DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Cejrowski jak zwykle krytykuje PiS, ale w ostatnim etapie zawsze uważa, że nie ma niczego lepszego od PiS. Skrytykuje za aborcje, za ustawę 447, ale w końcu głosuje na PiS.
1 miesiąc temu / Kaziu
 
W Polsce musi odbyć się kontrrewolucja obyczajowa, a jej pierwszym etapem będzie całkowity zakaz aborcji. Dlaczego nie dopisać każdej formy aborcji do art 149 KK? To chyba nie wymaga ekwilibrystyki parlamentarnej. Kolejne etapy to likwidacja instytucji rozwodu, penalizacja propagandy i praktyk homoseksualnych. Ukoronowaniem powinien być zapis w Konstytucji RP, że każdy zdrów na ciele i umyśle Polak ma obowiązek założyć rodzinę i posiadać potomstwo. Ale zacząc trzeba od aborcji.
1 miesiąc temu / IO
 
W całej rozciągłości zgadzam się z P Cejrowskim
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
do @Jake - mam nadzieję że zdążysz się nawrócić przed śmiercią.
ponad 1 rok temu / Gość
 
ostatnie zdanie Jake! jeśli nie uważasz zarodka za człowieka to nie zachodzi to o czym piszesz,a poza tym odsyłam cie do wypowiedzi "rety" w artykule 'Aborcja eugeniczna bez nadzoru"
ponad 1 rok temu / do łysy
 
@Jake Nikt nie ma najmniejszego prawa zabijać drugiego człowieka, a już w szczególności bezbronnego, nienarodzonego dziecka - przytoczone przez Ciebie "argumenty" to żadne usprawiedliwienie. Aborcja zawsze będzie okrutnyn i ohydnym procederem, niezależnie od ilości nałożonego nań lewacko-satanistycznego pudru. Pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / Łysy
 
Prof. Erlich o pierwszorzędnych korzeniach (...) na konferencji Papieskiej Akademii Nauk 2018r. oznajmił, że liczba ludności świata powinna wynosić 1 miliard...... jest 7x więcej. Od kogo zacząć obniżkę ... czy proponował obniżkę od siebie?
ponad 1 rok temu / Link
 
trochę pomieszałaś ,na handel są dzieci zdrowe a nie te z aborcji eugenicznej które wyglądają tak :->wpisz(thanks for not aborting me)i raczej żadną przyszłością nie będą .Skąd te pełne domy dziecka skoro wszyscy tak łatwo mówią "uródź -oddaj",gdzie jednoczesne prace nad formami pomocy dla matek ,temat rzeka
ponad 1 rok temu / ewa do Teresa
 
Naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości. .Święte i jakże prawdziwe słowa. W naszej Polsce są zabijane dzieci poczęte i jest handel polskimi dziećmi z domów dziecka za granicę w większości dla pedofilow i na organy. To wszystko woła o pomstę do Nieba.
ponad 1 rok temu / Teresa
 
Wpiszcie sobie "gsk" a aborcja. To firma produkująca m.in. rutinoscorbin, lub różne szczepionki. Oczywiście wiadomo co do nich dodają.
ponad 1 rok temu / rene
 
Do"Wojtek". Kazdy kto glosuje na PO/PSL/SLD czy inne formy "uni wolnosci" jest winny nie tylko mordowaniu nienarodzonych, ale nade wszystko jest winny zdradzie Ojczyzny i samego siebie, oddajac wladze tym co juz o maly wlos oddali wszystko co Polskie i o co wierni rodacy przelali krew. Wybor nalezy dokonac na sucho, z samego rana, zamim medialna propaganda nadzoru EU zrobi spustoszenie w glowie.
ponad 1 rok temu / Bartek
 
Osobiście, opowiadam się za prawem kobiet do aborcji. Życie stawia nas w różnych sytuacjach i wyobraźmy sobie kobietę, która zachodzi w wieku 19 lat w ciąże, wie że będzie miała problemy z utrzymaniem tego dziecka, nie zagwarantuje odpowiedniego wykształcenia oraz wychowania(bo np. będzie miała mało czasu, nie jest jeszcze psychicznie gotowa na dziecko). Dlaczego taka kobieta nie mogłaby usunąć dziecka i po 10 latach zajść w ciąże i wychować w odpowiednich warunkach człowieka wysokiej kultury, szeroko wykształconego i światłego? Nie rozpatruje przypadków gwałtu czy zagrożenia życia, ponieważ są oczywiste; aborcja powinna być dozwolona. Jest to prawo kobiet żeby decydowały w takich sprawach. Natomiast cała dyskusja wynika z jednego faktu: jedna strona uznaje już płód za dziecko a druga nie.
ponad 1 rok temu / Jake
 
