DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Moskal, tak się zachowuje i takie głosi banialuki, jakby był wtyką lewicy w PiS.
22 dni temu / Atos
 
Wojna ideologiczna jest potrzebna, ale nie o "prawa zwierząt futerkowych" lecz przeciw sferom lgbt i działaczom onanistycznym. Jako naród - wymieramy. Co roku znika 50 tys Polaków - to tak, jakby kto rzucił bombę na Nagasaki. Dopismy do Kodeksu Karnego czyny lgbt, a do konstytucji - nakaz zakłdania rodzin i posiadania dzieci.
23 dni temu / Izydor Oracz
 
Nic dziwnego, że wyborcy PiS w tej sytuacji przeniosą swoje poparcie na Konfederację. Nie wiem naprawdę co dzieje się z Prezesem, ale powiem szczerze - wydaje mi się, że od przywódcy oczekuje się, że przede wszystkim będzie dbał o dobrostan ludzi... rolników, pracowników, hodowców itd. W imię chorych lewicowych idei poświęcić dobrze rozwijające się branże, przynoszące dochody wielu ludziom, ich rodzinom, gospodarce ? nie wiem czy tzw. dobry człowiek mógłby do czegoś takiego dopuścić. I jeszcze na własne życzenie tracić wyborców, to przecież działanie na szkodę partii. Mam nadzieję, że Pan Zbigniew Ziobro jakoś tam zadziała, że w końcu Prezes się zreflektuje ile szkody poczynił swojemu elektoratowi i może uda się to zło zatrzymać.
25 dni temu / Tina
 
C.d.27.09.Już WIEMY,że mamy WOJNĘ KULTUROWĄ i to w wielu odsłonach. Możemy jeśli cenzura pozwoli komentować albo się wkurzać. Możemy też być OBOJĘTNI bo niby co może zrobić pojedynczy człowiek w świecie, który staje się wypełniony szaleńcami i psychicznie chorymi. Jeśli już większość ludzi została zindoktrynowana,sformatowana przez media i polityków przez hasła ideologii antykluturowej i akceptację prawa człoweika do NIENORMALNOŚCI to jest to SYTUACJA ROZPACZLIWA dla ludzi kierujących się ŻYCIEM BOŻYM i NORMALNOŚCIĄ. Ostatnie WYDARZENIA w Polsce a szczególnie DEKLARACJA PiS p.Moskala, że istnieje koniecznośc dostosowania się do RZECZYWISTOŚCI i czas zakończyć WOJNĘ KULTUROWĄ OBNAŻYŁA PODDANIE się polityków PiS temu procesowi. Jak wiemy PiS NIE PRZYJĄŁ i nie przyjmie bo mu Unia nie pozwoli USTAWY O ZAKAZIE ABORCJI. Nadto współpraca PiS z lewakami i liberałami już dawno sformatowanymi na ANTYkulturę potwierdza nadchodzącą katastrofę. Vide y.t: K.Karoń o katastrofie
26 dni temu / iskierka
 
Młokos wepchnął PJK w 'zieloną rewolucję' i co dalej!? Będą przesterowywać cały świat w stronę lewicowego liberalizmu, dla którego zwierzęta są ważniejsze od ludzi!? System wartości dawno już pogubili i zachłystują się relatywizowaniem wszystkich wartości- pod dyktando postmodernistycznej antropologii,która ogłasza względność prawdy i likwiduje prawdę o naturze człowieka!! Coś PIS już chyba stracił instynkt samozachowawczy!?
27 dni temu / zwiedziony
 
Płynięcie z obowiązującym nurtem jest niestety piętą Achillesa PiS-u. Ci chłopcy i niektórzy działacze nie wyobrażają sobie, że można zmienić świat. Solidarność to zmieniła ale jej ideały zgnojono. Takich nędznych polityków nam nie potrzeba.
28 dni temu / Hrabias50
 
Oj, po twarzy widać, że to dziwoląg.
28 dni temu / Gość
 
Bedzie jak znalazl jezeli ktos zdrowy i myslacy nie bedzie chcial chodzic na czworaka z powodu koronoswirusa i plandemii.
29 dni temu / Nick
 
sprzedał się lewactwu
1 miesiąc temu / garrett
 
Jestem w podeszłym wieku i doskonale pamiętam działaczy tzw młodzieżówek ZMP,ZSP,ZMW i chyba jeszcze jakies były. Sądząc z wypowiedzi następnego młodzieżowca to jest ta sama ideologia. Straszno i śmieszno ale bardziej straszno.
1 miesiąc temu / kdrawska
 
Moskalom już dziękujemy.
1 miesiąc temu / aaa
 
PiS od dawna budzi podejrzenia. Brak inicjatyw w sprawie zakazu aborcji. Łagodne stanowisko wobec lgbt, n dwuznaczność obyczajowa prominentów partii - tak dalej być nie może.
1 miesiąc temu / Czytelnik
 
Lewica ubrana w owczą skórkę.
1 miesiąc temu / Nikolas
 
PIS nie był i nie jest prawicą. Kaczyński i s-ka to typowi socjaliści, aż się nie dobrze robi !
1 miesiąc temu / Pete
 
