DZIŚ JEST:   08   GRUDNIA   2019 r.

Niepokalane Poczęcie NMP
Św. Romaryka, opata
Św. Eutychiana, papieża
 
 
 
 

Wspólna Mowa Mainstreamu – próbka z ostatnich dni

Wspólna Mowa Mainstreamu – próbka z ostatnich dni

Jak zauważył przed laty G. K. Chesterton: „sądząc po wielu ich zachowaniach, ludzie uważający się za nowoczesnych wyraźnie odpuścili sobie używanie rozumu, cofnąwszy się do tego etapu rozwojowego, kiedy zamiast rozumu używa się podświadomości”. Wspólna Mowa Mainstreamu czyli zespół fobii, resentymentów, uproszczeń oraz politpoprawnej nowowmowy używanych przez zdyscyplinowane stado niezależnych umysłów zatrudnionych w mediach „głównego nurtu”, co rusz dosypuje garść dowodów na poparcie tezy wielkiego Anglika.

 

Poniżej próbka z ostatnich dni, ułożona w porządku alfabetycznym:

 

Antykoncepcja awaryjna – farmakologiczna aborcja. Pokrewne kategorie: „produkty lecznicze”, „leki antykoncepcyjne”.

 

Bezpieczeństwo energetyczne Polski – zespół działań i decyzji systematycznie podejmowanych przez rząd BOL-a (Blok Obywatelsko–Ludowy) w sektorze energetycznym. Ostatnio obejmują one: działania na rzecz „restrukturyzacji” polskich kopalń przy jednoczesnym otwarciu granic Polski na rosyjski węgiel, wstrzymanie prac (nawet na poziomie legislacyjnym) nad wydobyciem w Polsce gazu łupkowego, zastój w budowie gazoportu w Świnoujściu oraz zgodę rządu na dekarbonizację Polski. Patrz „pakiet klimatyczno-energetyczny”.

 

„Cztery godziny pier…  bez sensu” – cytat z „taśm prawdy”. Sposób w jaki urzędujący minister skarbu streszczał swoje pojmowanie rozmów rządu z górnikami. Pokrewne kategorie: „dialog społeczny”, „rozsądny kompromis”. Patrz również „restrukturyzacja”.

 

Doradztwo językowe – wprowadzone przez urzędującego przez siedem lat szefa polskiego MSZ R. Sikorskiego – absolwenta Oksfordu i męża laureatki „Pulitzera” – praktyka oddawania „do sprawdzenia” tekstu swoich przemówień ambasadorowi Zjednoczonego Królestwa w Polsce. Prawdopodobnie chodziło o „zacieśnienie współpracy wywiadowczej między obu krajami” – wywiad brytyjski wiedział o tekście przemówień polskiego szefa dyplomacji zanim zapoznał się z nimi on sam, nie mówiąc o polskim premierze czy prezydencie. Cóż są i koszty – „zacieśnienie współpracy” kosztowało polskiego podatnika ok. 200 tysięcy złotych.

 

Islamofobia – upowszechniane przez WMM przekonanie, że „islam jest religią pokoju”, a ci którzy twierdzą – wskazując na krwawe zamachy islamistów na Zachodzie i ogólnoświatowe prześladowanie chrześcijan w krajach islamskich (ostatnio Państwo Islamskie), że może jest inaczej, są „islamofobami”. Dodatkowo WMM posługuje się hasłem, że „zamachy są dziełem radykalnej mniejszości”. Gwoli przypomnienia: wielkie podboje islamskie z VII – VIII wieku też były dziełem „radykalnej mniejszości”, bowiem większość społeczeństwa islamskiego (starcy, kobiety i dzieci) siedziała w domach, a „radykalna mniejszość” (czyli armia muzułmańska) podbijała świat od środkowej Francji po Indie.

