DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Wojciech Cejrowski: z TVP poszło o aborcję. „Mnie już wyrzucało SLD, PSL, PO i teraz PiS” [VIDEO]

Wojciech Cejrowski: z TVP poszło o aborcję. „Mnie już wyrzucało SLD, PSL, PO i teraz PiS” [VIDEO]
Wojciech Cejrowski/YouTube

W specjalnym nagraniu na YouTube Wojciech Cejrowski odniósł się do sprawy wyrzucenia go z TVP. Podróżnik nie ma wątpliwości, że poszło o słowa pod adresem prezesa PiS, którego formacja sabotuje walkę o zakaz aborcji. – Im bardziej oni tłumaczą, że chodzi o flagę, tym bardziej ja myślę, że chodzi o to, że powiedziałem: „krew na rękach Jarosława”, bo Jarosław ze swoją partią obiecywał „Stop aborcji”, a teraz PiS sabotuje projekt „Zatrzymaj aborcję” – stwierdził pisarz.

 

Materiał na YouTube został nagrany w sposób przypominający cotygodniowe wizyty Wojciecha Cejrowskiego u redaktora Michała Rachonia w programie Minęła 20. Podróżnik i publicysta opowiadał między innymi o sytuacji w USA. Sporą część wypowiedzi poświęcił również sprawie „zawieszenia” go przez TVP, chociaż sam termin „zawieszenie” w kontekście gościa programu uznał za niewłaściwy.

 

Jak ja zostałem potraktowany przez władców TVP? Przeanalizujmy to. Z ich punktu widzenia roztropnie. Mnie już wyrzucało SLD, PSL, PO i teraz PiS mnie wyrzucił z telewizji. Bo jak ja nie pasuję do linii programowej, obojętnie której partii, gdyż myślę po swojemu i prezentuję niewygodne argumenty. Wobec każdej partii znajdę niewygodne argumenty (…). No i jeżeli ja prezentuję niewygodne dla nich argumenty, na które nie mają odpowiedzi, no to trzeba mnie wywalić – powiedział Wojciech Cejrowski.

 

Z ich punktu widzenia (…) to jest bardzo roztropny moment, bo ogłaszają, że to jest chwilowe zawieszenie do końca roku. Potem będzie Boże Narodzenie, potem będzie sylwester, potem po nowym roku Trzej Królowie i jakoś tak w czwartek nie wcelujemy, a potem wszyscy pojechali na ferie i na narty i jak już będzie koniec lutego ludzie się zorientują: przecież miało wrócić a nie wróciło – zauważył podróżnik, który nie ma wątpliwości, że za rządów PiS do TVP nie powróci. „Zawieszenie” go w takim momencie porównał do zdjęcia z anteny programu WC Kwadrans w czasach PSL i prezesa Miazka. Audycja także zniknęła „czasowo” przed igrzyskami olimpijskimi. Nie powróciła. Zdaniem Wojciecha Cejrowskiego tak samo będzie teraz. – O flaszkę się założę, że tak będzie jak ja mówię, bo ja na miejscu PiSu – powiem państwu – też miałbym ciężko z Cejrowskim, więc ja nie mam do nich pretensji – stwierdził.

 

Wojciech Cejrowski odniósł się również do słów szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz prezesa TVP. Jarosław Olechowski na Twitterze napisał: „Krótka przerwa jest potrzebna na refleksję. Na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu”. Z kolei Jacek Kurski napisał: „W pełni rozumiem i popieram decyzję dyrektora, który zawiesił do końca roku udział Wojciecha Cejrowskiego w Minęła 20. W ten sposób zareagował na performance z paleniem unijnej flagi. Ta sytuacja naruszała standard telewizji publicznej, polską rację stanu i była całkowicie niepotrzebna”.

 

Im bardziej oni tłumaczą, że chodzi o flagę, tym bardziej ja myślę, że chodzi o to: [Wojciech Cejrowski pokazuje grafikę: „Stop aborcji” – red.]. O to, że powiedziałem: „krew na rękach Jarosława”, bo Jarosław ze swoją partią obiecywał „Stop aborcji”, a teraz PiS sabotuje projekt „Zatrzymaj aborcję”. Flaga była w ogóle dwa tygodnie wcześniej, przy Marszu Niepodległości i nagle teraz Cejrowski zawieszony, się obudzili z flagą. Myślę, że nie – skwitował.

