DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2018 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Wrocław: Krucjata Młodych zaprasza na modlitwę i protest przeciwko bluźnierczej "Klątwie"

Wrocław: Krucjata Młodych zaprasza na modlitwę i protest przeciwko bluźnierczej "Klątwie"
fot. Krucjata Młodych

Pomimo licznych protestów katolików, z desek polskich teatrów nie udało się na dobre wypchnąć bluźnierczej "Klątwy". Tym razem obrazoburcze przedstawienie zostanie zaprezentowana w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu. Krucjata Młodych zaprasza w sobotę na publiczną modlitwę różańcową będącą zadośćuczynieniem za grzech bluźnierstwa.


Obrazoburczy spektakl „Klątwa”, mimo braku ministerialnej dotacji, zostanie wystawiony na deskach jednego z wrocławskich teatrów w ramach festiwalu Dialog-Wrocław. Zainteresowanie „dziełem” Olivera Frljicia było tak wielkie, że bilety wyprzedały się co do jednego, umożliwiając tym samym obelżywemu spektaklowi powrót do Polski.


W związku z antykatolickim przedstawieniem, Krucjata Młodych zaprasza na wspólną, publiczną modlitwę różańcową, wynagradzającą Panu Bogu i Matce Bożej za grzech bluźnierstwa. Protest zaplanowano na czwartek 19 października przed wejściem do Centrum Sztuki Impart przy ul. Mazowieckiej 17 we Wrocławiu. Wspólna modlitwa rozpocznie się o godz. 20. Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2014068492162583/


„Klątwa” to obrazoburczy i szydzący z wiary katolickiej spektakl w reżyserii Olivera Frljicia. Konferencja Episkopatu Polski stwierdziła nawet, że ma on oznaki bluźnierstwa. – Podczas spektaklu dokonuje się publiczna profanacja krzyża, przez co ranione są uczucia religijne chrześcijan, dla których krzyż jest świętością. Oprócz symboli religijnych znieważa się osobę św. Jana Pawła II, co jest szczególnie bolesne dla Polaków. Ponadto nie może być przyzwolenia na nawoływanie do nienawiści i deprecjonowania ludzkiego życia. Podobnie nie można się zgodzić na znieważanie flag państwowych, w tym przypadku flagi Państwa Watykańskiego – powiedział w lutym roku 2017 ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP.

 

 

źródło: PCh24.pl, Krucjata Młodych

 

 

 

 


DATA: 2017-10-14 00:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Protest okazał się sukcesem. Stanowcze NIE Wrocławian dla bluźnierstwa i przesyconej wrogością wobec Kościoła i Polski pseudokultury. Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję!
8 miesięcy temu / Czytelnik
 
nn jak zwykle bredzi. Protesty są mądre, gdyż pozwalają na jasne deklaracje umożliwiające oddzielenie ludzi mądrych, czyli tych którzy nie mają zamiaru oglądać badziewia o nazwie "Klątwa", od degeneratów moralnych którzy do tej pory udawali ludzi kulturalnych. Po drugie, "Klątwa" nie dostarcza nikomu rozumnemu wrażeń intelektualnych, podobnie jak szambo nie dostarcza nikomu rozumnemu pozytywnych wrażeń zapachowych. Po trzecie, o badziewiu o nazwie "Klątwa" wypowiadać się można nawet nie uczestnicząc w nim osobiście, gdyż w sieci dostępne są nagrania. Ale ponieważ nn nie ma pojęcia o sztuce, dlatego pobudza go to co prymitywne. Tak pokazywał zawsze. Protestujący będą się bać o sumienia innych, bo nie są egoistami jak zdemoralizowany obłudnik nn. Widać za to że nn już dawno temu zrezygnował z własnej godności.
9 miesięcy temu / do nn
 
W Krucjacie cała nadzieja! Przecież 19 października to rocznica zamordowania bł. ks. Jerzego! Największą hańbą jest bluźnić i to jeszcze w taki dzień!
9 miesięcy temu / Czytelnik
 
To nie "diabełek szaleje", tyko raczej rozreklamowanie przez niemądre protesty wzbudziła chęć innych ludzi zobaczenia na własne oczy spektaklu teatralnego pt."Klątwa.I odebranie osobiście wrażeń intelektualny, bez bulwersującego retuszu, tych którzy nie widzieli, a na wyrost potępiają.Budują płytkie pojęcie o sztuce.Bo bardzo często jednak sztuka pobudza,czy to w malarstwie,czy literaturze i w sztukach teatralnych, ludzi do innego myślenia niż współcześnie istnieją w świecie poglądy na rzeczywistość ideologiczną,społeczną i polityczną.Tak było zawsze. Protestujący, nie bójcie się o sumienia innych.To nie demoralizacja.Ona tkwi gdzie indziej.Ci co obejrzą tę sztukę nie umniejszą waszej godności,jeśli ją naprawdę macie.Nie chciejcie być obłudnikami.
9 miesięcy temu / nn
 
To że wszystkie bilety się wyprzedały, świadczy o tym, że diabeł szaleje również w naszym narodzie.
9 miesięcy temu / kribac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.