DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Wolność słowa? Wolne żarty! Na brytyjskich uczelniach Jezus Chrystus musiałby dziś milczeć

Wolność słowa? Wolne żarty! Na brytyjskich uczelniach Jezus Chrystus musiałby dziś milczeć
Fot. Reuters/Forum

- Wolność słowa jest dziś na tyle ograniczona, że Jezus Chrystus, gdyby żył w naszych czasach, nie mógłby przemawiać na brytyjskich uniwersytetach – ostrzega angielski historyk prof. Timothy Garton Ash. Publicysta sprzeciwia się normom, jakie pod pretekstem walki z terroryzmem próbuje narzucić uczelniom rząd.

 

Prof. Timothy Garton Ash zdecydowanie potępił nowe normy brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, jakie wdrażane są w imię walki z terroryzmem. Zobowiązują one uczelnie do działań prewencyjnych względem wszystkich ekstremistów, również tych, którzy nie odwołują się do przemocy. To daje służbom spore pole do popisu.

 

Zdaniem publicysty, prawo w obecnym kształcie „zmusiłoby do milczenia największych myślicieli naszych dziejów, takich jak Rousseau, Hegel, Marks czy Darwin, a już na pewno Jezusa Chrystusa.”

 

Taka sytuacja, w ocenie profesora, powinna mobilizować środowiska akademickie do działań w obronie wolności słowa. - Tym bardziej, że nacisk na ograniczenie swobód obywatelskich wywierany jest dziś z dwóch stron: zarówno przez państwo, jak i przez nieliczne grupy jednostek, które deklarując subiektywnie, że czują się obrażone, ucinają wszelką debatę i uzurpują sobie prawo veta – podkreśla prof. Garton Ash.

 

Źródło: radiovaticana.va

MA

DATA: 2016-06-07 18:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Płaczecie, że wolność słowa jest ograniczana, a sami na nią nie pozwalacie, umieszczając regulamin forum, żeby ktoś przypadkiem nie uraził waszych poglądów.
ponad 2 lata temu / Qwerty
 
Nie było Brauna w TVPinfo, mimo wcześniejszych zapowiedzi i zaproszenia. "Media narodowe" współuczestniczą w rozpętywaniu III WŚ. Wolność słowa-wolne żarty dotyczą już także Polski.
ponad 3 lata temu / tut
 
Jezus Chrystus pasuje do wymienionego wczesniej grona "myslicieli" jak piesc do nosa...
ponad 3 lata temu / Ar
 
Potwierdzam, od kilku dni wszystkie filmy z wypowiedziami G.Brauna o zagrożeniu Polski ze strony USA są usuwane. Gdyby to był nonsens, nie znikałyby. Narodzie trwaj w niewiedzy...
ponad 3 lata temu / zs
 
"Ekstremistą" w lewackim znaczeniu, ponieważ nawołuje do zachowania pokoju i nie chce wojny w Polsce, jest zwalczany przez żydów i ich kolaborantów Grzegorz Braun. Kolejne nagranie z jego wypowiedzią zostało w nocy usunięte przez zwolenników USA, Izraela i żydowskiej obecnie Ukrainy. Wszyscy w niedługim czasie będziemy ekstremistami, bo ośmielamy się wołać o Prawdę. O ile oczywiście nie przystąpimy do "kościoła" antychrysta.
ponad 3 lata temu / judeopolonia?
 
"...względem wszystkich ekstremistów, również tych, którzy nie odwołują się do przemocy." A to jest jakiś ekstremista, który nie odwołuje się do przemocy? Jeśli przyjmujemy tak szerokie i niejednoznaczne określenia, to każdego można nazwać ekstremistą i "podjąć działania".
ponad 3 lata temu / x
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.