DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Wojna kulturowa nie ma dziś sensu. Zaskakująca diagnoza Szefa Forum Młodych PiS

Wojna kulturowa nie ma dziś sensu. Zaskakująca diagnoza Szefa Forum Młodych PiS
printscreen youtube

Czy młodzieżówka Prawa i Sprawiedliwości to jeszcze prawica? Można to zwątpić czytając najnowszy wywiad z szefem Forum Młodych PiS, Michałem Moskalem. Wśród najważniejszych wyzwań stojących przed polskimi władzami wymienia Moskal ochronę zwierząt, równouprawnienie płacowe kobiet oraz walkę z przemocą w rodzinie. Wojna kulturowa z lewicą, sądzi Moskal, nie ma dziś sensu, a poza tym „ideologiczne podziały” nie są ważne – chodzi o to, by PiS zmieniało się wraz z Polską.

 

- Sposób, w jaki traktujemy zwierzęta, jest miarą naszego człowieczeństwa – powiedział Michał Moskal w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim dla tygodnika „Do Rzeczy”. Działacz młodzieżówki PiS przekonywał, że należy zakazać hodowli zwierząt futerkowych. W jego ocenie nie da się zapewnić dobrego traktowania ich przez hodowców, więc pozostaje tylko zakaz – mimo, że – jak przyznaje sam Moskal – jest to ograniczenie wolności gospodarczej. – Kraje rozwinięte muszą przestrzegać podstawowych zasad humanitaryzmu. […] Prędzej czy później nasze społeczeństwo będzie musiało zrozumieć, że ochrona zwierząt jest koniecznością – dodał.

 

Działacz mówił też o wojnie kulturowej. Twierdził, że współczesna kultura jest dziś tworzona przez globalne korporacje, choćby Netflixa. – Wiadomo, że treści mogą nam się nie podobać, ale nie sposób zawrócić pewnych tendencji. Nie uczynimy nagle kultury prawicową. Nie ma sensu wojna kulturowa z lewicą tu i teraz, trzeba działać w długofalowej perspektywie – dodał.

 

Zdaniem Moskala nie należy „nachalnie propagować konkretnych wzorców”, a jedynie „walczyć z bezkrytycznym przyjmowaniem niektórych treści” i dążyć do tego, by ludzie „weryfikowali otrzymywane informacje zamiast myśleć schematami”.

 

Wśród konkretnych możliwości działania wymienił szef Forum Młodych PiS „programy wsparcia dla organizacji pozarządowych” czy też „promowanie filmów i seriali historycznych, przedstawiających polski punkt widzenia”.

 

Moskal twierdzi też, że przed PiS stoją wyzwania „związane z humanizmem”. Tu wymienił… „równouprawnienie płacowe kobiet”. Według działacza państwo winno dążyć do tego, by „kobiety zarabiały tyle samo, gdy wykonują taką samą pracę” i jest to „kwestia absolutnie podstawowa”. Należy też według Moskala „walczyć z problemem przemocy domowej”; tu jego zdaniem pokutuje w niektórych środowiskach mylne wyobrażenie, jakoby gwarancją tej walki była konwencja stambulska.

Pytany o to, czy nie trzeba walczyć z ideologią LGBT, odparł: „Polska nie może być ani brunatna, ani tęczowa. […] Najważniejsze są problemy Polaków, a nie ideologiczne podziały”.

 

Wreszcie powiedział Moskal, że współczesne wyzwania są inne od tych kształtujących podział na prawicę w XVIII wieku. „Polska zmienia się za naszych rządów, my też musimy się zmieniać”.

