DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2019 r.

III Niedziela Adwentu
Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

Wprowadzą stan wyjątkowy w Krakowie? Tak grupa radnych chce „ratować klimat”

Wprowadzą stan wyjątkowy w Krakowie? Tak grupa radnych chce „ratować klimat”
źródło: pixabay.com

Do krakowskiego magistratu wpłynął projekt rezolucji w sprawie ogłoszenia w Krakowie klimatycznego stanu wyjątkowego. Ma być to element walki z „globalnym ociepleniem” i sygnał dla rządu, że trzeba podjąć działania, by „ratować klimat”.

 

Wedle opracowań, na które powołują się inicjatorzy projektu, ludzkości pozostało 12 lat na zatrzymanie wzrostu temperatury na Ziemi. Swoim działaniem chcą zwrócić uwagę na to, że problem „globalnego ocieplenia” dotyczy także Polski. - Od rządu powinniśmy się domagać stanowczych działań. Niech wprowadzenie klimatycznego stanu wyjątkowego będzie pierwszym krokiem – podkreślił Łukasz Gibała, autor projektu rezolucji, lider klubu „Kraków dla Mieszkańców”.

 

Pomysł jest wzorowany na rozwiązaniach znanych z innych miast na świecie. Stan „zagrożenia klimatycznego” wprowadziło już bowiem ok. 400 metropolii, a parlament Wielkiej Brytanii jako pierwszy ogłosił klimatyczny stan wyjątkowy na całym swoim terenie. Radni klubu „Kraków dla Mieszkańców” chcieliby, żeby w Polsce to Kraków wyznaczał eko-trendy.

 

Gibała tłumaczył, że obecnie zgodnie z obowiązującym prawem stan wyjątkowy ogłosić mogą tylko władze centralne, stąd właśnie pomysł na rezolucję. Przekonywał też, że uciążliwe upały, anomalie pogodowe itp., to objawy zmian klimatycznych, które przy dalszej bezczynności będą się nasilać. Jego zdaniem konieczne jest m.in. „natychmiastowe podjęcie działań mających na celu zwiększenie udziału energii odnawialnej w ogólnym zużyciu w Polsce”. W projekcie jest też propozycja utworzenia przy Ministrze Środowiska specjalnej komórki odpowiadającej za walkę ze zmianami klimatu.

 

Źródło: gazetakrakowska.pl

MA


DATA: 2019-06-18 10:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zmiany klimatu były zawsze i na nic ludzka głupota. W Krakowie nie tak dawno było morze.
5 miesięcy temu / Gość
 
skąd te świry biorą swoje chore pomysły? ratować klimat? nawiedzona szwedzka gimnazjalistka już to robi - nie chodzi do szkoły w piątki i dzięki temu ratuje klimat :
5 miesięcy temu / won do obory
 
CD. Apele do światowych koncernów powodujących zanieczyszczenie środowiska i produkujących szybko psujące się buble i mnóstwo toksycznych odpadów też nie wchodzą w grę i ten temat nie przejdzie przez usta ekologów. Bo oni wiedzą z której strony chleb jest posmarowany masełkiem. A przecież tak naprawdę idzie o interes globalnych korporacji a nie o dobro ludzkości, prawda?
5 miesięcy temu / PM
 
Ponieważ jak twierdzą ekolodzy z Krakowa" uciążliwe upały, anomalie pogodowe itp., to objawy zmian klimatycznych, które przy dalszej bezczynności będą się nasilać " należy niezwłocznie wysupłać odpowiednia dotację dla rzeczonej organizacji i wydać rezolucję nakazującą natychmiastowy spadek temperatury. Jak dowodzą liczne przykłady, może problem nie zniknie, ale organizacja przestanie protestować. Oczywiście działania ekologow polegające na zaprxestania korzystania z energii wyprodukowanej brudną technologią, z produktów do wytworzenia których trzeba wyemitować dużo CO2, z "nieekologicznych" brudnych dla środowiska środków transportu - nie wchodzą w grę. Bo tak zachowywać powinni się wszyscy z wyłaczeniem kasty ekologów. cdn
5 miesięcy temu / PM
 
Tak, Kraków powinien wprowadzić "stan wyjątkowy" w sprawie "nadzwyczajnego ataku szajby" niektórych radnych. O mądrości?, o rozumie?
5 miesięcy temu / Paulus
 
'globalne ocieplenie" "zmiany klimatu"to lewackie kłamstwo służąca do zniewolenia wolnego człowieka wypowiedzieć AGENDĘ 30 tzw zrównoważony rozwój"
5 miesięcy temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres kont[email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.