 

Ale w ogóle, panowie, kto ja jestem – do obu panów teraz mówię, Olechowskiego i Kurskiego – kto ja jestem, że Wy mnie chcecie zawieszać, co ja jestem wasz pracownik? Co ja jestem u Was na etacie? Ja jestem gościem programu. I Panowie mnie teraz zawieszają, żebym poszedł do kąta i przemyślał swoje poglądy? A jak zacznę mieć zgodne poglądy z Waszymi, to wtedy będę znowu gościem? Co to w ogóle jest za koncepcja? Gości do telewizji zaprasza się różnych, żeby prezentowane były, na antenie publicznej telewizji różnorakie poglądy, nie tylko zgodne z Waszą linią programową partyjną. Panowie, mnie już wyrzucało SLD, wyrzucał mnie PSL i PO mnie wyrzucało. Teraz mnie PiS wyrzuca. To jest dowód – i powinien być dla Was – że ja nie zmieniam poglądów pod presją władzy. No nie zmieniam. I w dodatku są w społeczeństwie takie osoby, które uważają, że polską racją stanu byłoby wyjście z Unii Europejskiej, albo zmiana tej Unii i oni palą flagi – powiedział na YouTube Wojciech Cejrowski odnosząc się również do zarzutu Jacka Kurskiego, że materiał z paleniem flagi UE przedostał się do sieci bezprawnie, a pracownik, który przekazał „surówkę” poniesie konsekwencje. Podróżnik przypomniał, że materiały, które nie zmieściły się w telewizji, były publikowane w internecie od dawna, służyły promocji audycji Minęła 20 i mówił o nich sam prowadzący program Michał Rachoń. – I było tak od dawien dawna. Teraz nagle zaczęło boleć? – zapytał Cejrowski.

 

Cały materiał Wojciecha Cejrowskiego:

 

Panowie, dobra, odsyłacie mnie do kąta. Co ja mam w tym kącie teraz zrobić. Mam tam przemyśleć sprawy, zlizać krew z palców Jarosława i mam posklejać tę spaloną flagę? Czemu ma służyć ten „czyściec”? Konkretnie, powiedzcie, co mam tam zrobić? Na grochu klęknąć? Bo poglądów pod naciskiem władzy nie zmienię. Czy to SLD, czy PSL, czy PO, czy PiS, czy co tam następnego przyjdzie – dodał ponownie pokazują grafikę z napisem „Stop aborcji”.

 

 

Źródło: YouTube/Facebook

MWł

 

 

 

  


DATA: 2018-12-05 09:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Pan Wojciech Cejrowski nie jest taki radykalny w poglądach, jak ja ( do wiedzy Kurskim i nie tylko). Wiedzcie liberały, że dyskryminujecie poglądy wielu Polaków. To prawda (do Janusz z Koloni), że PIS bardziej dba o Piłsudskiego niż o królowanie Jezusa Chrystusa, bo jest spadkobiercą Sanacji. I jako katolicy nie możemy na PIS głosować, bo łamie przykazania Boże. Koniec PIS jest jednak niedaleki, bo za dużo w nim osób aroganckich do polskiej tradycji i katolickości. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / Yamamoto
 
I brawo ten Pan, znaczy WC! A pis...no cóż...czasy pisu mijają na naszych oczach.
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Dodam do wypowiedzi "bibliofila" , że pani Jadwiga, matka Lecha i Jarosława zafascynowana była postacią Lipskiego, z którym najpierw współpracowała a później po jego śmierci opracowała całą jego bibliografię... Cóż mogła przekazać synom? Miłość do socjalizmu, loży masońskiej? To co się dzieje w Polsce pod władzą Pis jest na szkodę Polski i Polaków!
ponad 1 rok temu / joto
 
PiS to sanacja, s sanacja to aborcja. Sanacja po ZSRR wprowadzła najbardzie liberalna ustawe aborcyjna. Niech to raz na zawsze do wszystkich dotrze! Takze di Cejrowskiego, który jest też mi"ośnikiem Piłsudskiego
ponad 1 rok temu / PrPr
 
Panie Wojciechu! Słuchamy i oglądamy Pana od dawna.Jest pan szczery, bezkompromisowy i uczciwy w swoich poglądach.I tak niech zostanie. Przypominamy, że Jan Pietrzak również nigdy nie był i raczej nadal nie jest pupilkiem władzy. Ci którzy mówią prawdę, ci którzy pokazują politykom prawdę o nich nie są przez władze lubiani. Pieprz Pan to! My , pana widzowie, słuchacze i czytacze mówimy panu: dziękujemy i prosimy o więcej. Niezależnie czy w TV, radio, gazecie czy internecie. Pozdrowienia Grzegorz I Beata Korwin-Szymanowscy
ponad 1 rok temu / Grzegorz i Beata
 
Kto czytał książki i listy Wielkiego Mistrza Loży Narodowej Polski Jana Józefa Lipskiego, wynalazcy Adasia Michnika i nauczyciela braci Kaczyńskich odkrywa zgodność gloszonych tam treści z przemowieniami Jarosława Kaczyńskiego. JK wyraźnie przemawia Lipskim. Praca doktorska Jarosława Kaczyńskiego do wglądu w archiwach.
ponad 1 rok temu / bibliofil
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.