DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

„Wojna domowa” wśród amerykańskich polityków. Stawką życie nienarodzonych

„Wojna domowa” wśród amerykańskich polityków. Stawką życie nienarodzonych
źródło: pixabay.com

Dysponująca większością w Kongresie Stanów Zjednoczonych Partia Demokratyczna po raz drugi zablokowała wniosek Republikanów o podjęcie głosowania w sprawie zakazu zabijania dzieci ocalałych z aborcji. W większości stanów, to właśnie podejście do zabijania nienarodzonych jest przestrzenią, gdzie zaognia się polityczny konflikt pomiędzy Republikanami a Demokratami.

 

Parlament stanu Nowy Meksyk przegłosował ustawę zgodnie z którą aborcja będzie legalna do 9 miesiąca ciąży. Nie zmieni tego nawet ewentualne unieważnienie przez Sąd Najwyższy wyroku w sprawie Roe versus Wade (legalizującym aborcję w całych stanach).

 

Popierana przez większość Demokratów ustawa przeszła po 3-godzinnej debacie stosunkiem głosów 40 do 29. Przeciwko opowiedziało się między innymi 6 Demokratów, którzy nie poparli przeważającego w ich partii stanowiska.

 

Zdaniem portalu Lifenews ustawa pozwoli zasadniczo na aborcję do 9 miesiąca ciąży bez groźby sankcji karnych. Nie będzie ona uznawana za działalność kryminalna. Zlikwidowana zostanie także klauzula sumienia. Projekt ustawy trafi obecnie do stanowego senatu.

 

Z kolei w Vermont projekt ustawy uznającej aborcję za „fundamentalne prawo człowieka” został przegłosowany przez komitet izby niższej stanowego parlamentu. Praktyka aborcyjna w stanie Vermont jest libertyńska już obecnie. 

 

Demokraci zasiadający w Izbie Reprezentantów odrzucili wniosek Republikanów o przeprowadzeniu głosowania w sprawie zablokowania zabijania dzieci, które przeżyły aborcję (ang. infanticide). Głosowanie nad ustawą „Born-Alive Abortion Survivors Protection Act” (ang. ustawa o ochronie ocalałych z aborcji) wystosowane przez lidera opozycji, Kevina McCarty’ego nie doszło do skutku. To nie pierwszy raz kiedy Demokraci sprzeciwiają się zakazowi przeprowadzania tzw. późnych aborcji. W poniedziałek, na mocy sprzeciwu senator Patty Murray odrzucono wniosek o głosowanie nad ogólnonarodowym zakazem zabijania dzieci ocalałych z aborcji.

 

Z góry skazane na porażkę głosowanie, miało jednak na celu wykazanie którzy z senatorów są tak naprawdę przychylni przeprowadzaniu szeroko pojętych późnych aborcji. Na pytanie dziennikarza stacji EWTN dotyczącego motywów odrzucenia wniosku, senator Murray odpowiedziała: „zostawmy te sprawy pomiędzy lekarzem a matką”.

 

Republikanie już zapowiadają, że podobne akty prawne będą poddawać pod głosowanie każdego dnia. Walka o ochronę nienarodzonych, a także tych, którzy cudem przeżyli horror aborcji rozgrywa się także na poziomie federalnym. Do zwolenników przeprowadzania aborcji w dziewiątym miesiącu ciąży oprócz Nowego Jorku pragnie dołączyć Wirginia oraz inne stany, gdzie zwyciężyła opcja liberalna. Są jednak miejsca, gdzie w dobie szaleńczego ataku na życie nienarodzonych uchwala się prawo ograniczające dostępność aborcji. Taka sytuacja ma miejsce chociażby w stanie Mississipi, gdzie trwają prace nad wprowadzeniem zakazu aborcji od momentu wykrycia bicia serca.

 

Eksperci zaznaczają, że wprowadzenie zakazu praktycznie zakończy aborcyjny proceder w tamtejszym stanie. Bicie serca jest bowiem wyczuwalne czasem już w szóstym tygodniu ciąży. „Dziękuję senatorom Hill’owi i Caughmann’owi za wprowadzenie legislatywy kończącej barbarzyńską praktykę zabijania dzieci w łonach matek, nawet jeżeli wykryje się bicie serca” – podkreślił przewodniczący stanowego senatu, Tate Reeves. W ostatnich miesiącach, prawnicy o poglądach pro-life złożyli wiele poprawek rozszerzających ochronę nad nienarodzonymi. Liczą na poparcie Sądu Najwyższego mającego obecnie bardzo konserwatywny charakter.

 

Nowe ustawy będą rozpatrywane przez władze stanów Kentucky, Tennessee, Południowej Karoliny czy Ohio. Nie jest jednak pewne, czy nowe prawo zostanie ostatecznie zatwierdzone. Kilka lat temu, nowe antyaborcyjne prawo zaprezentowane w senatach Arkansas i Północnej Dakoty zostało storpedowane przed sądy federalne.

 

Źródło: lifenews.com / ewtn.com

PR        


DATA: 2019-02-08 15:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.