DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Wrak Tu-154M zostaje w Rosji. Komitet Śledczy uznaje go za niezbędny dowód w śledztwie

Wrak Tu-154M zostaje w Rosji. Komitet Śledczy uznaje go za niezbędny dowód w śledztwie
fot.PRSteam.net / cc licency
#SMOLEŃSK    #TU-154M    #ŚLEDZTWO    #WRAK    #ZWROT    #ROSJA    #MOSKWA    #KOMITET ŚLEDCZY    #MACIEREWICZ    #ZACHAROWA    #PUTIN

Rosyjskie śledztwo w sprawie katastrofy polskiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku wciąż nie zostało zakończona, w związku z tym wrak samolotu – jako dowód rzeczowy – pozostanie na terenie Federacji Rosyjskiej.

 

Jak podała Maria Zacharowa, rzecznik MSZ Rosji, rosyjskie organy śledcze „nadal prowadzą wszechstronne śledztwo w sprawie przyczyn tragedii smoleńskiej”, a celem jest „dążenie do tego, aby w tej skomplikowanej sprawie nie pozostały żadne białe plamy”.

 

Stąd też, szczątki polskiego samolotu, który uległ katastrofie nad Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku pozostaną na terenie Rosji do dyspozycji Komitetu Śledczego FR. Zacharowa oświadczyła, że „fragmenty samolotu są dowodami rzeczowymi, zgodnie z rosyjskimi normami procesowymi powinny pozostawać w Rosji do zakończenia odpowiednich działań”.

 

Przed kilkoma dniami polski MSZ podał informację, że rosyjskie władze, mimo kierowanych  wniosków o pomoc prawną, odmówiły wykonania czterech z nich. Wśród wniosków były także te związane z dostępem do wraku. Zacharowa pytana o tę sprawę nie udzieliła jasnej odpowiedzi na ich temat.

 

Strona polska oświadczyła wezwała Rosję do poszanowania prawa międzynarodowego i zaapelowała o niezwłoczne wydanie wraku samolotu, jako własności państwa polskiego oraz ważnego dowodu w polskim śledztwie.

 

Źródło: interia.pl

MA


DATA: 2018-04-20 08:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Taaak, ale spróbuj powiedzieć, że nie do końca wiadomo co się wydarzyło w Smoleńsku to cię zakrzyczą, ze śledztwo jest dawno zakończone i wszystko jest jasne... Skoro wszystko jest jasne to czemu nie chcą tego oddać?
ponad 2 lata temu / aaa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.