DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Wojna, która może przerodzić się w rzeź chrześcijan. Ludy Etiopii „żądają krwi”

Wojna, która może przerodzić się w rzeź chrześcijan. Ludy Etiopii „żądają krwi”
fot. pixabay

Z początkiem listopada w Etiopii miał miejsce pogrom chrześcijan, który zakończył się brutalną śmiercią ponad 200 osób. W poprzednim takim zdarzeniu, do którego doszło w lipcu, zginęło ponad 500 osób. – Wojna, która rozlewa się na całą Etiopię, może przerodzić się w rzeź chrześcijan – alarmuje Andrzej Kalinowski, założyciel katolickiego ruchu Betel, opiekującego się osobami niepełnosprawnymi.

 

O słowach wolontariusza mogą świadczyć wydarzenia, które miały miejsce na obszarze zajmowanym przez plemię Oromo, czyli około połowie terytorium Etiopii w ostatnich miesiącach. Rzezie dokonane w przeciągu ostatnich miesięcy to m.in. odwet za zamordowanie Hachalu Hundesa, piosenkarza z ludu Oromo, który zginął w zamachu zorganizowanym w stolicy. – Chodzi nie tylko o dążenia separatystyczne, ale także o różnice religijne – mówi Andrzej Kalinowski.

 

Etiopia pod względem różnorodności plemion nie różni się od innych afrykańskich państw. Tworzą ją plemiona zdecydowanie różniące się kulturą, językiem i zwyczajami. Każdy z regionów czuje się osobnym narodem. Ich języki nie mają wspólnego rdzenia, dlatego przedstawiciele odrębnych ludów często nie potrafią się ze sobą porozumieć. W całej Etiopii jest 80 grup etnicznych, których przedstawiciele posługują się 88 językami.

 

Źródło: polskieradio24.pl

TK


DATA: 2020-12-04 17:59
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Ryś :"Zaraz, ale jeszcze nie dawno Etiopia była państwem chrześcijańskim, i to jednym z najstarszych. Co tam się dzieje teraz?" Jak to co? Mają swojego agenta z Mosadu, który tą zawieruchą steruje. Wszędzie skłócają ludzi to ich odwieczna specjalność obecnie walka klas po etiopsku.
1 miesiąc temu / Mim
 
żądają krwi -a jaka jest przyczyna
1 miesiąc temu / ciekawy
 
@Ryś W Etiopii dominuje chrześcijaństwo, ale jakieś 1/3 ludności to muzułmanie.
1 miesiąc temu / Piotr K.
 
Ważne funkcje w onzecie pełnia też ludzie z Etiopi.W rządzie światowym od zdrowia, dbają o nasze dobro. I nic coraz gorzej. Chyba ich takie sprawy wogole nie interesują bo nie ma to żadnego przełożenia.
1 miesiąc temu / matrgs
 
Zaraz, ale jeszcze nie dawno Etiopia była państwem chrześcijańskim, i to jedenym z najstarszych. Co tam się dzieje teraz?
1 miesiąc temu / Ryś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.