DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Kobieta w Piśmie Świętym od stworzenia z żebra, po przebicie Matki Bożej mieczem boleści po raz 7y, tak jednoznacznie określa rolę w życiu społecznym, że tylko ciężki na umyśle może bredzi ć takie androny o kapłaństwie kobiety. Nawet u pogan kobieta w różnych formach kapłaństwa otrzymywała rolę sakralnej prostytutki, co najwyżej. Dla Katolika słowa Św. Pawła 1Kor 14 34-36 i cały 11 ! kto zaprzecza choćby jednemu słowu musi wtedy sobie uświadomić te słowa: Gal 1 6-9! Reszta to bełkot zniewolonych duchem świata!
11 miesięcy temu / AndrzejBR
 
@ Henryk: Pod warunkiem, że jest to papież wybrany zgodnie z przepisami prawa kościelnego. Antypapieże nie mogą liczyć na asystencję Ducha Świętego!
11 miesięcy temu / Karol
 
I jeszcze jedno: papież jest nieomylny, tylko jeśli strzeże depozytu wiary, bo na tym polega jego funkcja. Jeżeli go nie strzeże, a tym bardziej zmienia, niszczy, nieomylnym być przestaje. Poza tym już św. Paweł przeklął tych, którzy głoszą inną Ewangelię.
11 miesięcy temu / @Henryk
 
Pragnę się mylić, ale pamiętasz słowa z Biblii o niszczycielu? Czy jeśli te wszystkie herezje, o których była mowa zostaną zatwierdzone a że rozleje się to po całym Kościele nie ma wątpliwości, będziesz chodził do spowiedzi do kobiety albo do żonatego wójta w czym niby polski żonaty wójt gorszy od wioskowego szamana z Amazonii?, będziesz pląsał po kościele w pióropuszu na głowie i oddawał cześć "Matce- Stwórcy", modlił się do drzew i składał ofiary Ziemi pobrzękując grzechotkami? Wyrzekniesz się prawdy, że jedyną Drogą, Prawdą i Życiem, jedynym, który nas może wprowadzić do nieba jest Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel? Uczynisz kłamcą Tego, który za nas przelał swą Najświętszą Krew? Sprzeciwisz się Bogu Ojcu, który wyraźnie powiedział o Panu Jezusie: "To jest mój Syn umiłowany, jego słuchajcie"? Zrobisz to wszystko, bo, Twoim zdaniem Duch św. prowadzi papieża? Wszak powiedziano w Piśmie św., że najpierw należy słuchać Boga, a potem ludzi.
11 miesięcy temu / @Henryk
 
Do Neptun. Czy chcesz czy nie Duch Święty prowadzi papieża !!!
11 miesięcy temu / Henryk
 
Do Henryk, Duch Święty nie myli się nigdy, ale mylą się ludzie, nawet papież może się mylić przykłady prosto z Biblii, Piotr który przed chwilą dostał władzę kluczy od samego Pana Jezusa i został nazwany skałą i za moment, w następnym akapicie tej samej Ewangelii Jezus mówi do tego samego Piotra, zejdź mi z oczu szatanie bo nie myślisz o tym co Boskie tylko o tym co ludzkie. Później Paweł, który wyraźnie mówi w swoich listach, że sprzeciwił się Piotrowi, bo jego postępowanie było nieszczere. Dogmat nieomylności papieża nie może przeczyć wcześniejszym zdogmatyzowanym wypowiedziom poprzednich papieży. Prawdziwy katolicyzm wynika wprost z Biblii i nakazuje upomnieć Piotra, kiedy jego zachowanie jest niewłaściwe patrz przykład Pawła. Jest kilka warunków nieomylności papież, między innymi zgodność z poprzednim nauczaniem nauczaniem Kościoła.
11 miesięcy temu / Neptun
 
Czy ktoś zna przypadek aby Duch Święty się mylił ? Nie zapominajmy o dogmacie nieomylności papieża. Dziwię się tej totalnej krytyce.
11 miesięcy temu / Henryk
 