@Młody. Oj młody, młody. Gadasz jak potłuczony. Jakby twój ojciec był pedałem, a matka lesbijką, to ciebie na świecie by nie było. Padnij do nóg Rodzicom i podziękuj im za życie. No i nie zmarnuj je na szatańskie ideologie.
1 miesiąc temu / jan
 
Co ta młodzież z PiS ma we łbach, że tak się zapytam. Ciekawe gdzie oni pracują, może by tak pozamykać te ich miejsca pracy niech się przebranżowią.Jak zaczną od zwierząt futerkowych to dalej wyciągną łapy po kurczaki, gęsi, karpie i nie wiadomo w jakim kierunku jeszcze im we łbach coś odwali. Może by tak uwrażliwili się na ból abortowanych niewinnych dzieci, co trudno się przeciwstawić lewicowemu lobby
1 miesiąc temu / asd
 
ten młody to lewak jak kaczynski
1 miesiąc temu / hortek
 
Wszystko co się dzieje w PiS jest z WOLI Prezesa. Dlatego przykro patrzeć na widowisko - harakiri PiS . Oczywiście jako partii , która pójdzie w rozsypkę/ niebyt jak poprzednie wyrosłe na solidarności politycznej formacje, w których prym wodzili Bracia K. Tak EWOLUUOWAŁA ELITARNA KLASA POLITYCZNA KU świetlanej przyszłości w KOMUNIE UNIJNEJ. Dziś MŁODZI z PiS w AWANGARDZIE z lewakami. Nieprzypadkowo. Nikt zdrowo myślący już NIE ZAGŁOSUJE NA NICH.
1 miesiąc temu / iskierka
 
A kiedy PiS było prawice? Chyba tylko w nazwie koalicjanta.
1 miesiąc temu / tolek
 
PIS nigdy nie było partią prawicową!!!!!
1 miesiąc temu / mario
 
Kaczyński to bezideowiec. Jedyną jego ideą to władza - idea fix.
1 miesiąc temu / grimm
 
Niestety mała szansa,że młody człowiek zmieni poglądy, albo choć trochę zmądrzeje! W walce na demagogiczne hasła - dobrostan zwierząt,równouprawnienie kobiet etc.etc. - wygra zawsze skrajna lewica! Panie Prezesie - najwyższy czas przejrzeć na oczy! Z taką "młodą - ale już zdemoralizowaną - gwardią" za 3 lata nie wygramy! I nie powinniśmy się pocieszać,że młodzieżówki opozycji są równie głupie,demagogiczne i zdemoralizowane ! Są bardziej skrajne - i tym oni wygrają!
1 miesiąc temu / gość
 
Teraz już wiem dlaczego PiS boi się Bosaka...
1 miesiąc temu / mm
 
No, to brednie skoro ludzie na całym świecie uważają że warto walczyć o to żeby Netflix nie produkował i nie wyświetlał łajdackich programów a Disney nie deprawował im dzieci i nie ma znaczenia czy są to firmy "globalne" bo nie są... czy lokalne, gdzieś. A ci ludzie, Tea Party między innymi, wybrali Trumpa. Inna sprawa, że chyba działacz młodzieżówki widzi, że w uwarunkowaniach prawnych Unii Europejskiej możliwe są albo działania pozorne konwencja stambulska albo przejęcie ideologii lewicy. Młodzieżówki są bardziej szczere albo naiwne w swoich wypowiedziach ;
1 miesiąc temu / Znick
 
Do Babunia - to nie jest byle pierwszy lepszy działacz, ale szef młodzieżówki. I ma 26 lat, więc nie jest to jakiś nieopierzony licealista. Tacy ludzie jak on za kilka lat wejdą do polityki. Jeśli cała młodzieżówka albo jej większość w PiS jest taka jak Moskal to czarno widzę przyszłość PiS i Polski.
1 miesiąc temu / Paweł
 
Po prostu działacz młodzieżowki, lepiej by go było cofnąć do szkoły niż publikować te pseudo-mądrości.
1 miesiąc temu / Babunia
 
Lepiej by siedział cicho niż opowiadał lewackie głupoty. Kaczyńskiemu chluby taka młodzieżówka nie przynosi.Namacalny dowód "reformy" Gowina na polskich, lewackich wyższych uczelniach.
1 miesiąc temu / oj tam
 
I się nkody PiS wygadał.Jeszcze się nie nauczył kłamać.Co będzie dalej? Nie będzie na kogo głosować.Nie dam rady po raz drugi wybierać z dwojga złego PiS.Za duże rozczarowanie.
1 miesiąc temu / Alicja
 
widocznie P I S nie chce wypowiedieć Konwencji stambulskiej ????
1 miesiąc temu / Tomasz
 
"Zaskakująca diagnoza" jedyne co jest zaskakujące to że tak długo udaje im się mamić ludzi.
1 miesiąc temu / sajonara
 