 

Je suis Charlie – nowa wersja haseł znanych w Polsce ze „spontanicznych” pochodów pierwszomajowych w okresie PRL. Odpowiedź WMM na bandycki napad islamistów karzących śmiercią bluźniercze karykatury Mahometa brzmi: jeszcze więcej bluźnierstw i jeszcze większy nakład bluźnierczego pisemka. Pokrewne określenie: „symbol naszej cywilizacji” – przy okazji kolejnych napadów muzułmańskich terrorystów nagminnie stosowany zabieg WMM „pozycjonowania” symboli zachodniej cywilizacji. Z katalogu trwale wypada np. katedra w Chartres lub bazylika św. Piotra w Rzymie. Zamiast tego do tej rangi awansowały WTC w Nowym Jorku (przy okazji zamachów z 2001 roku), a w 2015 roku bluźnierczy francuski tygodnik.

 

Kościół Franciszka – kategoria równie ulotna, co „duch Soboru” względnie „Kościół otwarty”. WMM jako egzemplifikację tego pojęcia traktuje pewien tygodnik z troską pochylający się nad zadeklarowanym satanistą, masonami i bluźniercami. Jako przykład negatywny podawany jest arcybiskup Stanisław Gądecki oraz inni wierzący biskupi oraz księża.

 

Lawirantka – niesprawiedliwe określenie premier Ewy Kopacz przez posła P. Wiplera podczas nocnej debaty ws. forsowanej przez koalicje rządzącą nowelizacji ustawy górniczej, które to określenie zostało naznaczone przez WMM jako obelżywe. Z pewnością było niesprawiedliwe, skoro – według Słownika Języka Polskiego – lawirant to „człowiek postępujący sprytnie w kłopotliwych sytuacjach, zręcznie unikający narażania się komukolwiek”. Co jak co, ale oskarżanie Ewy „Dziesięć Metrów w Głąb” Kopacz o spryt i zręczność jest jakąś semantyczną niesprawiedliwością. Moja teoria wyjaśniające oburzenie ław koalicyjnych w sejmie na słowo „lawirantka” opiera się na supozycji, że szczególnie oburzonym posłom PSL i Twojego Ruchu słowo to pomyliło się z podobnie brzmiącym, ale znaczeniowo zdecydowanie odmiennym słowem „lafirynda”. Słuchając rozmaite „taśmy prawdy” ujawniające wysoką kulturę języka polskiego i wachlarz zainteresowań naszej „klasy” politycznej, jest to przecież całkiem możliwe.

 

Odmęty szaleństwa – wątpliwości pojawiające się u dużej grupy obywateli RP, że w sytuacji, gdy nie funkcjonuje system komputerowy mający zliczać głosy, gdy doszło do hakerskiego włamania na strony PKW, a sama PKW ogłasza wyniki wyborów będąc w stanie dymisji – że z wyborami jest coś nie w porządku. Pokrewna kategoria: „podpalacze Polski”.

 

Pakiet klimatyczno-energetyczny – dyktat bogatszych państw UE (głównie Niemiec i Francji), by wymusić na tzw. nowych (od 10 lat!) członkach UE przyjęcie rozwiązań drastycznie ograniczających konkurencyjność ich gospodarek. W 2014 roku pod tym dyktatem ugięła się premier Ewa Kopacz, co w WMM przedstawiono jako „rozsądny kompromis”. W tle „pakietu” tkwi mistyfikacja pt. „teoria o antropogenicznym charakterze zmian klimatycznych”. Równie rozpowszechniona i równie „wartościowa” merytorycznie jak „teoria ewolucji”.

 

Pełnomocniczki Prezes Rady Ministrów – koleżanki na posadach.

 

Podpalacze Polski – każdorazowy przeciwnik BOL-a manifestujący swoją postawę na ulicach. Mogą to być obywatele protestujący przeciw fałszerstwom wyborczym względnie górnicy oraz ich rodziny manifestujący w obronie miejsc pracy. W tajemniczy sposób czynność podpalania łączy się w WMM z wielkimi ilościami wody. Patrz „odmęty szaleństwa”.

 

Restrukturyzacja – likwidacja wielkich gałęzi przemysłu w Polsce (stocznie, kopalnie).