Ten biskup nie jest katolikiem, skoro odrzuca autorytet papieży. JPII jednoznacznie zamknął możliwość wyświęcania kobiet na kapłaństwo i stwierdził, że KK nie ma takiej mocy. Jezus nie dał apostołom uprawnień do wyświecania kobiet.
11 miesięcy temu / Janek
 
Drodzy Forumowicze, Szanowna Redakcjo, może warto zastartować petycję do papieża Franciszka, z prośbą o usunięcie biskupa Kräutlera z synodu. Jako powód można podać, że Kräutler porzucił wiarę katolicką, co manifestuje się w tym, że publicznie neguje ostatecznie potwierdzoną przez papieża Jana Pawła II prawdę,że Kościół nie ma władzy udzielania święceń kobietom i że to orzeczenie jest ostateczne i obowiązuje wszystkich katolików, a więc również Kräutlera. Również to, że sam się chwalił, że nigdy nie ochrzcił żadnego Indianina i nie zrobi tego. Petycja powinna być w kilku językach polski, niemiecki, angielski, hiszpański. Często czytam niemieckojęzyczny portal kath.net, tam również internauci są oburzeni postawą tego niestety biskupa. Co o tym myślicie? Pewnie to nic nie przyniesie, ale nich ci w Rzymie wiedzą, że nie godzimy się na takie rozwalanie Kościoła i powierzanie odpowiedzialnych stanowisk w Kościele ludziom, nawet biskupom, którzy nie mają wiary katolickiej
11 miesięcy temu / Neptun
 
Jakiej narodowości i przez kogo finansowany biskup Erwin Kräutler- czy jako mężczyzna już duchowo zmalał w ramach Konwencji CEDAWONZ dot. likwidacji wszelkich form dyskryminacji kobiet? Już było Żenia Rumiancewa Traktorzystka.
11 miesięcy temu / Rola
 
Bizantynizn rozwalił ostatecznie Łacińskość. Ktoś tu napisał słusznie o prof. Konecznym. Podane przez niego praea bezlitośnie się sprawdzają.
11 miesięcy temu / Gość
 
Jeżeli kościół hierarchowie mówi Bogu nie, bo my mamy lepszy pomysł, to marny nasz los.
11 miesięcy temu / Judyta
 
Oni rozwalą wkrótce Kościól, jeżeli nikt im nie przeszkodzi.
11 miesięcy temu / Zbigniew
 
Stara sprawdzona taktyka szatańska. Metoda małych kroczków. Tak wprowadzano m.in. we Francji ? małżeństwa homoseksualne? najpierw były związki partnerskie. Wtedy dewianci trąbili że wcale nie chodzi im o małżeństwa, że chcą tylko uregulować pewne sprawy związane z ich pożyciem itp. Nie minęło kilka lat i już bez mrugnięcia okiem społeczeństwo przełknęło ?małżeństwa?. Tak samo będzie ze ?święceniami"? kobiet, zaczęło się od ministrantek... Chyba że Pan Jezus Chrystus przerwie to szaleństwo. Módlmy się
11 miesięcy temu / IzajaszGB
 
hermeneutyka ciągłości już dawno została naruszona, przynajmniej "Amoris leatitia" była tego preludium, jak nie wcześniej encyklika "Laudato si" tzn tyle że po encyklice "Lumen fidei" została ta ciągłość z nauczaniem wszystkich papieży zerwana.
11 miesięcy temu / axe
 
Już prof. Feliks Koneczny zwracał uwagę na słabe CAŁOŚCIOWO zakotwiczenie Niemców w pryncypiach cywilizacji łacińskiej. Bardzo złym więc prognostykiem dla przyszłosci Kościoła są przeogromne w nim wpływy, obcych mu kulturowo, hierarchów niemieckich.
11 miesięcy temu / Karol
 