Ten młodzieżowiec to jedno wielkie nieporozumienie. Mamy ulec lewactwu bo takie są trendy na świecie? Gdyby tak nasi przodkowie myśleli, to w ogóle nie walczyliby z bolszewią, bo przecież wtedy był trend bolszewizacji w Europie i na świecie. Zakazać hodowli zwierząt futerkowych? Co za idiotyzm! Przecież w ten sposób pozbawimy się jednej z nielicznych naszych gałęzi przemysłu, którą mamy własną a nie zagraniczną. Zakaz nie załatwi niczego, bo hodowle przeniosą się np. do Danii, Rosji, Turcji czy gdzie indziej. Zwierzęta jak są trzymane w złych warunkach tak dalej będą. Jedyna różnica będzie taka, że kto inny będzie na tym zarabiał. Jak widzę PiS coraz bardziej lewaczeje. Dla mnie to co ten koleś gada jest nie do przyjęcia. Jak widzę nie zrobiłem błędu głosując rok temu na Konfederację.
1 miesiąc temu / Paweł
 
Mlodziezowki partyjne pokazuja ze wladza jest dziedziczna a wyborca ze swoja kartka to teatr. PIS nie ma wybitnych mezow stanu i po szefie mlodych widac,ze nie bedzie ich mial.Ta partia niedlugo sie wypali,tak koncza obludnicy
1 miesiąc temu / Ell
 
Co to za brednie? Jeszcze będę musiał odszczekać moje poparcie dla PiS, prezydent tak się odgrażał że zrobi porządek z LGBT a teraz siedzi cicho, moja cierpliwość się kończy. Banialuki o zwierzątkach futerkowych jak u Spurkowej, co to są za ludzie????
1 miesiąc temu / Cyraniusz
 
Pycha podąża przed upadkiem. Czy ten młodzik sądzi, że PiS ma władzę na zawsze? Konserwatywny elektorat odrzuci taką wizję przyszłości. Polska albo będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale.
1 miesiąc temu / Kika
 
W stylu niemieckiej Chrześcijańskiej Demokracji. Czytałam kiedyś bardzo ciekawy artykuł, jak ewoluowało to stronnictwo. Wypisz wymaluj PIS.
1 miesiąc temu / Wrotka
 
O tak. Zgodzimy się na wszystkie postulaty lewicowców i będzie SWIETY SPOKOOJ. I wreszcie będzie można odpalić grilla, śpiewać razem kumbaya a od czasu do czasu pomodlić się do "matki ziemi" czy innej pachamamy. Tzw. wilk w owczej skórze choć taki trochę nieudany bo na odległość śmierdzi podstępem. A przecież wystarczy wziąć przykład z modernistycznych hierarchów KK - oni w rozwadnianiu wiary nie mają sobie równych.
1 miesiąc temu / Maciejasz
 
"Młodzi A Już Skorumpowani" - tak powinna brzemieć nazwa tej organizacji
1 miesiąc temu / Tom
 
Maski już dawno opadły! PiS to lewica, która stosuje prawicowo-konserwatywne frazesy jak zasłonę dymną,żeby ukryć prawdę, kim rzeczywiście jest. Niestety, większość wyborców im wierzy. Nie sądzę, żeby nastąpiło szybkie przebudzenie z tej hipnozy. Jeżeli w ogóle nastąpi?
1 miesiąc temu / Wolski
 
Następny kret w PISie ?
1 miesiąc temu / gringo
 
@młody Zwykła młodzieńcza dziecinada. Przeczytaj sobie rok 1984 Orwella, może zrozumiesz, co nieco... Bije od ciebie naiwność niedojrzałego jeszcze podrostka. Dużo jeszcze wody w Wiśle popłynie zanim do końca zaczniesz rozumieć czym jest życie i wybory, których będziesz musiał dokonać. A co do ateizmu to się nie spiesz zbyt szybko. Uważam, że bardziej przystoi ci zachowanie konformistyczne, czyli na chłopski rozum... Hulaj dusza, piekła nie ma...
1 miesiąc temu / Krakusik
 
Trudno to komentować, gdyż gość miesza tak wiele pojęć, że trudno zrozumieć tę wypowiedź. Gdyby zastanowić się głębiej, to człowiek ten reprezentuje biblijny obraz letniości, czyli nijajisci. Jestem za a nawet przeciw jak mawiał pewien polityk. Jeżeli to jest przywódca młodzieżówki PiS, to jestem przerażony brakiem u niego kręgosłupa moralnego wypływającego z wiary. Celen bowiem życia nie jest wyłącznie doczesność, lecz również zbawienie wieczne, o czym zdaje się zapominać ten młody człowiek. Widać, że jeszcze nie doświadczył sytuacji granicznej, gdzie na serio trzeba wybierać między Bogiem a panem tego świata, ale to wszystko jeszcze przed nim... Oby dokonał mądrego wyboru, bo później może być za późno...
1 miesiąc temu / Krakusik
 
I dlatego żeby tacy śliscy konformiści nie rządzili naszą ojczyzną konieczna jest zmiana ordynacji wyborczej na jednomandatową i rozbicie w ten sposób systemu partyjno - kastowego.
1 miesiąc temu / konieczność
 
