DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Wojciech Cejrowski: Wałęsa po roku 1989 chronił czerwonych i pomagał im umocnić ich pozycję

Wojciech Cejrowski: Wałęsa po roku 1989 chronił czerwonych i pomagał im umocnić ich pozycję
fot. A. Chomicz/Forum

Gdyby po roku 1989 Wałęsa rozwalił komunę (do czego miał idealne warunki), zamiast pić z nimi wódkę, wówczas moglibyśmy machnąć ręką na całość jego współpracy z bezpieką – czytamy w facebookowym wpisie znanego podróżnika.

 

Jak podkreśla Cejrowski, Wałęsa „byłby jak Ryszard Kukliński. Nikt dzisiaj nie sądzi Kuklińskiego z tego, że był wysoko postawionym oficerem komunistycznej armii. Jest bohaterem i patriotą za to, co uczynił potem”.

 

Jednak jak zauważa podróżnik „Wałęsa po roku 1989 chronił czerwonych i pomagał im umocnić ich pozycję. (Wdowa po Kiszczaku pobiera 6000 zł emerytury generalskiej.) Dlatego, zamiast być bohaterem, Wałęsa zostaje zapisany w historii jako kapuś, który donosił na kolegów za pieniądze”.

 

 

 

Źródło: Facebook

luk

 

 

 


DATA: 2016-02-23 09:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wałęsa realizował wtedy dyspozycje USA i o żadnej lustracji ani dekomunizacji nie mogło być mowy. Potwierdza to Maciej Zalewski ówczesny sekretarz BNN w kancelarii Wałęsy cyt: ?Czego dowiedziałem się w Ameryce - tak ma być. Drugą lekcję otrzymałem, kiedy byłem w BBN i kiedy rozmawiałem z szefem CIA, który też mi powiedział, że tak ma być: ?Zostawcie tych agentów, zostawcie tych szpiegów, wszyscy jak mieli być odwróceni, to zostali odwróceni, pracują na rzecz nowego układu. Zostawcie to w świętym spokoju. Wszystkie wasze pomysły są pomysłami idealistów, którzy nie rozumieją układu. Tak ma być?.
ponad 4 lata temu / Jerzy
 
Gdyby Wałęsa po 89 roku zrobił tak jak Pan pisze Panie Wojciechu, doprowadziłby do wojny domowej w Polsce i prawdopodobnie rozbicia Polski na wschodnią i zachodnią lub na podziały etniczne. Ruscy, mimo iż chwiali się w posadach, mieli na terenie Polskim sporą armię gotową na rozkaz do interwencji. Władza PRL też dysponowała sporą siłą i mogła w jednej chwili zmieść z powierzchni ziemi cały obóz opozycyjny. Nie bronię nikogo ale podzielam opinię Wałęsy iż w 89-94 udało się zrobić dużo. Wałęsa dogadał się z czerwonymi (i wcale tego nie ukrywa) i musiał dotrzymywać słowa, inaczej mielibyśmy powtórkę z Jugosławii. Taka jest smutna prawda. Natomiast w ustach PiS największą tragedia tego kraju jest właśnie brak zmian na poziomie Jugosławii czy Rumuni, brak krwi.
ponad 4 lata temu / Gal
 
Wojtuś - jedź już lepiej z tymi małpami na bosaka po slumsach biegać !
ponad 4 lata temu / Ar2r
 
Nic dodać, nic ująć...
ponad 4 lata temu / Żelibur
 
Wygląda na to, że pan L. Wałęsa po 1976 przestał pełnić funkcję TW, bo stał się pełnoprawnym członkiem komunistycznej nomenklatury z zadaniem ochrony całej komunistycznej machiny czyli PRL bis.
ponad 4 lata temu / Mlecz
 
Zgadzam się z p. Cejrowskim. Jeszcze jest cień niepewności co do autentyczności podpisów w teczkach Bolka,Wałęsa tłumaczy to po swojemu, poczekajmy na opinię grafologow.
ponad 4 lata temu / Janosik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.