Nie wiadomo jak tego człowieka traktować... Szacunek ma swoje granice... Jeżeli ktoś lansuje ewidentną głupotę teologiczną i zdradę doktrynalną, to jak można go traktować poważnie. Przypomina się mi historia Daniela, Zuzanny i dwóch przewrotnych starców... Analogia jest tutaj oczywista...
11 miesięcy temu / Krakusik
 
To niech sobie sami potem chodzą do takiego kościoła. Mnie tam nie zobaczą.
11 miesięcy temu / Maryna
 
Wyraźnie czuć swąd piekła, prowadzą swoje dusze na zatracenie
11 miesięcy temu / Alex Wolf
 
Jak dla mnie - oczywista oczywistość.
11 miesięcy temu / TZ.
 
Nie było, nie ma i NIGDY nie będzie czegoś takiego jak "kapłaństwo kobiet" w Świętym Kościele Katolickim!!! Chyba, że Bóg Jezus Chrystus zarządzi inaczej, bo to od Niego wszystko zależy, a nie od papieża, czy innych sług KK!
11 miesięcy temu / Król Artur
 
Co tam dogmat, hulaj dusza, piekła nie ma!
11 miesięcy temu / M.
 
On też jest za etapowaniem.
11 miesięcy temu / sp
 
Niech mi ktoś wyjaśni, jak to się ma do listu apostolskiego ORDINATIO SACERDOTALIS Jana Pawła II czy deklaracji Inter insigniores Pawła VI. Obaj wyniesieni na ołtarza przez Franciszka, a tu taki zgrzyt, który widać już było, gdy parę lat temu powołał komisję, która miała ten temat diakonat/kapłaństwo kobiet zbadać. Duch Święty chyba zdania nie zmienia, ale trzeba zapytać o to papieża lub któregoś z jego mądrych doradców.
11 miesięcy temu / matematyk
 
Skoro jest lobby gejowskie w hierarchii to co za problem z kapłankami?
11 miesięcy temu / Jot
 
Ciekaw jestem, czy jako misjonarz kogokolwiek nawrócił, a jeśli tak, to na co. Chyba nie na katolicyzm, jak widać. A może to jego "nawrócili" jacyś szamani?
11 miesięcy temu / pga
 
To jawna schizma i herezja! I to jest biskup?
11 miesięcy temu / Tomasz
 
To już nie będzie Kościół Katolicki
11 miesięcy temu / R.
 
To że ten facet nigdy nie powinien być nie tylko biskupem, ale i zwykłym księdzem to sprawa jasna jak słońce. Wydał książkę, w której się chwalił, że nigdy nie ochrzcił żadnego Indianina i nie zamierza tego zrobić, to, że nie uznaje nauki katolickiej, że kobiety nie mogą być kapłanami to mały pikuś, ten gość nawet lekceważy zalecenie samego Chrystusa "idźcie i nauczajcie wszystkie narody udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego". Jeszcze gorsze jest to, że Franciszek mianuje go jednym z odpowiedzialnych za synod. Nikt nie niszczy autorytetu papieskiego tak jak sam Franciszek, który takim ludziom, nieuznającym nauki Jana Pawła II na temat "kapłaństwa kobiet", powierza odpowiedzialne zadania w Kościele. Mam nadzieję, że przyszły papież tak samo postąpi z dziedzictwem Franciszka jak on traktuje poprzednich wielkich papieży. I mam nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej i że Bergolgio zrezygnuje z urzędu jak uczynił to jego wielki poprzednik Benedykt.
11 miesięcy temu / Neptun
 
To jawna schizma! To nie jest nauka Jezusa!
11 miesięcy temu / Tomasz
 
Oni mentalnie nie sa katolikami to jakies przebierance kandydaci na herezjarchow.Mysle ze wylewaja te "madrosci" na wlasna zgube poprostu i nic wiecej, po jego slowach mozna wnioskowac ze jest ich wielu ale i tutaj nie ma pewnosci ze ma na mysli np.jeszcze jednego obok siebie wiec sie uwazaja za wielu we wlasnych oczach ma sie rozumiec.
11 miesięcy temu / Nick
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.