Tych młodych ludzi z 44 roku wysłanych na rzeź bo stare bałwany z polskich elit nie widziały walki duchowej jaka się odbywała. Szyderstwo i śmiech nad nędzą młodych duchem. Starsi zostali rozproszeni, młodzi wymordowani. Teraz kłótnie i ich pomniki. I efekt taki że o wojnie duchowej, o roli narodu kultury Wiary ten młody nie ma pojęcia. Żal jego i całego oszukanego pokolenia tzw. JP II. To znaczy pozostawionego jak tamto z 44 r. samym sobie z kłamstwa mi tego świata. Jak powiedział 30 lat temu pewien starszy człowiek: TERAZ POZOSTAJE JUŻ TYLKO WALKA O ZBAWIENIE WŁASNEJ DUSZY. Reszta pozostała jak Naród, Kultura już dawno zostały stracone. A pozorny powrót do tych idei może być tylko wykorzystywany przez jeszcze większych oszustów politycznych lub idiotów dla ich własnych egoistycznych wręcz obłąkanych celów. Obecny świat musi stać się czyśćcem aby chociaż niektórzy mieli szanse zbawienia. Tylko WŁASNE ZBAWIENIE, RESZTA TO ZŁUDZENIE. A kto chce świętości może jeszcze pomyśleć o bl
1 miesiąc temu / A wsio tak i ż
 
To ma być polska młodzież? To jakaś marionetka - człowiek bez właściwości, jak sto lat temu opisał go Robert Musil. Forma człowiekopodobna wypełniona treścią przez inżynierów socjocybernetyki z Netflixa i innych korporacji. Ciekawe czy w ogóle słyszał o cywilizacji łacińskiej?
1 miesiąc temu / Wernyhora
 
Twoje pokolenie nie potrafi zdecydować czy jest dziewczynka czy chłopcem, bo myśli, że płcie jest 56 tak jak dowiedziało się z Facebooka i Ty mówisz z wyższością o jakimś racjonalnym mysleniu. Na szczęście z dziecinnych głupot szybko się wyrasta.
1 miesiąc temu / @Młody
 
Dziecko zanim Ty dostaniesz prawa wyborcze tysiąc razy zmienisz zdanie. A jak pójdziesz do pracy i założysz rodzinę odwtniesz się od cycusia mamusi to dopiero zobaczysz, że życie nie wygląda tak jak na Instagramie, pod kometami Awieca albo na serwerze Fortnite'a. Zachowaj sobie ten komentarz i wróć do niego za 10 lat, gwarantuje Ci, że nie będziesz dowiezal, że palnales coś tak głupiego, zwłaszcza w kwestii swojego pokolenia wychowanego na Internecie :D
1 miesiąc temu / Do Mlody
 
Co to ma być. Skręt w lewo doprowadzi PiS do klęski. PiS wygrywa ostatecznie także dzięki stawaniu po prawej stronie sporu cywizacyjnego przynajmniej w zakresie daklaracji. I zdają sobie z tego władze z naczelnikiem na czele.
1 miesiąc temu / raf
 
Synku, nie jestes zadnym ateista, tylko ignorantem i nieukiem : ja tez jak bylem w liceum to uwazalem, ze wiem wszystko, potem przyszly studia jedne potem drugie ba za granica i nabralem pokory do wiedzy i wiary. Co do ideologii to mysle, ze do konca jeszcze nie wiesz co ten termin oznacza. Coz madrosc zdobywa sie z wiekiem i doswiadczeniem zyciowym. Idz odrob lekcje a o Nas sie nie martw. Gdy Bog z nami ktoz przeciwko nam? Wymoczki w rurkach? Badzmy powazni ;
1 miesiąc temu / @Mlody
 
Mądrze mówi. Przyjdzie zmiana i rozliczy. Nie warto być podłym, i zwyczajnie się to nie opłaci.
1 miesiąc temu / Dawid
 
Chyba chcesz się przypodobać prezesowi? Ja też kotów nie krzywdzę, ale wiem, że polityka t inna bajka, o której masz jeszcze blade pojęcie.
1 miesiąc temu / Kacperek
 
Witam. Jako młody 15 letni licealista i ateista z dużego miasta muszę powiedzieć że dopiero moje pokolenie zaczyna racjonalnie myśleć. Wy macie coś z głową... wy widzicie jakieś ideologie i inne niestworzone rzeczy! To nie irracjonalne i fanatyczne posunięcie. Na szczęście już u licealistów całkowicie przegraliście wojnę kochani!
1 miesiąc temu / Młody
 
