DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Wojna coraz bliżej? Rosjanie zamknęli przed obywatelami UE przejścia graniczne

Wojna coraz bliżej? Rosjanie zamknęli przed obywatelami UE przejścia graniczne
Photoagency Interpress, Russian Look, Global Look Press /10.09.2016. - Russia, Leningrad Region, Kamenka village. - Tankman's Day celebrations on Kirillovsky military training ground. In picture: 138th Guards Separate Motor Rifle Brigade of the Western Mi
#UNIA EUROPEJSKA    #OBYWATELE    #ARMIA    #WPŁYWY    #AGENTURA    #BIAŁORUŚ    #ROSJA    #GRANICA    #WOJNA

Chcąc dostać się z krajów Unii Europejskiej do Rosji nie można przekroczyć granicy na przejściu białorusko-rosyjskim. Kreml zamknął taką możliwość, a za złamanie przepisów grozi kara grzywny w wysokości do stu euro. Służby mogą też odebrać turyście wizę, deportować go z Rosji czy wpisać na „czarną listę” osób niepożądanych na terytorium Federacji Rosyjskiej.

 

W efekcie turyści nakładają kilkaset kilometrów drogi wybierając trasę wiodącą przez kraje bałtyckie lub Ukrainę. „Z informacji napływających od samych turystów wynika, że rosyjscy pogranicznicy odmawiają przejazdu przez większość punktów kontrolnych na granicy z Białorusią, tłumacząc, że formalnie nie mają one statusu przejścia międzynarodowego. Obecnie jedynym przejściem granicznym, które spełnia te wymogi, jest punkt w Nowych Jurkowiczach, oddalony od Krasnej Gorki o kilkaset kilometrów” – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

 

Co niezwykle istotne, obostrzenia dotyczą nie tylko turystów podróżujących własnymi autami, ale też kierowców ciężarówek, pracujących dla międzynarodowych firm handlowych.

 

– Takie ruchy Kremla należy rozpatrywać jako kolejny etap długofalowej strategii FR wobec Europy. Ma ona wywołać strach oraz ostateczny rozłam w Unii Europejskiej. Niestety podobne incydenty będą pojawiały się coraz częściej – mówi „GPC” Maciej Sankowski, ekspert portalu Defence24.pl.

 

Z treści raportu „Kremlowski podręcznik: Zrozumieć rosyjski wpływ na wschodnią i środkową Europę” opracowanego przez waszyngtoński think tank Center for Strategic and International Studies wynika między innymi, że agenci rosyjscy prowadzą zakrojoną na szeroką skalę akcję przejmowania kontroli nad strategicznymi obszarami państwowymi w co najmniej pięciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Wymienia się Bułgarię, Serbię, Słowację, Węgry i Łotwę. Podobny manewr stosowany jest w Czarnogórze, gdzie w niedzielę odbędą się wybory parlamentarne. Spore szanse ma prorosyjski Front Demokratyczny, który opowiada się za zerwaniem rozmów z Brukselą i zbliżeniem do Moskwy. Partia otrzymuje też wsparcie finansowe z Kremla.

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

KRaj
DATA: 2016-10-15 12:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To nic nowego władze sanacyjne też zwalczały Ruch Narodowy.Nie słuchają dobrych rad by Polska do wojny wchodziła ostatnia niech USA Rosja same pomiędzy sobą prowadzą wojnę.Jest polityka krótkowzroczna.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Wojna tuż, tuż. Czas Bożego miłosierdzia nad światem dobiega końca. Rozpoczyna się czas wymierzania sprawiedliwości dla grzesznej ludzkości, jak mówią Ksiądz Śniadoch i Ksiądz Murziński. Ludzie to ostatni moment na nawrócenie i pokutę. Padać na kolana codziennie przed Boskim Majestatem i modlić się na Różańcu, oraz pościć jako pokuta za grzechy.
ponad 3 lata temu / Luigi
 
quark: Nasza chora władza nie będzie dialogować, wybrała bezalternatywnie służbę jednym satanistom przeciw drugim co oznacza wojnę. Oszukuje naród i pcha Polskę do zagłady, likwidacji państwa i narodu. Można tylko uświadamiać ludzi co robi POPiS. Narodowców nie słucha, zwalcza, ośmiesza, to wszystko jednej maści globaliści.
ponad 3 lata temu / dobra zmiana może kiedyś
 
"Wszystko wskazuje na to, że wojna zbliża się wielkimi krokami. Rosyjskie władze zaapelowały właśnie do swoich obywateli, aby pilnie powrócili do ojczyzny. Zalecono, aby wszyscy, którzy tylko mogą, wrócili do Rosji. Zasugerowano tym samym, że wojna światowa może wybuchnąć w każdej chwili.Jak donosi brytyjski dziennik Daily Star, Rosjanie zostali poinstruowani, żeby wracać pilnie do kraju. Dotyczy to też młodzieży, którą uczęszcza do zagranicznych szkół. Nakazano, aby rodzice polecili im przerwanie edukacji i pilny powrót do Rosji.Świat znalazł się w niebezpiecznym momencie. Napięcie jakie powstało między Rosją a Stanami Zjednoczonymi, może doprowadzić do tego, że mocarstwa te nie będą już prowadzić wojen pośrednich takich jak te w Syrii i na Ukrainie, tylko szykują się na militarną konfrontację i to najprawdopodobniej z wykorzystaniem broni jądrowej. Wskazuje na to tak wiele poszlak, że to czas, aby zacząć się poważnie obawiać o naszą przyszłość".
ponad 3 lata temu / znz
 
gurak Gdy już wojna za progiem nie ma już o czym rozmawiać.Niedźwiedź zraniony będzie się bronił.Pch 24 pl to nie pismaki.Wszelkie mosty zostały zerwane przez krótkowzroczną politykę naszych władz.Nie wypisuj bzdur to właśnie twórcy nowego porządku świata pociągają za sznurki światowej polityki.Polska do wojny powinna wchodzić ostatnia nie pchać się między USA I Rosję.Weź różaniec do ręki.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
że coś tam się gotuje "pod pokrywką",to już wiadomo z np:objawień Matki Bożej Fatimskiej, objawień Matki Bożej w Civitavecchia....
ponad 3 lata temu / jac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.