Poruszające kazanie o aborcji jako kwestii politycznej: 28 12 2018 Ks Michał Woźnicki WSDB Salezjańskie słówko wieczorne Święto Młodzianków Męczenników
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
@ Miriam PO-PiSowi aborcjoniści sami się oskarżają. Ich czyny ich oskarżają. Na 240-tu posłów PiSu tylko 30-tu było za życiem. To jest kompromitacja. Nie upudrujecie tej moralnej zgnilizny. Oni nigdy nie będą za życiem, nie łudźcie się naiwniacy.Tyle lat już oszukują. Tysiące zamordowanych dzieci ich oskarża przed tronem Boga. Rozsądni katolicy otaczają modlitwą nienarodzone dzieciątka (adopcja duchowa), wspomagają finansowo fundacje pro lajferskie i chwalą się tym aby nakłonić innych do podobnych działań. Ja PO-PiSowskich grzechów dźwigał nie będę bo nie głosuję na tych Herodów - jeszcze tego brakowało! Iluż to naiwnych broniło na tym forum pro-aborcyjnego Pis-u? Tylko nicki pozostają w pamięci bo persony pouciekały po pamiętnych pro-aborcyjnych głosowaniach. Ta sama śpiewka od lat... Żeby dać PiSowi szansę, czas bo PO powróci. Nie będzie kolejnej szansy.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
problemem nie jest wielu "gości" tylko brak opcji "odpowiedz"
ponad 1 rok temu / do gość:)
 
~Anaja Ja nie mówię o takim cierpieniu. Nie mówię o aborcji na życzenie. Ale uważam, że jeśli ciąża kobiety zagraża jej życiu, czy wynika z gwałtu to powinna mieć prawo wyboru. To już są na tyle, w mojej opinii, dramatyczne sytuacje, że sama powinna podjąć decyzję (lub z partnerem).
ponad 1 rok temu / Honey
 
Pojawiło się dużo "gości "!Naliczyłam -juz kilku gosci .I zaczyna taki -gośc ośmieszac -innego -,który nie zgadza sie z zabijaniem ,z mordowaniem dzieci ! Tak jakby nie mógł występowac pod innym nickiem?
ponad 1 rok temu / gość
 
Do cyt. Leaf427: Pomagać dzieciom i in. warto w cichości a nie jak faryzeusz? Zamiast oskarżać jak małolat innych za cudze grzechy, lepiej wziąc te grzechy na swoje barki! Przerzucanie odpowiedzialności to wielkie draństwo.Dlaczego obecnie dla wielu rozpusta, kradzież, aborcja to już nie jest grzech-czy zrobiłeś/aś coś by tak nie było? Dlaczego zło zatriumfowało? Pokolenie moich dziadków ur.1915, 1925r. nie miało dyplomów uniwersyteckich, ustaw aborcyjnych, TVN, Cejrowskiego, internetu i wiedzieli jak żyć mądrze, odpowiedzialnie i wstrzemięźliwie(wiesz co to znaczy?) mieli troje dzieci jak wiele innych rodzin ich pokolenia. Wiesz dlaczego? FUNDAMENTY... FUNDAMENTY..FUNDAMENTY
ponad 1 rok temu / Miriam
 
Do Gość . W czym kłamię ? W tym ,że nazywam po imieniu ,ze aborcja to zabijanie dzieci ?
ponad 1 rok temu / gość
 
podpierasz się filmem "Niemy krzyk"? był manipulacją i twórcy się do tego przyznali jest kręcony na innych szybkościach a puszczany na innych dla takiego własnie efektu ,aborcja jest ZŁA ale takie "argumenty" tylko wytracają nam broń z reki
ponad 1 rok temu / do gość
 