, miarą rozwoju cywilizacji i człowieczeństwa był zawsze stosunek do najsłabszych i bezbronnych - nienarodzonych dzieci.
1 miesiąc temu / Gość
 
on powiedzial co wczesniej Kaczynski jak niszczyl polski przemysl futrzarski a ze ta sa przebierancy to widac we wszystkim od samego poczatku przypomniec tylko szumne afery amber gold komisje wielkie szumne po co?SMOLENSK po co ? Kamienice Warszawa Gronkowa mord Jolanty Brzeskiej po co ?Media nie polskie afery po co?Wszystko na poczatkowy medialny pokaz i pod dywan ze wszystkim ONI DZIALAJA WSZYSCY WSPONIE na rzecz wyniesionego na oltarze wirusa chyba dociera pomalu do nas PO CO TEN WIRUS ktorego zwienczenie owo dzielo juz napawa groza
1 miesiąc temu / olek
 
Podbijam pytanie @Doroty.
1 miesiąc temu / wrocławiak
 
Do @Dorota - Tak, niech przemysł futerkowy kwitnie w Niemczech a nie u nas. Zrównaj legislacyjnie płace kobiet to kobiety nikt nie zatrudni bo się będzie bać że zaraz będzie problem bo ktoś gdzieś zarabia 2zł więcej, a uwierz mi powody poważne się znajdą. Aktualne przepisy w Polsce które mają przeciwdziałać przemocy w rodzinie to jedne z najbardziej drakońskich w Europie. Słowem- albo odzywa się tu troll albo osoba po prostu niezorientowana mam nadzieję że to druga opcja. Jeszcze w temacie płac kobiet- moja siostra ostatnio startowała w rekrutacji na stanowisko asystentki we wschodnich województwach i tej pracy nie dostała, gdyż startowało kilkadziesiąt innych osób. W efekcie postanowiła spróbować swoich sił i wykorzystać swoje inne talenty których ma wiele, i powiadam Ci wyjdzie na tym lepiej niż biadolące Dorotki. Płace nie wzrosną od ustaw tylko od większego rynku i większej liczby przedsiębiorczych Polaków, którzy nie liczą na etacik tylko biorą sprawy w swoje ręce.
1 miesiąc temu / Gość
 
Jak długo trzeba przekonywać że PiS ma za zadanie rozbroic siły patriotyczne i narodowe ?
1 miesiąc temu / Leon
 
Partia, dla której bogiem jest władza a nie Bóg powinna jak najszybciej upaść
1 miesiąc temu / Ja
 
@Dorota ludziom na punkcie zwierząt odbija. Humanizują zwierzęta a dehumanizują ludzi. Pies, kura czy lis to TYLKO zwierze i nic więcej. Pies jest z człowiekiem tylko dlatego że dostaje dach nad głową i pełną miskę. Nie ma w tym miłości jak się niektórym naiwniakom wydaje tylko chłodna kalkulacja i instynkt przetrwania. Zwierzęta napędza instynkt a człowieka rozum. Tylko człowiek może kochać. Zwierze NIE. Zwierze też nie umiera jak się ostatnio określa tylko ZDYCHA. Psychopaci próbują zrównać zwierzęta z ludźmi. Nie należy zadawać im zbędnego cierpienia to zrozumiałe ale jeśli ludzie mają chęć na schabowe i to się opłaca to nie widzę w tym żadnego problemu. Natomiast w kwestii przemocy to żadna ustawa nie uchroni przed jej stosowaniem jeśli mamy do czynienia z rodziną patologiczną żyjącą bez wartości i wiary w Boga. Tylko lewusy chcą aby wszystko regulowało prawo i stosowne przepisy. Krzywizna banana i marchewka jako owoc. Na wszystko przepis się znajdzie co nie...
1 miesiąc temu / Neron
 
cyt"nie należy ?nachalnie propagować konkretnych wzorców?, a jedynie ?walczyć z bezkrytycznym przyjmowaniem niektórych treści? i dążyć do tego, by ludzie ?weryfikowali otrzymywane informacje zamiast myśleć schematami?.=z tym zdaniem sie zgadzam
1 miesiąc temu / ewa
 
"Bądz gorący albo zimny,jeśli będziesz letni to cię wypluję z ust moich!
1 miesiąc temu / t
 
@Dorota Powinny zarabiać tyle samo co mężczyźni ale nie powinny pracować w: POLICJI, WOJSKU, STRAŻY POŻARNEJ. Bo zwyczajnie się do tego nie nadają i wygląda to komicznie. Są zawody typowo kobiece i męskie ale ''postępowcy'' sądzą inaczej. Nigdy nie widziałem żadnej kobiety na budowie czy przy budowie drug albo jako śmieciarz - śmieciarka. No bo przecież kobieta nie może być śmieciarzem tylko śmieciarką... Musi być politycznie poprawnie przecież. Ale tam jakoś się niewiasty nie pchają. W górnictwie przy wydobyciu jakoś też ich nie widać. Ale tam gdzie ''prestiż'' i emerytura po 15 latach to już są : Poza tym jeśli mówimy o równouprawnieniu to wiek emerytalny kobiet i mężczyzn powinien być zrównany. Na olimpiadach sportowych kobiety i mężczyźni powinny ze sobą rywalizować a powinien wygrać lepszy. W boksie, podnoszeniu ciężarów, zapasach itd. Jak równouprawnienie to równouprawnienie. Jeśli chodzi o zwierzęta to: ich hodowlę lub nie powinien weryfikować rynek i popyt
1 miesiąc temu / Neron
 
Cześć ,Chwała, Szacunek,Pozdrowienie, dla Polaków-Katoli-Patriotów!!
1 miesiąc temu / t
 
Tak, niech przemysł futerkowy kwitnie w Niemczech. Zrównaj legislacyjnie płace kobiet to kobiety nikt nie zatrudni bo się będzie bać że zaraz będzie jakiś smród bo ktpś gdzieś zarabia 2zł więcej, a uwierz mi powody poważne się znajdą. Aktualne przepisy w Polsce które mają przeciwdziałać przemocy w rodzinie to jedne z najbardziej drakońskich w Europie. Słowem- albo odzywa się tu troll albo osoba po prostu niezorientowana mam nadzieję że to druga opcja. Jeszcze w temacie płac kobiet- moja siostra ostatnio startowała w rekrutacji na stanowisko asystentki we wschodnich województwach i tej pracy nie dostała, gdyż startowało kilkadziesiąt innych osób. W efekcie postanowiła spróbować swoich sił i wykorzystać swoje inne talenty których ma wiele, i powiadam Ci wyjdzie na tym lepiej niż biadolące Dorotki. Płace nie wzrosną od ustaw tylko od większego rynku i większej liczby przedsiębiorczych Polaków, którzy nie liczą na etacik tylko biorą sprawy w swoje ręce.
1 miesiąc temu / Do @dorota
 
Wzorcowo zdegenerowany młody człowiek , mający chętkę na piastowanie zewnętrznych znamion władzy w zamian za wysługiwanie się zagranicy , w niezbyt wymyślny sposób próbujący zracjonalizować swój całkowity upadek moralny. Myślałem ,że Jarosław Kaczyński nie jest w stanie zafundować nam już nic gorszego od Morawieckiego i Szumowskiego, ale myliłem się
1 miesiąc temu / Mirek
 
1. Zwierzęta są pod ochroną od dawien dawna. Chronione są zarówno zagrożone gatunki, jak i istnieje odpowiedni zapis w kk w kwestii znęcania się nad nimi; 2. Różnice w płacach wynikają z innych przyczyn niż dyskryminacja i urojony patriarchat. Polecam materiał z kanału "Szymon mówi" na YT. Poza tym w naszym kraju na tle Europy wygląda to i tak bardzo przyzwoicie. No i czemu pracodawcy nie zatrudniają samych kobiet, skoro można im płacić mniej? 3. Przemoc domowa jest zwalczana zarówno przez OPS niebieskie karty i Sądy Rejonowe kuratorzy, postępowania opiekuńcze. Po prostu trzeba mieć otwarty umysł i zrozumieć, że czym innym jest realna walka z problemami, a czym innym wykorzystywanie ich w celach ideologicznych i wprowadzanie rewolucyjnych zmian jako rzekomo niezbędnych do ich zwalczania. Ludzie, którzy takiej umiejętności nie mają nazywani są przez marksistów kulturowych "pożytecznymi idiotami" i to głównie do nich skierowana jest ich kampania informacyjna.
1 miesiąc temu / Do Dorota
 
Moskal do Moskwy!
1 miesiąc temu / Jan
 
Nic zaskakującego. PiS popiera przecież LGBT - pozwalając im na bezkarność. Popiera UE i oddaje tej strukturze naszą niepodlgłość. Popiera masoński globalizm i realizuje wszelkie postulaty. Płaszczy się przed wszystkim, co jest zaprzeczeniem Polskich wartości. Młody tylko powiedział to, co każdy powinien wyraźnie widzieć.
1 miesiąc temu / mały
 
Dobrze chłopak mówi.
1 miesiąc temu / racjonalista
 
Widzimy bardzo wyraźnie jak niewiele już różni PiS od PO i lewicy. Coraz większa zbieżność poglądów, wręcz na granicy rozróżnialności. Wypowiedź Moskala jest cenna, gdyż świetnie to pokazuje. Przestańmy mieć złudzenia, że PiS ma coś wspólnego z katolicyzmem.
1 miesiąc temu / patrząc z boku
 
Jest z Janowa Lubelskiego - małego żydowskiego miasteczka na lubelsko-galicyjskim pograniczu...idealny PISo beton. Bredzi aż miło
1 miesiąc temu / 3mam się
 
To niespodzianka szczerze powiem. Wiadomo że po tym jak naczelnik odejdzie, skończy się PiS. Rozpierzchną się po wszystkich partiach, ale nie sądziłem że niektórym będzie blisko do lewicy
1 miesiąc temu / bjs
 
Pytam poważnie, co złego jest w ochronie zwierząt, zrównaniu płac kobiet i mężczyzn i przeciwdziałaniu przemocy domowej? Źle brzmią krytyczne uwagi autora artykułu. Jeśli proponowane rozwiązania tych problemów są nieakceptowalne, to proszę podać alternatywne pomysły, a nie tylko krytykować. Uwagi w takim kształcie, to nie jest żadna poważna polemika.
1 miesiąc temu / Dorota
 
Vide:III Konferencja pt. Wizja rozwoju. Wystąpienie p. Morawieckiego. Szok. "GLOBALISTYCZNY BEŁKOT" wpisujący się w obowiązującą NARRACJĘ ONZ i U.E. Cyt.:Jesteśmy częścią rozwoju wydarzeń- okrętem na wzburzonych falach. Nie wiadomo w jakim sposób fale NAS POPROWADZĄ. Jest to punkt zwrotny w gospodarczej historii świata. Wirus to taka współczesna wojna światowa, która zmienia układ sił. Jak mamy się odnaleźć w tej sytuacji. Musi nastapić {- uwaga!!!- PRZEBUDOWA GEOPOLITYCZNA CAŁEGO ŚWIATA. Nowoczesne rozwiązania energetyczne - pewnie mu chodzi o zamykanie kopalń - . Kierunki rozwoju będą wytyczpne na 30 lat przez nowoczesne rozwiązania w energetyce, rozwiązania w świecie finansów. - Człowiek słucha i nie wierzy. Podobnie jak trudno uwierzyć , że zostaliśmy sprotestantyzowani przez posoborowy Neo-kościół. żródło:fronda/ y.t
1 miesiąc temu / iskierka > sygn
 
Tymczasem katolicy: "Przed nieprzyjacielem ustępować albo zamilknąć, kiedy przeciwko prawdzie na ogół powstaje krzyk tak głośny, jest tchórzostwem, albo sprawą tych, którzy o prawdzie wątpią. Ale cokolwiek stać się może, jest to zniewagą i obrazą Boga, zgubnym dla zbawienia duszy jednostek i ogółu, przynoszącym jedynie korzyść nieprzyjaciołom wiary, których odwagę i zuchwałość przez takie zachowanie się umacnia i pomnaża. Łatwo także dalej zbić fałszywe oskarżenie przeciw Kościołowi i wszelkie przeciwko niemu uprzedzenie; za niewielkim staraniem powiedzie się to zawsze. A zresztą nie ma nikogo, co by nie zdołał rozwinąć tej siły ducha, w której się mieści istotna odwaga chrześcijan; wystarcza ona często, aby zawstydzić przeciwnika i ukrócić jego swawolę. Co więcej, chrześcijanie są stworzeni do walki. Im zaciętszą jest walka, tym więcej z pomocą Bożą należy spodziewać się zwycięstwa. 'Miejcie ufność, ja świat zwyciężyłem' J 16,33" - Leon XIII, Sapientiae christia
1 miesiąc temu / M.
 
Powiedział to co siedzi w głowach szefostwa PIS. Obserwujący uważnie działania tej partii nie powinni być zdziwieni, a zakochani do obłędu w Prezesie i tak jakoś to sobie wytłumaczą - powiedzą, że pewnie to tylko taka taktyka i wyższa szkoła uprawiania polityki...
1 miesiąc temu / Paweł
 
Zawsze uważałem, że PiS traktuje Kościół i katolików instrumentalnie. Wielu hierarchów i O. Rydzyk poszło na ten lep-PiS hojnie się odwdzięcza dobrami doczesnymi. Gdy PiS przegra a każda partia w końcu schodzi do opozycji to przegranym tego sojuszu tronu i ołtarza będzie KK. Pieniądze zje inflacja, a odium zostanie. Milenialsi będą się odwracać, powolutku pożeglujemy do Irlandii.
1 miesiąc temu / Ratownik
 
Przecież krytyka hodowli futerkowych to podlizywanie się Prezesowi. Inicjatywa zakazu hodowli to jego inspiracja, utrącił ją szeroki lobbing hodowców-był to jeden z pierwszych sygnałów że JK nie jest wszechmocny.
1 miesiąc temu / ~iskierka
 
Wyszło Szydło z worka.....
1 miesiąc temu / Marcin
 
To zwykły lewak który chce płynąc razem z prądem tęczowego rynsztoku
1 miesiąc temu / Pawel
 
Ale bełkot. Daleko zajdzie w euro kołchozie.
1 miesiąc temu / Pb
 
A jaki mądry prawy młody człowiek, świadomy katolik wstępuje do PISu!??!
1 miesiąc temu / greAnn
 
No właśnie "Chodzi o to, by PiS zmieniało się wraz z Polską." Ciekawe czy p. Kaczyński wezwie "młodego" na dywanik i pouczy , żeby tyle NIE GADAŁ bo sypie. A może wyśle Moskala na rekolekcje do Torunia ?
1 miesiąc temu / iskierka
 
Cała nadzieja, że Moskal nomen omen dostanie burę od Kaczyńskiego i straci funkcję. Jeśli nie... czarno widzę.
1 miesiąc temu / Tom Bombadil
 
Jaki Polak ma na nazwisko moskal.....
1 miesiąc temu / Gość
 
Na początek dwa cytaty:"Jeśli w pojęciu ojczyzny nie ma miejsca na świątynie i groby, jeśli staje się ona sumą interesów, wówczas patriotyzm jest hańbą"."Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości, jakie ją stworzyły"-Nicolas Gomez Davila. To co obserwujemy to nie jest starcie cywilizacji. To jest starcie z cywilizacją. Sami oceńcie po której stronie jest PiS.
1 miesiąc temu / 123
 
