DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

„Wróg ludu” arcybiskupem Strasburga. Wolnomularze oburzeni, bo obalał dogmaty Republiki

„Wróg ludu” arcybiskupem Strasburga. Wolnomularze oburzeni, bo obalał dogmaty Republiki
Fot. Reuters / Charles Platiau / Forum

Masoni nad Sekwaną są zawiedzeni, bo papież Franciszek mianował arcybiskupem Strasburga księdza Luca Ravela, byłego biskupa polowego armii francuskiej.


 

Nominacja została zatwierdzona przez prezydenta François Hollanda i opublikowana w Dzienniku Urzędowym, na mocy obowiązującego w diecezjach alzackich postępowania wynikającego z zapisów konkordatu.


Podczas posługi biskupa polowego ksiądz Ravel dał się poznać jako niestrudzony obrońca zasad wiary i chrześcijańskiej moralności. Zabierał otwarcie głos w obronie rodziny, krytykując ustawy godzące w prawo naturalne. Biskup był celem perfidnych ataków francuskiej masonerii. Portal Salon Beige opublikował list, jaki wystosował Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Francji (GOdF), największej francuskiej obediencji, Daniel Keller, do ministra obrony, Jean-Yvesa Le Driana, członka tej samej loży.


Masoni stwierdzali w piśmie, że „wypowiedzi biskupa polowego zamieszczone w Miesięczniku Informacyjnym Katolickiego Duszpasterstwa Wojskowego stanowią szczególnie poważny przypadek podważania Republiki i zasad, na których ona się opiera”.


 Uważać, że Republika promuje ideologię poprawności politycznej, że aborcja będzie bronią masowej destrukcji, że prawa Republiki mogą być terroryzmem przeciw Bogu, że obrona laickości jest terroryzmem myślenia, uprawianym przez adoratorów Republiki, to nie są zwykłe uchybienia w obowiązkach, jakie nakładane są na każdego przedstawiciela kultu zatrudnionego przez państwo – donosili masoni na biskupa polowego.


Zdaniem wolnomularzy, „te nie do zaakceptowania wypowiedzi” hierarchy dyskredytowały przesłania, które jednoczą obywateli państwa od dwóch wieków i podważają lojalność w stosunku do Republiki wymaganą od biskupa polowego w ramach powierzonej mu misji.


Masoni alarmowali, że ksiądz Luc Ravel, „w sytuacji gdy używa się armii francuskiej do obrony Republiki, armii, do której zaufanie narodu bazuje na jej jedności i przysiędze w służbie Republice, robi wszystko, by ją odwrócić od tych celów, siejąc antyrepublikańskie wypowiedzi”.


Zaniepokojony o losy Republiki Wielki Wschód Francji domagał się odwołania ks. Ravela z funkcji biskupa polowego. Jego apele pozostały jednak bez echa. Zapewne masoni nadal będą walczyć, tym razem już z arcybiskupem Strasburga.

 


FLC


DATA: 2017-02-22 22:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i chwała Franciszkowi za ten krok! Boże miej w swojej opiece wszystkich którzy godnie wypelniaja twoja wole.
ponad 3 lata temu / Marcingt5
 
czego GOoF pyszczy przecież bp L. Ravel nie jest już biskupem polowym - osiągnęli swój cel :-)
ponad 3 lata temu / maki
 
O Jezu najdroższy daj mu potrzebne łaski do obrony przed krwiożerczymi wilkami. Chroń Go i strzeż Matko Najświętsza swoim płaszczem.
ponad 3 lata temu / Filip
 
Cytuję: "Zaniepokojony o losy Republiki Wielki Wschód Francji domagał się odwołania ks. Ravela z funkcji biskupa polowego". No i papież F1 odwołał go na życzenie masonerii - zrobił go biskupem Sztrasburga ...
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
Niech Pan Bog blogoslawi temu arcybiskupowi!
ponad 3 lata temu / Jw
 
chwała Panu
ponad 3 lata temu / jac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.