DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2020 r.

Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Wojciech Cejrowski: zakaz aborcji ograniczeniem praw kobiet? Ale których?

Wojciech Cejrowski: zakaz aborcji ograniczeniem praw kobiet? Ale których?
fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska / Forum

Działaniom środowisk feministycznych występujących z hasłami obrony „praw kobiet” przeciwko inicjatywom zwiększającym ochronę życia nienarodzonych brak logiki. Zdaniem Wojciecha Cejrowskiego mówienie, że zakaz aborcji jest ograniczeniem praw kobiet, nie jest prawdą, bo aborcja jest zamachem na prawa kobiet żyjących pod sercem matek.

 

Zakaz aborcji jest ograniczeniem praw kobiet, ale których? Bo te kobiety, które miałyby być zabite, te dziewczynki w łonach matek, są chronione przed zabiciem w aborcji. Więc tutaj brak logiki. Niech mówią wyraźnie: żywych kobiet, które poczęły a nie chcą urodzić. To ograniczenie ich praw rzeczywiście. Na czyją rzecz? Na rzecz drugiej osoby, która tam właśnie żyje - pod sercem matki – powiedział Wojciech Cejrowski w programie „Minęła dwudziesta”.

 

Jak dodał, to fair, że nie pozwalamy jednym obywatelom zabijać innych obywateli tylko dlatego, że ci inni jeszcze nie mają dowodu. - To nie znaczy, że nie są żywi i nie są ludźmi –dodał.

 

Cejrowski odniósł się też do sprawy Patryka Vegi, który został zaatakowany przez środowiska proaborcyjne za swój film „Botoks”, ukazujący m.in. ciemne strony przemysłu farmaceutycznego i aborcyjnego. Reżysera skrytykowały za to m.in. feminizujące aktorki. Zdaniem podróżnika, owe panie kwestionując powstawanie filmów krytykujących aborcję uderzają w wolność słowa i są pełne hipokryzji. - Jak więcej słów może być naruszeniem wolności słowa? Tym są europejskie paragrafy, mówiące, że można skazać za słowa – dodał.

 

Źródło: tvp.info

MA

 

 

 


DATA: 2017-10-13 10:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do nn nie prosty wpis a głupi dlatego ludzie próbują wyprostować twoje myślenie chcą ci pomoc co jak widać nie jest sprawa łatwa !
ponad 2 lata temu / MM
 
Znam mnóstwo kobiet matek, które wychowują niepełnosprawne dzieci i są szczęśliwe. Znam niepełnosprawnych, którzy błogosławią swój los, mają masę znajomych, ludzi chętnych do pomocy, a zawdzięczają to swojej niepełnosprawności. Znam ludzi z zespołem Downa, którzy niejednokrotnie przewyższają inteligencją lewaków. Polacy są dobrym narodem wbrew szczekaniu @nn.
ponad 2 lata temu / dg
 
Prosty wpis,a jaka tu gromada bojowych RYCERZY,walczących.Tylko,chyba jak sądzę, bez chęci do ofiar, do opieki nad tymi,którzy takiej opieki potrzebują.
ponad 2 lata temu / nn
 
Obecne prawo nie jest optymalne, gdyż zezwala na bezkarne mordowanie niewinnych ludzi. Jeśli kobieta nie chce wziąć na siebie ciężaru opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem, nikt jej do tego nie zmusza i nie ma zamiaru zmuszać. Zawsze może oddać dziecko po urodzeniu innym ludziom, którzy zaopiekują się nim. Nie wszyscy ludzie są bowiem taką znieczulicą jak wy, postępacy. Z kolei, wasze obecne cierpienia są niczym w porównaniu z tymi których doświadczycie po śmierci, o ile nie opamiętacie się i nie nawrócicie.
ponad 2 lata temu / do Postępowiec
 
Jedyna aborcja ,która miałaby jakieś wytłumaczenie,ze względu na DOBRO WYŻSZE ,to ta,która dotknęłaby ,te wściekle protestujące za uśmiercaniem dzieci w łonach matek
ponad 2 lata temu / m...k
 
A nn, lewacki WOJOWNIK o prawa morderczyń, jak zwykle wykazuje poziom "rozumowania" nie dosięgający pięt wiejskiej babki. Może by wykrzesał z siebie choć trochę męskiej inicjatywy i skorzystał z nauk dla seniorów z zakresu podstaw biologii?
ponad 2 lata temu / do nn
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.