DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


MATKO BOSKA PROSZĘ ABY SALVATORE PRZEJZAŁ NA OCZY I ZOBACZYŁ PRAWDĘ
1 miesiąc temu / Beata
 
@wiara i rozum Rozum potrzebuje lektury, na początek wiki wystarczy... Zjawiska takie jak epidemie opisują statystycy i matematycy w tym socjologowie. Lekarze badają ludzi a nie zbiory danych i zależności w nich występujących.
2 miesiące temu / socjolog
 
Przedtem fizyk, teraz socjolog. Kiedy swoje opinie na temat rzekomego braku istnienia wirusa podeprzecie słowami kogoś kto choć trochę zna się na zagadnieniu?
2 miesiące temu / Wiara i rozum
 
Brak dochodów generuje niepłacenie podatków, z wyjątkiem ukrytych w koniecznych zakupach. Pan z tych co myślą że 500+ daje rząd?
2 miesiące temu / bn
 
DONOS na księdza Kneblewskiego. Powód? Prawda o COVID-19 83 350 wyświetleń
2 miesiące temu / ytube
 
Do Pana poniżej: dlaczego chce Pan ukarać tylko episkopat. Dlaczego nie odmówi Pan płacenia podatków. Przecież rząd też Pana oszukał ? Bo za niepłacenie podatków byłaby kara?
2 miesiące temu / kgrudzien
 
Do biskupów i episkopatu: Uprzejmie informuję, że z powodu odebrania mnie i mojej rodzinie, znajomym przez rząd i Episkopat źródeł dochodu, nazywane w mediach i przez Kościół "pandemią" oraz z powodu prześladowania, nakazu noszenia satanistycznych maseczek, wstrzymuje do odwołania wszystkich kłamstw o koronawirusach i fałszywych testach wszelkie składki na Kościół.
2 miesiące temu / uczciwy katolik
 
z tekturowego używanego pudełka. Ratownik nie miał ubranego kombinezonu tylko założoną maseczkę.I do momentu zwrócenia uwagi pobierał w jednych rękawiczkach nie zmieniając ich do różnych osób. Ponadto osoba, która pobierała karty zlecenia, w ogóle nie posiadała stroju ochronnego. Zdaniem badanych, ambulans - stara wojskowa karetka, wyglądał jakby służył do przewozu różnych rzeczy, a nie do pobierania próbek." Szumowski przywódca sekty Covidian zamienił Polskę w szpital psychiatryczny. Człowiek zabity przez piorun,wedlug sekty Covidian umarł na Covid. Rodząca kobieta została przyjęta na porodowkę z powodu Covid. Inaczej rodziła by na ulicy. Zdrowi mlodzi ludzie nie mogą pracować i są przetrzymywani w domach, gdzie dozór pełni policja. Wszyscy macie w komórkach zdalnie zainstalowaną aplikację śledzenia. Sprawdźcie.
2 miesiące temu / koncentacyjny
 
O przebiegu badań w szpitalu psychiatrycznym informuje MOZ NSZZ Solidarność WSS nr 3 w Rybniku.- Już w trakcie wypisywania kart zlecenia na badania dowiedziałyśmy się, że jest nakaz zaznaczenia opcji: materiał pobrany od osoby ze styczności.Na naszą odpowiedź, że nie miałyśmy kontaktu z chorym ani zakażonym usłyszałyśmy, że tak nakazano z góry - czytamy w relacji.- Po dalszym naszym sprzeciwie usłyszałyśmy, że mamy zaznaczyć co chcemy. Więc zaznaczyłyśmy opcję: zdrowe. W trakcie oddawania zleceń osoba odbierająca poprawiła w obecności koleżanki jej kartę na kontakt z chorym.Pan został poinformowany, że jest to fałszowanie dokumentów i grozi to prokuraturą. Jednak tym się nie przejął i z naszych informacji poprawił jeszcze kilkanaście kart.Badanych zaniepokoił także sposób przeprowadzania testów - Wymaz został pobrany z wewnętrznej strony policzka przy zębach trzonowych. Patyczki do wymazów zapakowanie pojedynczo w foliowych torebkach były wyciągane
2 miesiące temu / koncentracyjny
 
@Katarzyna 2 :- Genialne!
2 miesiące temu / Koleś
 
PiS i jego dziennikarze znów oszukał Polaków. Nieprawdą jest jakoby PiS był zwolennikiem zachowania państwa polskiego i wrogiem superpaństwa UE. Dowody? Proszę bardzo yt: Michał Wawer/Konfederacja/ - Nadchodzi DYKTATURA eurokratów, czyli wykład o SZKODLIWOŚCI Unii?
2 miesiące temu / data
 
Czy można zasłaniać nos i usta kapeluszem pszczelarskim?
2 miesiące temu / Katarzyna 2
 
Fałszywa pandemia służy wielu celom. Oto jeden z nich: ytube: "Górnicy sprzedani! 8 mld euro za zamykanie kopalń! Sasin:" To wymuszenie" | M. Piotrowski"
2 miesiące temu / fp
 
Ta uwaga o kostce domina jest istotna.Który organizm w podeszłym wieku jest zdrowy,odporny?Lata ciężkiej pracy,lekceważonych przeziębień,niedospanych nocy,dają znać o sobie na emeryturze.I skoro koronawirus wykańcza ludzi słabych i schorowanych,a innych omija,to co to jest za zarazek,że działa wybiórczo?Która zaraza pozostawiała młodych,zdrowych,z perspektywa na pracę za ileś tam lat,albo silnych w wieku produkcyjnym,a eliminowała już bezproduktywnych,którzy nie mają żadnej przyszłości zawodowej,a wręcz generują koszty?To nie są normalne bakcyle,to może być coś na kształt pomidora z genem odporności na wilgoć.
2 miesiące temu / prorok???
 
Całe to szaleństwo koronawizmu, to kolejny przykład tworzenia z wyjątków ilościowych i jakościowych reguły powszechnej obowiązywalności. Główne narzędzie każdej ideologicznej propagandy. Wystarczy tylko spowodować chaos informacyjny, wyeliminować oponentów i pompować jedynie słuszną wykładnię. Nowością obecnie jest tylko zglobalizowanie tej metody.
2 miesiące temu / mb
 
minister zdrowia proponuje złamanie prawa niemal na wszystkich poziomach i obszarach: 1. Art 47 konstytucji, mówi o ochronie życia prywatnego, w przypadku chorób i stanu zdrowia, mamy do czynienie z dalej idącą ochroną, ponieważ mówimy o życiu intymnym, co jest odrębną kategorią prawną. 2. Przepisy RODO to kolejne rażące naruszenie prawa, uświadomię wszystkim, że zaświadczenie będzie mogła obejrzeć kasjerka w ?Biedronce?, ochroniarz w hipermarkecie, kelner, pracownik stacji paliw, bileterka w kinie i pani sprzedająca warzywa na targowym straganie. 3. art. 40 §1 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, w tym przypadku warto przypomnieć, że tajemnica lekarska obowiązuje wszystkich, prócz samego pacjenta. Zatem tylko i wyłącznie od woli pacjenta zależy, czy i komu udostępnia swoje dane o stanie zdrowia. 4. Art 24 kc, dobra osobiste. Zakres dóbr osobistych nie jest katalogiem zamkniętym, w orzecznictwie i doktrynie, dobra osobiste obejmują taki obszar, który można spisać w pracy magister
2 miesiące temu / Wojtek
 
@trooper, zanim coś napiszesz, to się dwa razy zastanów, w nowym rozporządzeniu, nikt oprócz osób z chorobami psychicznymi nie jest zwolniony z noszenia masek, nawet pulmonolog cię z tego nie zwolni, biedni astmatycy, osoby z chorobami serca itp
2 miesiące temu / anty
 
jas - przeleżał na OIOMie i może jeszcze był podłączony do respiratora? To rzeczywiście cud, że przeżył. Respiratory są główną przyczyną śmierci, 90% podłączonych ludzi umiera. Na początku 'epidemi" była ciągle mowa o respiratorach, że ich jest za mało dla wszystkich potencjalnie chorych. Były nawet zrzutki na zakupy nowych respiratorów. A to był błąd skutkujący wieloma niepotrzebnymi zgonami.
2 miesiące temu / nicki
 