Pokrewna kategoria: „wygaszanie” (stosowane na przykład w odniesieniu do „wygaszania” gimnazjów lub przedszkoli).

 

Prywatny inwestor – tajemniczy byt nigdy nie ujawniający się. Może być z Kataru (stocznie) lub „z sektora energetycznego” (kopalnie). W obydwu przypadkach skutek taki sam. Pokrewne kategorie: „restrukturyzacja”, „wygaszanie”, „dialog społeczny”, „rozsądny kompromis”.

 

Samoloty bez głowy – w ten sposób urzędująca pani minister spraw wewnętrznych określiła samoloty bezzałogowe, zwane inaczej dronami.

 

Sankcje gospodarcze wobec Rosji – w ich ramach otworzyliśmy nasze granice na napływ taniego, dumpingowanego węgla z Rosji. Patrz „restrukturyzacja” oraz „bezpieczeństwo energetyczne Polski”.

 

Wizytówka Polski – Giewont bez krzyża, a ostatnio dyfamacyjny wobec Polaków film „Ida”.

 

To be continued….

 

 

Grzegorz Kucharczyk


DATA: 2015-01-21 18:39
AUTOR: GRZEGORZ KUCHARCZYK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgadzam sie z Czytelnikiem. Jesli nie przelamiemy nawyku krytykowania zamiast dzialania, to w POlsce bedzie jeszcze gorzej. A poza tym, ten okropny wtret "DYFAMACYJNY\' !!! Autor szydzi z nowomomowy pp innych ludzi , a sam wciska nam "dyfamacyjnego " potworka zamiast polskiego slowa "znieslawiajacy"! Wstyd!
ponad 4 lata temu / ZnadPacyfiku
 
Dlaczego to, Steve Job oraz inni "wtajemniczeni" miliarderzy zabraniają swoim dzieciom kontaktu z gadżetami nam przez nich wciaskanymi (jak: PC, internet, Ipod, facebook itp.) ... i z premedytacją posyłają swe pociechy do tych prywatnych szkół, gdzie dostęp do w.w. postępowych gadżetów jest surowo zabroniony lub utrudniany? (...) Łatwość wypowiadania słów idzie dzisiaj w parze z ograniczeniem wysiłku myślowego podczas formułowania sądów. Taki sam cel ma stałe ograniczanie zasobu słownictwa i piśmiennictwa (Apps, sms, emoty "lol" itp.) (powolne ogłupienie ludności) oraz wyeliminowania nieprawomyślności vs reżim przez przekonstruowanie języka.
ponad 4 lata temu / Tiberias
 
Bardzo dobre. Proszę o dokładkę.
ponad 4 lata temu / WyKopacz
 
grześ jestem pod wrażeniem i otwiera to oczy bo nie o wszystkim naraz czlowiek myślidobry artykuł.niech żyje Polska Prawdziwa i Honorowa.
ponad 4 lata temu / erty
 
Kawał dobrej roboty ale też z uśmiechem. Kościół Franciszka. To coś w rodzaju kwadratowego jaja.
ponad 4 lata temu / Leo
 
Nie daję wiary tym słowom, byłby to bowiem wyraz pogardy dla ludzi, którzy są otwarci na nowe życie w małżeństwie. Dla pełnego obrazu podam jeszcze jeden cytat: "- Zrugałem kilka miesięcy temu w parafii kobietę, która była po raz ósmy w ciąży i była po siedmiu cesarskich cięciach. Pytałem ją: "Chce pani osierocić dzieci? Nie trzeba rzucać Bogu wyzwania" - opowiadał papież." Czy otwarcie na płodność to rzucanie wyzwania Panu Bogu? Czyż nie do tego nas zobowiązał? Czy nie jest to zniechęcanie do ufności w stosunku do Pana Boga, że skoro daje dzieci to daje też siły i możliwości ich wychowania? Proszę o jakieś wiarygodne info, bo być może znów przekręcono słowa papieża.
ponad 4 lata temu / Iw
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.