 

Jeżeli zatem polskie społeczeństwo zmienia się pod dyktando globalnych korporacji, jak Netflix – a tak twierdzi Moskal - to również PiS winno zmieniać się w tym samym kierunku? Jeżeli dobrze rozumiemy tok myślenia młodego działacza PiS, to niczego dobrego to rządzącej partii – i Polsce – nie wróży. A Moskal w wywiadzie przekonuje, że partia dążyć będzie do wprowadzania do ogólnokrajowej polityki coraz większej liczby młodych działaczy…

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-08-25 07:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Moskal, tak się zachowuje i takie głosi banialuki, jakby był wtyką lewicy w PiS.
2 miesiące temu / Atos
 
Wojna ideologiczna jest potrzebna, ale nie o "prawa zwierząt futerkowych" lecz przeciw sferom lgbt i działaczom onanistycznym. Jako naród - wymieramy. Co roku znika 50 tys Polaków - to tak, jakby kto rzucił bombę na Nagasaki. Dopismy do Kodeksu Karnego czyny lgbt, a do konstytucji - nakaz zakłdania rodzin i posiadania dzieci.
2 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Nic dziwnego, że wyborcy PiS w tej sytuacji przeniosą swoje poparcie na Konfederację. Nie wiem naprawdę co dzieje się z Prezesem, ale powiem szczerze - wydaje mi się, że od przywódcy oczekuje się, że przede wszystkim będzie dbał o dobrostan ludzi... rolników, pracowników, hodowców itd. W imię chorych lewicowych idei poświęcić dobrze rozwijające się branże, przynoszące dochody wielu ludziom, ich rodzinom, gospodarce ? nie wiem czy tzw. dobry człowiek mógłby do czegoś takiego dopuścić. I jeszcze na własne życzenie tracić wyborców, to przecież działanie na szkodę partii. Mam nadzieję, że Pan Zbigniew Ziobro jakoś tam zadziała, że w końcu Prezes się zreflektuje ile szkody poczynił swojemu elektoratowi i może uda się to zło zatrzymać.
2 miesiące temu / Tina
 
C.d.27.09.Już WIEMY,że mamy WOJNĘ KULTUROWĄ i to w wielu odsłonach. Możemy jeśli cenzura pozwoli komentować albo się wkurzać. Możemy też być OBOJĘTNI bo niby co może zrobić pojedynczy człowiek w świecie, który staje się wypełniony szaleńcami i psychicznie chorymi. Jeśli już większość ludzi została zindoktrynowana,sformatowana przez media i polityków przez hasła ideologii antykluturowej i akceptację prawa człoweika do NIENORMALNOŚCI to jest to SYTUACJA ROZPACZLIWA dla ludzi kierujących się ŻYCIEM BOŻYM i NORMALNOŚCIĄ. Ostatnie WYDARZENIA w Polsce a szczególnie DEKLARACJA PiS p.Moskala, że istnieje koniecznośc dostosowania się do RZECZYWISTOŚCI i czas zakończyć WOJNĘ KULTUROWĄ OBNAŻYŁA PODDANIE się polityków PiS temu procesowi. Jak wiemy PiS NIE PRZYJĄŁ i nie przyjmie bo mu Unia nie pozwoli USTAWY O ZAKAZIE ABORCJI. Nadto współpraca PiS z lewakami i liberałami już dawno sformatowanymi na ANTYkulturę potwierdza nadchodzącą katastrofę. Vide y.t: K.Karoń o katastrofie
2 miesiące temu / iskierka
 
Młokos wepchnął PJK w 'zieloną rewolucję' i co dalej!? Będą przesterowywać cały świat w stronę lewicowego liberalizmu, dla którego zwierzęta są ważniejsze od ludzi!? System wartości dawno już pogubili i zachłystują się relatywizowaniem wszystkich wartości- pod dyktando postmodernistycznej antropologii,która ogłasza względność prawdy i likwiduje prawdę o naturze człowieka!! Coś PIS już chyba stracił instynkt samozachowawczy!?
2 miesiące temu / zwiedziony
 
Płynięcie z obowiązującym nurtem jest niestety piętą Achillesa PiS-u. Ci chłopcy i niektórzy działacze nie wyobrażają sobie, że można zmienić świat. Solidarność to zmieniła ale jej ideały zgnojono. Takich nędznych polityków nam nie potrzeba.
2 miesiące temu / Hrabias50
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.