Wow, jeden przypadek, szok, to zmienia postac rzeczy.... Nie, jeden przypadek nic nie zmienia. Tak jest z kazda choroba.
2 miesiące temu / @jas
 
@KTS Jak się dusisz i krztusisz przy oddychaniu przez maskę to znaczy, że masz słabo wydolny układ oddechowy. Idź się zbadaj u pulmonologa.
2 miesiące temu / trooper
 
Jar, ten lekarz nie potrafił poprawnie zdiagnozować ani leczyć tych przypadków. Opowiem Ci historię ze szpitala opanowanego koronapaniką: chora 2 dni po operacji wymiany biodra zeszła z łóżka i poszła do wc a potem nie mogła się doprosić pielęgniarek żeby pomogły jej wrócić na łóżko przez 2 godziny. Na szczęście oddział otwarto następnego dnia i zabrałem tą chorą z tej mordowni do domu.
2 miesiące temu / Tom
 
Na zapalenie płuc umierali ludzie nie tylko w podeszłym wieku. Tylko kiedyś nie robiono testu czy była to grypa czy koronawirus. Lekarze szacowali, że ok 20proc. to były koronawirusy.
2 miesiące temu / do Jas
 
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował, że od 1 września zwolnienie z nakazu zakrywania nosa i ust będzie możliwe wyłącznie wtedy, gdy delikwent okaże zaświadczenie o przeciwwskazaniach medycznych. Jeśli ktoś nie dostanie takiego zaświadczenia od lekarza, to maska na twarz i nie ma zmiłuj. Może się człowiek dusić i krztusić. Trudno. Szmata obowiązkowa. I ten numer ma być przeprowadzony na mocy rozporządzenia. Jest to oczywiste bezprawie, bo takie ograniczenie praw obywatelskich można wprowadzić wyłącznie na mocy ustawy. Ale Szumowski i Cieszyński są ponad to. Oni ?walczą z pandemią?, więc kto by się tam przejmował takimi bzdurami, jak przestrzeganie prawa. Część Polaków jest już tak ogłupiona, że entuzjastycznie przyklaskuje działaniom ministra Szumowskiego i rzuca się do gardła każdemu, kto go krytykuje Część Polaków jest już tak ogłupiona, że entuzjastycznie przyklaskuje działaniom ministra Szumowskiego i rzuca się do gardła każdemu, kto go krytykuje. Oni wierz
2 miesiące temu / KTS
 
Tylko dobra tresura uczyni z ciebie szczura.
2 miesiące temu / Badzacz
 
Jak sie ma teza autora do faktu, ze mezczyzna w sile wieku zarazony na probie choru przelezal 3 tygodnie na OIOM-ie. Inny byl 5 tygodni. Po tym czasie nie mogl wstac z lozka, zrobic kroku. Gdy opuszczal szpital, lekarz mu powiedzial, ze gdyby nie jego aktywny tryb zycia sport, to nie dalby sobie rady.
2 miesiące temu / Jas
 
@Polka tak przeziębienie jest chorobą śmiertelną, ale nie w tych czasach ale w czasach starożytnych wręcz pojawienie się przeziębienie i kataru oznaczało śmierć w ciągu tygodnia
2 miesiące temu / Czytelnik
 
Kiedyś straszyło się dzieci dziadem, nie rób tego czy tamtego, bo dziad cię zabierze. Dzisiaj straszy się dorosłych korona wirusem. I bezrefleksyjnie ooddajemy za kilka srebrników wolność i konstytucyjne prawa, do edukacji,przemieszczania się, leczenia, wyznawania wiary i im.
2 miesiące temu / Katarzyna 2
 
Każda infekcja jest groźna dla osób w podeszłym wieku i schorowanych. Moja babcia umarła bo się przeziębiła, czy to znaczy że przeziębienie jest chorobą śmiertelną?-nie to oznacza, że jej organizm był tak słaby z powodu innych chorób i wieku, że z dodatkową infekcją, nawet niewielką już nie mógł sobie poradzić... Idę o zakład że podobnie jest z koronawirusem, przyczynia się do śmierci tych, którzy są już zbyt chorzy i słabi, żeby poradzić sobie z dodatkową infekcją...
2 miesiące temu / Polka
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.