DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Wrocław: Rada Miasta zdecydowała o finansowaniu procedury in-vitro z budżetu

Wrocław: Rada Miasta zdecydowała o finansowaniu procedury in-vitro z budżetu

Wrocławska Rada Miasta podjęła decyzję o wprowadzeniu finansowania zabiegów in-vitro ze środków publicznych. Zdaniem prawników Ordo Iuris, uchwała budzi szereg wątpliwości. Jej analiza wykazuje brak podstawy prawnej do przyjęcia programu finansowania in-vitro z budżetu.

 

Radni Wrocławia zdecydowali o wprowadzeniu w mieście programu finansowania zabiegów in-vitro ze środków publicznych. To kolejna tego typu inicjatywa we Wrocławiu, która była oceniana przez radnych już dwa lata temu. Wówczas ze względu na liczne wątpliwości prawne, radni ostatecznie odrzucili projekt. Tym razem jednak zdecydowali się na przyjęcie kontrowersyjnego programu. Uchwałę poparło 21 radnych, natomiast przeciwko było 8. Od głosu wstrzymało się 7 osób.

 

Jak wynika z nowych przepisów, mieszkańcy Wrocławia będą mogli ubiegać się o wsparcie kwotą 5 tys. zł z tytułu przeprowadzenia zabiegu sztucznego zapłodnienia in-vitro. Zdaniem prawników z Instytutu Ordo Iuris, projekt „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Wrocławia w latach 2019-2020”, zawiera liczne wady, które zostały przedstawione w specjalnej analizie.

 

Instytut Ordo Iuris przedstawia w analizie szereg zastrzeżeń, w tym m.in. te dotyczące preferencyjnego traktowania par kwalifikujących się do procedury zapłodnienia pozaustrojowego stanowiących, jak przyznają autorzy Programu, zaledwie 2 proc. niepłodnych par. Analiza, badając przywołane w projekcie uchwały przepisy, wykazuje brak podstawy prawnej do przyjęcia programu. Instytut Ordo Iuris zauważa, że wbrew zapewnieniom zawartym w uzasadnieniu programu, nie przyczyni się on do poprawy sytuacji demograficznej Wrocławia skutkując mniej niż śladowym wpływem na procesy demograficzne zachodzące w mieście.

 

„Niska efektywność, wysokie koszty, a przede wszystkim kolizja z chronionymi konstytucyjnie wartościami, w tym poszanowaniem godności każdego człowieka niezależnie od etapu jego rozwoju każe krytycznie ocenić projekt” – komentuje mec. Rafał Dorosiński z Centrum Analiz Ordo Iuris.

 

Analiza Instytut Ordo Iuris dostępna jest tutaj. 

 

Źródło: Ordo Iuris, dorzeczy.pl

WMa

 


DATA: 2019-01-17 18:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wrocław jak wiele opozycyjnych miast nie liczy się z wolą mieszkańców. To taka obamowska rada wprowadzająca przymusowe "ubezpieczenia" aborcyjne. To piękne miasto może wkrótce okazać się linią maginota. Z dykty i tektury.
ponad 1 rok temu / banita
 
obrońcom Konstytucji nie przeszkadza? przecież to nie metoda leczenia to niezgodne z Konstytucją
ponad 1 rok temu / Milan
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.