DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Wolność, czyli o czym kłamią w szkole

Wolność, czyli o czym kłamią w szkole

Świat, w którym żyjemy rządzony jest przez wrogie chrześcijaństwu ideologie. Niektóre z nich wymyślone zostały wprost po to, by zniszczyć Kościół, inne to po prostu ich pochodne. Ale w szkołach uczą nas o „różnorodności poglądów” i o ich równości. Nic, co nie jest stworzone ku chwale Chrystusa nie może być przez katolika ochoczo przyjmowane. Nic – włącznie z bożkiem wolności. Bożkiem, który zawiódł nawet jego niestrudzonych wyznawców.


Katolicki publicysta z USA, Christopher Ferrara, rzadko gości na łamach polskich czasopism, a jego książki nieczęsto tłumaczone są na język polski. Wynika to zapewne z niechęci większości wydawnictw katolickich do myśli wynikającej z katolickiej Tradycji. Dotychczas mogliśmy po polsku zapoznać się jedynie z publikacją autorstwa Ferrary poświęconą objawieniom Fatimskim, którą to wydało wydawnictwo Antyk.


Teraz, po pięciu latach od amerykańskiej premiery, po polsku przeczytać możemy książkę „Wolność, bóg, który zawiódł”. To udana próba diagnozy stanu ideologii liberalnej oraz potwierdzenie tezy, że została ona stworzona jako nośnik antychrystianizmu – choć w latach, gdy pisał John Locke antykościelne nastroje wyrażało się jeszcze językiem znacznie odmiennym od tego, którego używają dzisiejsi fanatycy ateizmu i idącej za nim rzekomo bezgranicznej wolności.


Ferrara błyskotliwie analizuje „gmach wzniesiony przez Locke’a” oraz sposób, w jaki przyczynił się on do wielkich antychrześcijańskich rewolucji – a były nią nie tylko rewolucja francuska czy bolszewicka, ale również rewolucja amerykańska, na której gruzach wzniesiono Stany Zjednoczone.


Praca Christophera Ferrary udowadnia również, że jedynie logika chrześcijaństwa jest godna naśladowania, iż tylko filozofia, której szczytowym momentem rozwoju było pojawienie się świętego Tomasza z Akwinu oferuje człowiekowi ład, godność, i prawdziwą wolność. Autor opisuje również w jaki sposób doszło do zniszczenia systemu myślowego i polityczno-społecznego najbliższemu temu, na co wskazuje logika chrześcijaństwa.


„Wolność, bóg który zawiódł” to smutna lektura, ale wiele uświadamiająca. Należy ją jak najgoręcej polecić w pierwszej kolejności wszystkim absolwentom studiów humanistycznych – zobaczcie o czym kłamie się w naszych szkołach i (przede wszystkim) na uniwersytetach. Zobaczcie, dlaczego bożek wolności musiał zawieść i do czego może nas jeszcze doprowadzić bałwochwalcza wiara weń jego nieprzejednanych wyznawców.


 

Krystian Kratiuk 


"Wolność, bóg który zawiódł". Autor: Christopher Ferrara. Wydawnictwo: Wektory. Stron: 507. Rok wydania: 2017
 


DATA: 2017-08-18 14:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Poczekaj cierpliwie, po śmierci przekonasz się że to co teraz nazywasz "wolnością", po śmierci okaże się wiecznym brakiem wolności. Przy czym może to być brak nieprzyjemny, bądź przyjemny. Przyjemny wtedy, gdy już teraz DOBROWOLNIE ofiarujesz swą wolność Bogu.
9 miesięcy temu / do trooper
 
Skoro koleś woli zniewolenie zamiast wolności to jego sprawa ale niech innym na siłę tego nie narzuca
9 miesięcy temu / trooper
 
@PK: obie pozycje, Hoppego i Ferrary zaczerpnęły tytuł ze zbioru esejów (autorstwa m.in. Andre Gide i Arthura Koestlera) z 1949 "The God that Failed", w treści których autorzy rozprawiają o rozczarowaniu związanym z realizacją ustroju komunistycznego w praktyce; PS. w 1991 zespół Metallica nagrał utwór pod tym samym tytułem, krytykujący sekty fundamentalistów protestanckich, które nawołują do porzucenia konwencjonalnej medycyny
10 miesięcy temu / bvr
 
Ciekawe czy czytał Hoppego "Demokracja, bóg który zawiódł" bo tytuł w tej samej konwencji.
10 miesięcy temu / PK
 
Do Prawdziwej Wolności prowadzi tylko Chrystus.
10 miesięcy temu / Katolik
 
Genialne. Tak jak książki o prawdziwym obliczu francuskiej rewolucji.
10 miesięcy temu / Eulalia
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.