DZIŚ JEST:   16   LUTY   2019 r.

Św. Daniela i towarzyszy
św. Faustyna z Brescii
 
 
 
 

Wolna niedziela nie taka straszna jak zapowiadano. Dochody supermarketów nie zmalały!

Wolna niedziela nie taka straszna jak zapowiadano. Dochody supermarketów nie zmalały!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Zakaz handlu w niedzielę nie doprowadził do zapowiadanej przez opozycję i wielu tzw. ekspertów apokalipsy handlowej, a obroty sieci handlowych nie zmniejszyły się. Szczegółową analizę w tej sprawie zaprezentowała Polska Izba Handlowa.

 

Jak poinformował prezes Polskiej Izby Handlu Waldemar Nowakowski jedynym ewentualnym „poszkodowanym”, mogącym ponieść minimalne straty finansowe są wielkie centra handlowe. W pozostałych przypadkach nie stwierdzono ani spadków dochodów ani „negatywnych tendencji w obrotach”.

 

W ocenie Nowakowskiego dużą rolę odegrała w tej sprawie odegrała odpowiednia kampania reklamowa. – Dyskonty doszły już do perfekcji, jeżeli chodzi o przypominanie klientom, że należy zakupy zrobić w sobotę, przed wolną od handlu niedzielą – zaznaczył.

 

Pomimo tych pozytywnych informacji właściciele supermarketów nadal „kombinują”, jak ominąć obowiązujące przepisy. Być może niedługo okaże się, że najpopularniejsze sklepy wielkopowierzchniowe z portugalskim, niemieckim czy francuskim kapitałem zakładowym przekwalifikują się na stacje benzynowe bądź punkty pocztowe, aby w ten sposób „przywrócić” handel w niedzielę.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2018-08-18 09:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nikt rozsądny nie twierdził, że obroty sklepów spadną. Chodzi tylko o tych, którzy z różnych powodów losowych mają ciężką sytuację, pracują po 300-350 godzin w miesiącu i niedziela była jedynym dniem, w którym mogli zrobić zakupy na cały tydzień w jednym miejscu i szybko, żeby całej nie marnować na szukanie małych sklepików.
5 miesięcy temu / Akwin
 
Niedziela to dzień święty przeznaczony dla Boga i na odpoczynek. To nie czas na łażenie po sklepach.
5 miesięcy temu / Katolik
 
Do:oj do rdm - dyżurny komentator? Ocena wykazuje brak mądrości i zdolności oceny . Czy w hipermarkecie ludzie kupowali tylko chleb? Możesz obejśc się bez chleba i kupować od wtorku czy środy, czy wezwać lekarza,pogotowie nie wtedy kiedy nagle potrzebujesz ale np. po weekendzie? Piekarz i chleb ,to to samo co wyprzedaż przygotowana właśnie w weekendy by uzasadnić konieczność pracy armii ludzi?
5 miesięcy temu / Midas
 
jest bo jak sklep czynny do 23.30 a po zamknięciu personel jest jeszcze godzinę to do domu wraca około 1-2 i w tę niedzielę odsypia albo wstaje niewyspany ,nie rozumiem dlaczego "uprzywilejowany" został tylko handel -jest mnóstwo zawodów które pracują w niedzielę i nadal będą ,taki zawód wybrali ,czy piekarz narzeka że jego praca zaczyna się o północy ? nie bo tak wybrał
5 miesięcy temu / oj do rdm
 
Najbardziej zagorzali krytykanci wolnych niedziel prawdopodobnie mają soboty i niedziele wolne. To Wielgus Scheuring najbardziej jęczała,gdy wprowadzono możliwośc odpoczynku w niedzielę prazcownikom handlu ale czy jej/ich biura poselskie były/są czynne w niedzielę? Z wielką radościa można zobaczyć teraz młode rodziny z dziećmi odpoczywające razem a nie w morderczym galopie. Dziękujemy za te decyzje umozliwiające milionom ludzi normalne świętowanie niedzieli. Nikt z głodu z tego powodu nieczynnych sklepów w niedzielę nie umarł nie widać by wiele osób z tego powodu schudło.
5 miesięcy temu / Marcin
 
@Niedziela Daruj sobie tę tępą złośliwość, a także propagandę - jest lepiej. Nie ma żadnego przełożenia między godzinami otwarcia w tygodnu (być może poza sobotą), a wolną niedielą.
5 miesięcy temu / rdm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.