Do "do gość"- ależ ty kłamiesz! Obejrzyj, naprawdę polecam, nagranie z wykonania aborcji!! Zobacz jak dzieciątko malutkie i niewykształcone zwija się z bólu, opuszczone przez "matkę" i rozrywane żywcem przez "lekarza"!!! Są nagrania ujawnione przez ludzi z planned parenthood!!
ponad 1 rok temu / Gość
 
to dopiero nowy pogląd ,bo jeszcze św,Tomasz twierdził inaczej a teraz trwa tłumaczenie że co innego miał na myśli
ponad 1 rok temu / chichot do Adi
 
Otóz to panie Cejrowski .Każdy człowiek ma prawo do narodzin .Nikt nie ma prawa pozbawiac go życia !Jak może istnieć panstwo polskie ,które nie dopuszcza do narodzin swoich obywateli ? Segreguje ich ,pozwala na ich zabijanie ! Tak to sie nazywa !Chore panstwo ,chore prawo .Zabijają ludzi ,a nad zwierzetami ubolewają . Pora zmienic to prawo i dac mozliwość kazdemu sie urodzić .
ponad 1 rok temu / gosc
 
Przy każdym poczęciu Bóg stwarza duszę i powstaje nowy człowiek, który ma prawo do życia i to nie podlega dyskusji. To prawo będzie wyegzekwowane zaraz po śmierci przez Boga i biada tym którzy zejdą z tego świata bez Łaski Bożej. To jest obiektywna prawda, której nie można zmienić, choćby wszyscy krzyczeli i tupali nogami. Każdy kto chce usuwać życie, niech usunie najpierw siebie. Dziwne, że ci co popierają aborcję sami się narodzili.
ponad 1 rok temu / Adi
 
A ja po raz kolejny pytam i po raz kolejny pewnie mój komentarz nie zostanie opublikowany. Dlaczego Cejrowski wielkim autorytetem jest ? Przydałby się artykuł wyjaśniający tę kwestię. Rozumiem, że mamy demokrację i każdy się może wypowiedzieć w sprawie np.aborcji ale jeśli tyle razy powołujecie się na autorytet Cejrowskiego to chcę wiedzieć dlaczego. Tak to jest z autorytetami, że czerpiemy z całości ich mądrości i nikomu nie przychodzi do głowy aby podważać choć jedno zdanie, które wyszło z ust autorytetu. Taki Cejrowski, którego uważam za krypto-żyda stwierdził wprost, że wyżej sobie ceni Stary testament niż Ewangelię. Co o tym sądzicie ?
ponad 1 rok temu / mf
 
cyt"każdy, kto ma możliwość spędzić ok 2 godziny dziennie"...niech poświęci je na pomoc w hospicjach dla urodzonym już chorych dzieci a modlić możesz się będąc przy łóżeczku dziecka i wszędzie
ponad 1 rok temu / do Miriam
 
tez jestem przeciwko aborcji ale jak czytam o tym rozrywaniu to ...aborcje wykonuje sie zanim jest układ nerwowy a zatem nie ma bólu ,to o czym piszesz to sztucznie wywoływane porody albo poronienia
ponad 1 rok temu / do gość
 
Do @Honey- nie współżyj seksualnie to zminimalizujesz ryzyko tego cierpienia związanego z noszeniem i porodem do zera. Nie morduj dzieci tylko dlatego że tak uważasz.
ponad 1 rok temu / Gość
 
@Honey - "doświadczysz cierpienia z powodu ciąży to zmienisz zdanie" -prawie jakbym czytała wywiad z p.Natalią Przybysz (tą od za małego mieszkania). Każdy z nas doświadcza jakiś cierpień, czy to w ciąży czy nie. Ale nikogo z nas to nie upoważnia do zakańczania cudzego życia! (Mogłabym tu wrzucić swoje trzy grosze o mojej ciąży i raku w tym samym czasie).
ponad 1 rok temu / Anaja
 
