DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2018 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Wspólna deklaracja Polski, Ukrainy i Litwy w sprawie ataku z 17 września? Tego chce Kijów

Wspólna deklaracja Polski, Ukrainy i Litwy w sprawie ataku z 17 września? Tego chce Kijów
FOT.REUTERS/Gleb Garanich/FORUM
#POLSKA    #WSPÓLNA DEKLARACJA    #ATAK    #1939    #SOWIECI    #AGRESJA    #UKRAINA    #ZSRR    #LITWA    #ANDRIJ PARUBIJ

Przewodniczący ukraińskiego parlamentu, Rady Najwyższej, Andrij Parubij chce międzynarodowej proklamacji upamiętniającej agresję sowiecką na Polskę z września 1939 roku. Deklarację mają ogłosić Polska, Litwa oraz Ukraina. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki nie wyklucza udziału innych państw regionu.

 

- Wystąpiłem z inicjatywą, by wspólnie (z parlamentami Polski i Litwy) ocenić wydarzenia z 17 września 1939 r., kiedy dwa imperialistyczne reżimy – komunistyczny i nazistowski – faktycznie wznieciły w Europie wojnę i ta wojna doprowadziła do ofiar jak wśród Polaków, tak Ukraińców i Litwinów – powiedział cytowany przez TVN Parubij.

 

Ukraiński polityk odwołał się w swojej wypowiedzi również do czasów współczesnych. - Nie ma wątpliwości, że ten sam agresor, który w 1939 roku prowadził represje przeciwko Polakom, Ukraińcom i Litwinom dziś, z tym samym imperialistycznym motywem, prowadzi ataki i agresywną politykę wobec Ukrainy. Jestem przekonany, że jeśli powrócimy do tradycji wspólnych ocen, do tradycji poszukiwań i określania zagrożeń dla naszych państw, Polska, Ukraina i Litwa staną się silniejsze, potężniejsze i będą mogły pokonać nieporozumienia i rozbieżności, które mieliśmy w dyskusjach historycznych – stwierdził deputowany.

 

Pytany o złożone w Radzie Najwyższej projekty uchwał o „polskich zbrodniach popełnionych na Ukraińcach” mające być odpowiedzią na uchwałę Sejmu RP z 22 lipca o ludobójstwie dokonanym przez UPA, Parubij zapewnił, że „po przerwie wakacyjnej w ukraińskim parlamencie z pewnością dojdzie do dyskusji na ten temat”.

 

Wicemarszałek Sejmu RP Ryszard Terlecki pytany o ideę wspólnej uchwały w rocznicę 17 września przyznał, że jest taki projekt. - W tej chwili przygotowujemy jego tekst, on będzie dyskutowany, być może też inne kraje wschodnioeuropejskie się do tego przyłączą. W najbliższych dniach będziemy wiedzieć, czy tego rodzaju uchwała powstanie i kto będzie uczestniczyć w jej przyjęciu – stwierdził polityk PiS.

 


Źródło: kresy.pl

MWł
  


DATA: 2016-09-01 08:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"...Andrij Parubij chce międzynarodowej proklamacji upamiętniającej agresję sowiecką na Polskę z września 1939 roku..." Agresji niemieckiej nie zauważył ten Parubij. Polska powinna się wystrzegać sterowanych miłośników Prus.
ponad 1 rok temu / pograniczny obserwator
 
kino!ludzie, kino!
ponad 1 rok temu / smakosz napojów piwnych
 
zachowanie pAD w kwestii ukrainskiej jest naganne
ponad 1 rok temu / yeti
 
Czyż 17 września 1939 roku Ukraińcy mieszkający na terenach ówczesnej II RP zaanektowanych przez Sowietów nie byli zachwyceni, że ktoś Lachów wziął pod but? (Abstrahując od przyczyn takiej postawy). Z Panem Bogiem.
ponad 1 rok temu / Stefan
 
Ostrożnie z podpuszczaniem
ponad 1 rok temu / katolik
 
I PROSZĘ O DEKLARACJĘ ZWROTU POLSKICH ZIEM ZRABOWANYCH NAM NA WSCHODZIE. WILNO,GRODNO,LWÓW CZEKA NA WAS POLSKA
ponad 1 rok temu / Kresowiak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.