DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Wolność słowa? Wolne żarty! Na brytyjskich uczelniach Jezus Chrystus musiałby dziś milczeć

Wolność słowa? Wolne żarty! Na brytyjskich uczelniach Jezus Chrystus musiałby dziś milczeć
Fot. Reuters/Forum

- Wolność słowa jest dziś na tyle ograniczona, że Jezus Chrystus, gdyby żył w naszych czasach, nie mógłby przemawiać na brytyjskich uniwersytetach – ostrzega angielski historyk prof. Timothy Garton Ash. Publicysta sprzeciwia się normom, jakie pod pretekstem walki z terroryzmem próbuje narzucić uczelniom rząd.

 

Prof. Timothy Garton Ash zdecydowanie potępił nowe normy brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, jakie wdrażane są w imię walki z terroryzmem. Zobowiązują one uczelnie do działań prewencyjnych względem wszystkich ekstremistów, również tych, którzy nie odwołują się do przemocy. To daje służbom spore pole do popisu.

 

Zdaniem publicysty, prawo w obecnym kształcie „zmusiłoby do milczenia największych myślicieli naszych dziejów, takich jak Rousseau, Hegel, Marks czy Darwin, a już na pewno Jezusa Chrystusa.”

 

Taka sytuacja, w ocenie profesora, powinna mobilizować środowiska akademickie do działań w obronie wolności słowa. - Tym bardziej, że nacisk na ograniczenie swobód obywatelskich wywierany jest dziś z dwóch stron: zarówno przez państwo, jak i przez nieliczne grupy jednostek, które deklarując subiektywnie, że czują się obrażone, ucinają wszelką debatę i uzurpują sobie prawo veta – podkreśla prof. Garton Ash.

 

Źródło: radiovaticana.va

MA

DATA: 2016-06-07 18:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Płaczecie, że wolność słowa jest ograniczana, a sami na nią nie pozwalacie, umieszczając regulamin forum, żeby ktoś przypadkiem nie uraził waszych poglądów.
ponad 2 lata temu / Qwerty
 
Nie było Brauna w TVPinfo, mimo wcześniejszych zapowiedzi i zaproszenia. "Media narodowe" współuczestniczą w rozpętywaniu III WŚ. Wolność słowa-wolne żarty dotyczą już także Polski.
ponad 3 lata temu / tut
 
Jezus Chrystus pasuje do wymienionego wczesniej grona "myslicieli" jak piesc do nosa...
ponad 3 lata temu / Ar
 
Potwierdzam, od kilku dni wszystkie filmy z wypowiedziami G.Brauna o zagrożeniu Polski ze strony USA są usuwane. Gdyby to był nonsens, nie znikałyby. Narodzie trwaj w niewiedzy...
ponad 3 lata temu / zs
 
"Ekstremistą" w lewackim znaczeniu, ponieważ nawołuje do zachowania pokoju i nie chce wojny w Polsce, jest zwalczany przez żydów i ich kolaborantów Grzegorz Braun. Kolejne nagranie z jego wypowiedzią zostało w nocy usunięte przez zwolenników USA, Izraela i żydowskiej obecnie Ukrainy. Wszyscy w niedługim czasie będziemy ekstremistami, bo ośmielamy się wołać o Prawdę. O ile oczywiście nie przystąpimy do "kościoła" antychrysta.
ponad 3 lata temu / judeopolonia?
 
"...względem wszystkich ekstremistów, również tych, którzy nie odwołują się do przemocy." A to jest jakiś ekstremista, który nie odwołuje się do przemocy? Jeśli przyjmujemy tak szerokie i niejednoznaczne określenia, to każdego można nazwać ekstremistą i "podjąć działania".
ponad 3 lata temu / x
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.