DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 54  >   CREDO

Br. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz

Wojsko szatana, wojsko Niepokalanej


Rzym przełomu XIX i XX wieku był świadkiem wielu ostentacyjnych manifestacji potomstwa węża. Jedna z nich, dokładnie sto lat temu, miała się jednak stać impulsem dla potężnej kontrofensywy potomstwa Niewiasty.

 

Pewnej wrześniowej nocy roku 1863 włoski poeta Carducci nie mógł zasnąć. Czy męczyły go muzy, czy diabeł, nie nam o tym orzekać – dość, że potężne natchnienie podyktowało mu pięćdziesięciostrofowy hymn…

We Włoszech dokonywało się do szpiku kości masońskie i antykatolickie dzieło „zjednoczenia”. Dowodzona przez Garibaldiego Wyprawa Tysiąca podporządkowała Piemontowi południową część półwyspu; w roku 1861 proklamowano Królestwo Włoch do pełni szczęścia brakowało rewolucjonistom spod trójkolorowego sztandaru tylko Wenecji i nade wszystko Rzymu z najbliższymi okolicami. Rzymu, w którym panował jeszcze niezłomny Pius IX – i ciskał jeszcze ekskomuniki, ogłaszał Syllabusy, gromił tak użyteczny w rewolucyjnym dziele katolicyzm liberalny… Papież Niepokalanej budził nieopisaną wręcz nienawiść włoskich rewolucjonistów: kiedy umrze, już jako „więzień Watykanu”, masoni napadną na jego kondukt pogrzebowy, usiłując wrzucić czcigodne ciało do Tybru.


W ciągu owej bezsennej nocy Giosuè Carducci, także mason i propagandysta zjednoczenia, napisał Hymn do Szatana, którego adresat uosabia – według słów samego autora – wszystko co szlachetne, piękne i wielkie, a przez wieki deptane przez ascetów i księży. Cztery dekady później sędziwy piewca Lucyfera doczeka się jeszcze literackiej nagrody Nobla: otrzyma ją tuż po katoliku Sienkiewiczu, jak gdyby dla równowagi… Teraz zaś pisze:


Cześć ci, Szatanie

duchu rebelii,

o siło mściwa,

siło rozumu!

Niech płyną ku tobie

kadzidła i dary,

boś ty pokonał

Jehowę kapłanów!


Na marginesie dodajmy, że włoska literatura masońska tamtego okresu zna więcej podobnych utworów, na przykład opiewający zwycięstwo diabła nad Watykanem, Niebem i Bogiem poemat Maria Rapisardiego pod tytułem Lucyfer, określony w jednym z masońskich periodyków jako naprawdę i potężnie wolnomularski, i doceniony przez samego Garibaldiego.

 

Lucyfer w loży i na Watykanie

Podbite przez Piemontczyków w 1870 roku Wieczne Miasto po dziś dzień pełne jest masońskich pamiątek z tego okresu. „Ołtarz Ojczyzny” postawiono kosztem bezcennego trzynastowiecznego klasztoru franciszkańskiego – przepiękna bazylika Matki Bożej Ołtarza Niebiańskiego (Santa Maria in Ara Coeli) ostała się bodaj tylko dzięki stanowczej interwencji ambasadora Hiszpanii. Most Wiktora Emanuela, położony nieopodal sławnego Mostu Świętego Anioła, również ozdobiony został aniołami: dwa stoją po stronie Watykanu, grożąc mieczami Bazylice Piotrowej; dwa po stronie przeciwnej, „zjednoczeniowej”, rzucają wieńce laurowe w stronę wspomnianego „Ołtarza Ojczyzny”. W roku 1889 odsłonięto na Campo de’Fiori pomnik Giordana Bruna (dzieło późniejszego wielkiego mistrza włoskiej masonerii, Hektora Ferrariego). Inauguracja monumentu stała się okazją do manifestacji masońskiej, na czele której niesiono dwa czarne sztandary z Lucyferem.
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Kostarykański biskup ostrzegł, że chociaż małżeństwa osób tej samej płci zostały zalegalizowane w tym kraju, Kościół katolicki nie ustanie w głoszeniu prawdy o Bożym planie seksualności i małżeństwa.

 
 

Komisja Europejska ma pomysł na sfinansowanie tzw. unijnego funduszu naprawczego. Środki na ten cel mają pochodzić z pozwoleń na handel emisjami dwutlenku węgla, rozszerzonymi na sektor lotniczy i morski. Informację potwierdziła szefowa KE, Ursula von der Leyen.

 

Biskup pomocniczy archidiecezji kolońskiej, Dominik Schwaderlapp zawiesza uczestnictwo w Drodze Synodalnej tzn. procesie dialogu na temat wewnętrznych reform w Kościele katolickim w Niemczech. Hierarcha stwierdził, że „linia, którą podąża większość ma na celu zmianę moralności seksualnej Kościoła”.

 

Sąd Okręgowy w Szczecinie zdecydował się skazać na bezwzględne więzienie dwóch mężczyzn, którzy w lipcu 2019 roku zaatakowali ks. Aleksandra Ziejewskiego ze Szczecina. Napastnicy pobili kapłana i uciekli z miejsca zdarzenia, ale niewiele później zostali ujęci przez policję.

 

Abp Wiktor Skworc zdecydował o odwołaniu dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych. Zarządzenie hierarchy zaleca przywrócenie normalnego harmonogramu Mszy świętych i nabożeństw w parafiach położonych w Archidiecezji Katowickiej.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.