Czy w Polsce powstanie w końcu partia jednoznacznie prawicowa? Taka, której bliskie są wartości patriotyczne i katolickie?
1 miesiąc temu / magis
 
Czy teraz dotrze do mas, że PiS to tak naprawdę lewica? Ludzie, wystarczy pomyśleć i połączyć kropki.
1 miesiąc temu / nikt
 
Prawdę powiedział o idei stojącej za PiSem. W zasadzie nie jest to partia prawicowa, ani też lewicowa. To jest partia konserwatywno-populistyczna. Oni płyną z prądem, ale nieco wolniej niż awangarda tego prądu. To pozwala im kreować się na rozsądnych, umiarkowanych i zgarniać poparcie większości. A, że teraz prąd płynie w lewo... PiS może spowolnić marsz lewicy, ale nie jest w stanie go zatrzymać, ani tym bardziej odwrócić.
1 miesiąc temu / Grzegorz
 
Tylko zdechłe ryby płyną z prądem. Tak naprawdę liczy się tylko wiara, tradycja i patriotyzm. To nas określa. Bez tych przymiotów jesteśmy tylko bezkształtną, bezrozumną masą.
1 miesiąc temu / 123
 
Nie dziwię się takim głosom... PiS dobrze się maskowało do tej pory... teraz to już nawet ich narybek pokazuje kim są! Niektórzy mówili: PiS PO - jedno zło. Myślałem że przeginają, ale chyba mieli rację!
1 miesiąc temu / Jacek
 
Z tego przekazu jasno wynika że PiS przekształca się w typową, zachodnią formację chadecką która oprócz szyldu niczym nie różni się od demoliberałów.
1 miesiąc temu / Filip S
 
mądry jak jgo wódz i nauczyciel...
1 miesiąc temu / to widać
 
Ten człowiek prezentuje klasykę lewicowej ideologii, zatem rację mieli i mają ci, którzy twierdzili, że PiS to tylko kolejna z mutacji lewicowych...smutne, bo wielu ludzi oszukali udając partię prawicowo-centrową, ale teraz wylazła prawdziwa twarz PiS-u. Wróciliśmy nigdy nie wyszliśmy? do PRL, kiedy były tylko mutacje tego samego PZPR, ZSL, SD....
1 miesiąc temu / gość1
 
Strach się bać.Może rzeczywiście niech chłopaczyna ograniczy swoje życie do oglądania Netflixa.
1 miesiąc temu / Dariusz
 
Brawo jest świetny,płynie w głównym ścieku,na pewno już mu szykują,jakiś etacik ,ciekaw jestem kto jest jego guru,myślę że Sorosz,tak trzymaj a karierę masz zapewniona
1 miesiąc temu / Kazimierz
 
PiS=Nowa Lewica= Razem=Wiosna Itd.... Wszyscy mówią jednym głosem
1 miesiąc temu / Niestety
 
Czyli mamy chadecję na wzór zachodni.
1 miesiąc temu / SymNT
 
Młodzi PiS to lewacy !
1 miesiąc temu / www
 
Wasza Redakcyjna Wielmożność zaskoczona? Nie wiecie jakie są wytyczne na całym świecie dla "prawicowców"? Pisałem Państwu kiedyś w komentarzach, że "prawicowość" to nic innego jak żydowski konserwatyzm, czyli dążenie do zachowania status quo - tego, co dobre wraz z tym, co złe. Konserwatywne społeczeństwo żydowskie mordowało proroków i zamordowało Mesjasza, obiecanego Syna Bożego. Jak to się stało, może warto sobie przypomnieć? Wracając do wytycznych - taka jest najnowsza moda teraz, aby tzw. prawicowcy zaakceptowali ekspansję ekologizmu, homoseksualizmu, feminizmu, kolektywizmu i uznali te "zjawiska kulturowe" za element nowego status quo, którego należy bronić, nie zaś stawiać opór. Obudźcie się, ogłupieni medialnie Redaktorzy, i Wy wszyscy, którzy jeszcze się nabieracie na sztuczną polaryzację: "prawicę" i "lewicę". Każdy kto używa tych słów na opisanie rzeczywistości, poza cytatem rzecz jasna, daje wyraz swemu medialnemu ogłupieniu.
1 miesiąc temu / Murem
 
PIS Kiedy mu wygodnie pokazuje się w kościele, a tak jest już od dawna ugrupowanie lewicowym
1 miesiąc temu / Jacek
 
Jeszcze raz: PiS=PO
1 miesiąc temu / Ryś
 
PIS prawicową maskę zakłada według potrzeby i oszukuje pewną część wyborców.
1 miesiąc temu / Jacek
 
PIS od dawna przestał być ugrupowaniem prawicowym.Prawicową maskę zakłada, kie
1 miesiąc temu / Waldemar
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.