DZIŚ JEST:   26   LISTOPADA   2020 r.

Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
 
 
 
 

Współautor książki „Fałszywa Pandemia”: nie ma wiarygodnych danych na temat koronawirusa

Współautor książki „Fałszywa Pandemia”: nie ma wiarygodnych danych na temat koronawirusa
Fot. Pixabay

Średnia wieku wszystkich zmarłych w Polsce wynosi 78 lat. Zmarli z tym wirusem mieli średnio 75,4 roku, czyli gdyby nie odkryto testu na tego koronawirusa, to ta struktura śmiertelności byłaby taka sama. Wiarygodność samego testu to oddzielna sprawa – mówi w rozmowie z DoRzeczy.pl Paweł Klimczewski, socjolog, współautor książki „Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy”.

 

„Niczego nie podważamy” - podkreśla Klimczewski zapytany o powód podważania istnienia obecnej pandemii. „Po prostu uważamy, że nie ma żadnych wiarygodnych informacji na temat koronawirusa” - stwierdza.

 

„Nie ma żadnej metodologii. Ja jestem analitykiem rynku, socjologiem, badam polską populację od ponad 20 lat. Istnieje w badaniach ilościowych pojęcie próby reprezentatywnej. I w tym wypadku okazuje się, że nie ma w ogóle konkretnych badań przesiewowych całego społeczeństwa. Co więcej, w maju przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia wprost poinformował, że badania przesiewowe, pokazujące statystyczny obraz zakażeń, będą jesienią. To nam w zasadzie ucina jakąkolwiek dyskusję na temat SARS-CO-V 2. Próbowałem dowiadywać się, jak wyglądają badania nad koronawirusem. Zorientowałem się, że są to badania na osobach przypadkowych. Nie ma to nic wspólnego z liczbą osób zarażonych, zakażonych w populacji” - zauważa Klimczewski.

 

O samym wirusie socjolog mówi: „Ta choroba, jak każda inna – dotyka ludzi chorych, słabszych, a przede wszystkim w podeszłym wieku. (…) Jest ona (struktura zgonów – red.) identyczna ze strukturą zgonów w Polsce za cały, poprzedni rok. Zawsze dwa promile zgonów stanowią nastolatkowie i właśnie w grupie 950. zmarłych z tym wirusem, jakich opisałem w maju, było dokładnie 2 nastolatków. Robienie z tego sensacji w mediach jest po prostu głupawe i odbiera godność ludziom, którzy odeszli wcześniej, bez tego wirusa” - podkreśla.

 

„Średnia wieku wszystkich zmarłych w Polsce wynosi 78 lat. Zmarli z tym wirusem mieli średnio 75,4 roku, czyli gdyby nie odkryto testu na tego koronawirusa ta struktura śmiertelności byłaby taka sama. Wiarygodność samego testu to oddzielna sprawa” - dodaje.

 

Paweł Klimczewski podkreśla, że na początku pandemii sam padł ofiarą medialnej psychozy strachu. Z racji wykonywanego zawodu postanowił jednak zmierzyć się z zagadnieniem pod względem analitycznym. Jak się okazuje z przeprowadzonych przez niego analiz, śmiertelność COVID-19 nie przekracza alarmującego poziomu. „Okazało się szybko, że ponad 200 osób dziennie umiera na choroby układu oddechowego. To są wszystkie astmy, grypy, zapalenia płuc, gruźlice itd. Wirus działa w ten sposób, że gdy organizm jest słaby, uruchamia kostkę domina. Gdy jest silny, to nie dzieje się nic”. Zdaniem Klimczewskiego, jeżeli dojdziemy do 100 osób dziennie umierających na koronawirusa, należałoby się przejąć. Obecnie średnia utrzymuje się na poziomie 30 osób.

 

Współautor „Fałszywej pandemii” podkreśla, że lockdown nie wpłynął na rozprzestrzenianie wirusa, gdyż został wprowadzony za późno. „Z danych, którymi dysponujemy wynika, że zachorowania i szczyt śmiertelności był pod koniec kwietnia. I wtedy większość ludzi była już zarażona. Najszybsze rozchodzenie się patogenu miało miejsce w okresie blokady i przed nią”.

 

Klimczewski zaznacza, że mamy do czynienia z bardzo zaraźliwym i niebezpiecznym patogenem, ale śmiertelnym głównie dla ludzi starszych. „Na pewno należy selekcjonować i chronić ludzi starszych, w grupach ryzyka, zadbać o ich bezpieczeństwo. Ale to należy robić zawsze – w każdym sezonie grypowym. Natomiast podjęte środki bezpieczeństwa, lockdown były absolutnie nieadekwatne do zagrożenia. Liczba wolnych respiratorów wielokrotnie przekraczała potrzeby w tym okresie. Wiadomo to od końca kwietnia, odkąd notujemy szybki spadek zgonów z tym patogenem” - zaznacza.

 

Źródło: dorzeczy.pl
PR

Czytaj także:
DATA: 2020-08-09 18:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

MATKO BOSKA PROSZĘ ABY SALVATORE PRZEJZAŁ NA OCZY I ZOBACZYŁ PRAWDĘ
2 miesiące temu / Beata
 
@wiara i rozum Rozum potrzebuje lektury, na początek wiki wystarczy... Zjawiska takie jak epidemie opisują statystycy i matematycy w tym socjologowie. Lekarze badają ludzi a nie zbiory danych i zależności w nich występujących.
3 miesiące temu / socjolog
 
Przedtem fizyk, teraz socjolog. Kiedy swoje opinie na temat rzekomego braku istnienia wirusa podeprzecie słowami kogoś kto choć trochę zna się na zagadnieniu?
3 miesiące temu / Wiara i rozum
 
Brak dochodów generuje niepłacenie podatków, z wyjątkiem ukrytych w koniecznych zakupach. Pan z tych co myślą że 500+ daje rząd?
3 miesiące temu / bn
 
DONOS na księdza Kneblewskiego. Powód? Prawda o COVID-19 83 350 wyświetleń
3 miesiące temu / ytube
 
Do Pana poniżej: dlaczego chce Pan ukarać tylko episkopat. Dlaczego nie odmówi Pan płacenia podatków. Przecież rząd też Pana oszukał ? Bo za niepłacenie podatków byłaby kara?
3 miesiące temu / kgrudzien
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.