Tysiące bywalców dyskotek bawią się – we właściwy sobie prymitywny sposób – przy rytmach prześmiewczego utworu zatytułowanego Gdzie jest krzyż?, co w niezliczonych odsłonach można oglądać na YouTube. Na falach radia dziennikarze pozwalają sobie na jawne bluźnierstwa, publicyści opiniotwórczych mediów coraz ostrzej – i coraz bardziej bez sensu – wypowiadają się na temat biskupów i Kościoła. Antyklerykałowie zwierają szyki i organizują jedna za drugą wymierzone w Kościół prowokacje. Seans nienawiści do Krzyża, jaki obserwowaliśmy w nocy z 9 na 10 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, zyskał swą kontynuację w postaci antykatolickiego festiwalu prostactwa i kłamstwa, który od kilku miesięcy przetacza się przez Polskę.
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
W jaki sposób święta Urszula Ledóchowska przyczyniła się do odzyskania przez Polskę niepodległości? Zobacz kolejny odcinek programu "Kobieta w Kościele".
Wokół wydarzeń z 6 stycznia w Waszyngtonie pojawia się coraz więcej znaków zapytania. Oskarżony wtargnięcie do gmachu Kapitolu mężczyzna popełnił samobójstwo. Zmarł od kuli postrzałowej w klatce piersiowej. Policja aresztowała także uczestnika zajść, który okazał się członkiem radykalnej lewicowej organizacji. Ponadto wśród uczestników „zamachu” media zidentyfikowały oficer ds. psychologii tłumu.
Sześć państw Unii Europejskiej wyraziło „poważne zaniepokojenie” faktem ograniczenia dostaw szczepionki przez firmę Pfizer. Ich zdaniem, taka sytuacja „nie tylko wpływa na planowane harmonogramy szczepień, ale także zmniejsza wiarygodność procesu szczepień”.
Konferencja Episkopatu Portugalii zawiesiła w związku z wprowadzonym w tym kraju nowym lockdownem możliwość organizacji chrztów, ślubów oraz bierzmowania. W komunikacie biskupi wyjaśnili, że wraz z nasilającą się liczbą zakażeń i zgonów wskutek COVID-19 występuje pilna potrzeba ograniczenia spotkań, w tym dużych uroczystości o charakterze religijnym.
Choć niektóre aspekty nauczania społecznego Kościoła są wymagające, to katolik nie może odrzucać właściwie rozumianej refleksji Kościoła w tych kwestiach. Na przykład pogląd jakoby życie gospodarcze było domeną wyłączoną spod refleksji moralnej wynika z zapomnienia o historii Kościoła, Jego prawach, a także o nauce płynącej z Biblii. Nie ma znaczenia czy głosi się go w imię poglądów „wolnorynkowych” czy „socjalistycznych”.
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI