DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Wiecej wiary, niewierni. Nie wiem, czy wiecie, ale sa zwiazki, na ktore wieracy mowia "biale". Nawet te powtorne. Pozdrawiam "uczonych" w Pismie.
ponad 5 lat temu / Grzegorz
 
A co na to nasz Ojciec Niebieski? O jego zdanie nikt sie nieupomni?
ponad 5 lat temu / Daniel115
 
Uważam, że ludzie pozostający w nowych związkach powinni dostać jeszcze jedną szansę. Nikt z nas nie jest nieomylny, a jeżeli pozostają w stałym kontakcie z kościołem i Bogiem, swoje dzieci wychowują w duchu chrześcijańskim to uważam, że nie powinniśmy ich odtrącać a jedynie pomóc im i modlić się za nich.
ponad 5 lat temu / pola123
 
..Relatio finalis wymieniając kryteria, którymi należy posługiwać się w ocenie sytuacji rozwodników w nowych związkach, bazuje zasadniczo na opublikowanej w 1981 roku adhortacji apostolskiej Jana Pawła II Familiaris conosrtio... To posluguja sie przetartym szlakiem naszego wyswieconego?Iluz to swietych poznalo droge Najwyzszego,a mnie wmawia sie ze nic nie jest odkryte do dnia ujawnienia.
ponad 5 lat temu / potato
 
@chordad - kłamstwo wielokrotnie powtarzane zostaje uznane w końcu za prawdę. A jak się od dwóch lat ciągle trąbi o komunii dla cudzołożników, miłosierdziu, towarzyszeniu i nie wykluczaniu to jak myślisz czemu to służy? Otóż służy urabianiu i oswajaniu ludzi z przygotowywanymi zmianami. Stopniowo małymi kroczkami, żeby nie było wielkiego sprzeciwu, gdyby od razu wyłozyć kawę na ławę. Obawiam się, że niedługo nawet przeciwnicy Komunii dla cudzołożników zostaną tak zmanipulowani że stwierdzą, że Komunia się należy każdemu, bo "nie jesteśmy lepsi", itp.
ponad 5 lat temu / rst
 
Drzwi do sakramentów dla rozwodników w drugich związkach zostały otwarte już na synodzie w 1981 roku. Przecież tegoroczny synod powołuje się na na familiars consortio, tylko oczywiście idzie krok dalej. Jak się raz zrobi wyłom w jakiejkolwiek zasadzie, to tak samo jak zrobić dziurę w tamie - nie powstrzyma się już niszczącej fali. Żeby wrócić do pierwotnych zasad trzeba by pominąć większosć dokumentów posoborowych, albo i wszystkie?
ponad 5 lat temu / rst
 
---> Te, dziękuję za pożyteczną dla mnie podpowiedź.
ponad 5 lat temu / Leo
 
No to poczekajmy, niech się w końcu Franciszek okresli. Lepsza gorsza prawda niż ciągłe spekulacje, co też papież ma na myśli.
ponad 5 lat temu / ada
 
najbardziej wkurzające w różnych (ok, rzeczywiście nie wszystkich) wypowiedziach Papieża Franciszka i różnych działaniach - Jego samego, albo przez niego inspirowanych (jak synody - zeszłoroczny i tegoroczny) jest to, że powiększają zamęt - są tak powiedziane lub zredagowane, że są niejednoznaczne - później jedni twierdzą, że nic się nie zmieniło, inni, że właśnie wyrosła schizma i/lub herezja, jeszcze inni twierdzą, że to mogą być furtki do tego czy tamtego... jak to się ma do ewangelicznego "niech wasza mowa będzie tak tak / nie nie"??? albo do tekstu z 1 Kor 14 "Bóg jest Bogiem porządku" co to za Papież, który wprowadza chaos zamiast porządku? kogo on słuch i komu służy???
ponad 5 lat temu / chordad
 
@Leo: A co na to administracja Franciszka? -- To jest zasadnicze pytanie. Spadaro SJ należy do najbliższych współpracowników Franciszka. Został przez niego powołany na synod. Wszystkie artykuły w jego czasopiśmie muszą uzyskać od Watykanu zgodę na publikację. Tu nic się nie stało przypadkowo. Z dużym prawdopodobieństwem artykuł odpowiada poglądom samego Bergoglio - mówię i nim, jako osobie prywatnej, której poglądy nie muszą wcale odpowiadać pełnionej funkcji. Niektórzy komentatorzy oceniają, że ten artykuł został napisany specjalnie po to, żeby sprawdzić, jaka może być reakcja na dokument posynodalny autorstwa samego F.
ponad 5 lat temu / Te
 
Ta mowa, mowa typu rozeznanie, indywidualizm, przebaczania ludziom to wszystko pięknie, ale nie może się to odnosić do ludzi!, a jest to sprawa BOGA! Tylko Bog potrafi bezblednie wszystko rozeznać! To , poza wczesniejszym, mowa zagmatwana a napisane jest> nie chwasza mowa będzie Tak lub Nie.
ponad 5 lat temu / Lukasz
 
A co na to administracja Franciszka?
ponad 5 lat temu / Leo
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.