@ Miriam Ja pomagam dzieciom a nie rządowi, który nasza modlitwę ma tam, gdzie rząd sanacyjny, który uchwalił najbardziej liberalną ustawę aborcyjną. Nie rzuca się pereł przed wieprze. Wieprze depczą perły i kąsają rzucających. PO-PiS jest do wymiany. Mieli wiele lat na poprawę. Teraz czeka ich kara. Krew niewinnych dzieci woła o pomstę. Gdyby rozbił się jakiś szkolny bus to by ogłosili żałobę narodową. A tysiąc dzieci mordowane co roku zbywają milczeniem. Bezbożni hipokryci.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Zamiast oskarżać i przerzucać odpowiedzialność! Bardzo proszę by każdy, kto ma możliwość spędzić ok 2 godziny dziennie na modlitwę,rozpoczął w tej intencji NOWENNE POMPEJAŃSKĄ. Część Błagalną i Dziękczynną trwające po 27 dni każda -razem 54 dni. Codziennie cały różaniec : co najmniej część radosną, bolesną i chwalebną ale najlepiej wszystkie 4. Jeżeli RÓZANIEC DO GRANIC odmienił Polskę to ta intencja zmieni i odmieni Polskę i Polaków. Ta złożona modlitwa zabierze strach z życia i serc młodego pokolenia, rodzicom,dziadkom pozwoli dodać sił i przemodlić życie dzieci i wnuków. Media i in. nie będa mieć szans zdeprawować młodych. Jeżeli przez 25 lat rządy SLD,PO,PSL nie zakazały uśmiercania nienarodzonych dzieci gdzie feministki, konstytutki, Kod-owcy i in. czekają by wojować niemal w każdej dziedzinie. Weźmy sprawę w nasze ręce i pomóżmy obecnemu rządowi MODLITWĄ. Zacznij od dziś/jutra ...do zobaczenia za 54 dni. Niech Pan Bóg Błogosławi Polskę i Polaków
ponad 1 rok temu / Miriam
 
'popieram
ponad 1 rok temu / ele
 
Szokuje mie taki ewenement-twór katolik popierający aborcje ... Szlifuje kolanami posadzki kościoła a mordowanie nienarodzonych co najmniej mu nie przeszkadza . Ah ...i udziela się ze swoją wiedzą na forach katolickich, a co...
ponad 1 rok temu / sten
 
~Gość doświadczysz cierpienia z powodu ciąży to zmienisz zdanie.
ponad 1 rok temu / Honey
 
Do @Honey- oby Ciebie NIE rozrywali żywcem kawałek po kawałku bez znieczulenia bo taki będzie czyjś wybór.
ponad 1 rok temu / Gość
 
W kwestii aborcji popieram wybór kobiety.
ponad 1 rok temu / Honey
 
Zaraz zleci się tu stado pożytecznych idiotów straszących powrotem PO i brakiem alternatywy dla PiS-u. Uprzedzam, że takie argumenty już nie działają na rozumnych katolików. PO-PiS na śmietnik historii! Pora budować Polskę na Prawie Bożym a nie na utopijnych neosanacyjnych mrzonkach.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
@Antycejro - jest zasadnicza różnica między zabijaniem niewinnych dzieci, a lubieniem bądź nielubieniem islamu !
ponad 1 rok temu / Jan
 
Cejrowski ma ogromne wsparcie wielu wyborców PiS-u. Nie wszystko co zarządzi Pan Jarosław i o czym ględzą Pan Duda i Morawiecki nam się podoba. Cejrowski mówił prosto i jasno o tym co myśli prawicowy elektorat PiS, dlatego go wywalono z telewizji i to jest skandal.
ponad 1 rok temu / Czesław
 
Każdy, kto głosuje na PiS (partię która nie chce chronić życia, mimo, że ma samodzielną większość w parlamencie) jest współwinny zabijania nienarodzonych.
ponad 1 rok temu / Wojciech
 
Pomimo tego, ze pan Cejrowski stoi za zyciem, selekcja jest i nadal bedzie przez elity globalizmu uprawiana. Tutaj wcale nie chodzi tylko o nienarodzone dzieci,a przede wszystkim tych co juz PO tej ziemi chodza. Pan Prezes jest politykiem i doskonale o tym wie.
ponad 1 rok temu / Bartek
 
A jak WC mówił że islam jest ok, a potem, że nie, to kiedy "cejro won"?
ponad 1 rok temu / Antycejro
 
Popieram Pana Cejrowskiego. Jestem tego samego zdania w każdym calu. Wielokrotnie dzwoniłam do wielu posłów w tej sprawie (z partii PIS) i nigdy ich nie zastałam. Również rozmawiam o tym z różnymi znajomymi. Mój syn angażuje się w krucjacie modlitewnej, która ma być organizowana pod oddziałem ginekologicznym.
ponad 1 rok temu / Małgorzata
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.