DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2019 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Wolna niedziela nie taka straszna jak zapowiadano. Dochody supermarketów nie zmalały!

Wolna niedziela nie taka straszna jak zapowiadano. Dochody supermarketów nie zmalały!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Zakaz handlu w niedzielę nie doprowadził do zapowiadanej przez opozycję i wielu tzw. ekspertów apokalipsy handlowej, a obroty sieci handlowych nie zmniejszyły się. Szczegółową analizę w tej sprawie zaprezentowała Polska Izba Handlowa.

 

Jak poinformował prezes Polskiej Izby Handlu Waldemar Nowakowski jedynym ewentualnym „poszkodowanym”, mogącym ponieść minimalne straty finansowe są wielkie centra handlowe. W pozostałych przypadkach nie stwierdzono ani spadków dochodów ani „negatywnych tendencji w obrotach”.

 

W ocenie Nowakowskiego dużą rolę odegrała w tej sprawie odegrała odpowiednia kampania reklamowa. – Dyskonty doszły już do perfekcji, jeżeli chodzi o przypominanie klientom, że należy zakupy zrobić w sobotę, przed wolną od handlu niedzielą – zaznaczył.

 

Pomimo tych pozytywnych informacji właściciele supermarketów nadal „kombinują”, jak ominąć obowiązujące przepisy. Być może niedługo okaże się, że najpopularniejsze sklepy wielkopowierzchniowe z portugalskim, niemieckim czy francuskim kapitałem zakładowym przekwalifikują się na stacje benzynowe bądź punkty pocztowe, aby w ten sposób „przywrócić” handel w niedzielę.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2018-08-18 09:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nikt rozsądny nie twierdził, że obroty sklepów spadną. Chodzi tylko o tych, którzy z różnych powodów losowych mają ciężką sytuację, pracują po 300-350 godzin w miesiącu i niedziela była jedynym dniem, w którym mogli zrobić zakupy na cały tydzień w jednym miejscu i szybko, żeby całej nie marnować na szukanie małych sklepików.
10 miesięcy temu / Akwin
 
Niedziela to dzień święty przeznaczony dla Boga i na odpoczynek. To nie czas na łażenie po sklepach.
10 miesięcy temu / Katolik
 
Do:oj do rdm - dyżurny komentator? Ocena wykazuje brak mądrości i zdolności oceny . Czy w hipermarkecie ludzie kupowali tylko chleb? Możesz obejśc się bez chleba i kupować od wtorku czy środy, czy wezwać lekarza,pogotowie nie wtedy kiedy nagle potrzebujesz ale np. po weekendzie? Piekarz i chleb ,to to samo co wyprzedaż przygotowana właśnie w weekendy by uzasadnić konieczność pracy armii ludzi?
10 miesięcy temu / Midas
 
jest bo jak sklep czynny do 23.30 a po zamknięciu personel jest jeszcze godzinę to do domu wraca około 1-2 i w tę niedzielę odsypia albo wstaje niewyspany ,nie rozumiem dlaczego "uprzywilejowany" został tylko handel -jest mnóstwo zawodów które pracują w niedzielę i nadal będą ,taki zawód wybrali ,czy piekarz narzeka że jego praca zaczyna się o północy ? nie bo tak wybrał
10 miesięcy temu / oj do rdm
 
Najbardziej zagorzali krytykanci wolnych niedziel prawdopodobnie mają soboty i niedziele wolne. To Wielgus Scheuring najbardziej jęczała,gdy wprowadzono możliwośc odpoczynku w niedzielę prazcownikom handlu ale czy jej/ich biura poselskie były/są czynne w niedzielę? Z wielką radościa można zobaczyć teraz młode rodziny z dziećmi odpoczywające razem a nie w morderczym galopie. Dziękujemy za te decyzje umozliwiające milionom ludzi normalne świętowanie niedzieli. Nikt z głodu z tego powodu nieczynnych sklepów w niedzielę nie umarł nie widać by wiele osób z tego powodu schudło.
10 miesięcy temu / Marcin
 
@Niedziela Daruj sobie tę tępą złośliwość, a także propagandę - jest lepiej. Nie ma żadnego przełożenia między godzinami otwarcia w tygodnu (być może poza sobotą), a wolną niedielą.
10 miesięcy temu / rdm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.