DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Niestety Cejrowski odszedł od rozumu i myśli emocjami. Dla PAD alternatywy nie ma, brak rozumu politycznego prowadzi do zwycięstwa lewaków. Tak, walcząc o dodatki, można stracić całe danie.
1 godzina temu / rychu
 
faryzeusze 4 lata rządzą i nie zaostrzyli prawa do mordowania poczętych bo matematyka mówi że morderczynie zagłosują przeciw i to będzie koniec definitywny ! Pozbycie się żony z usługą watykanu i wymazaniu jak gumką zwitkiem $$ jako ,,nie byłe małżeństwo,, Nie Jest takim samym rodzajem perfidi .
14 godzin temu / ...
 
Dlaczego Duda wybrał Łowicz na wieczór wyborczy? Czyżby obawa przed skutkami zatrzymania pielgrzymki łowickiej i chęć ich załagodzenia? Kolejne mydlenie oczu? Niestety wielu katolików przeżywa swój katolicyzm bardzo powierzchownie. Brakuje świadomości religijnej i świadomości własnej tożsamości. Łatwo wtedy wiarę umieścić na poziomie pozorów i dobrych chęci, a życie kształtować w oparciu na zupełnie innych wartościach i różnych wpływach. Dotyczy to osób, Polaków - niezależnie czy są to zwykli obywatele, czy obywatele wybrani przez innych do pełnienia funkcji publicznych. Niestety dopiero w działaniu wychodzi na jaw kim osoba naprawdę jest. Smutne jest to, że nieraz społeczeństwo mając wiele dowodów na to kim osoba jest, dokąd zmierza, a w przypadku osób mających władzę również dokąd prowadzi kraj, nadal nie umie wyciągać właściwych wniosków.
5 dni temu / Benedykta
 
Alfreda P I S nie jest partią o wartościach Katolickich nie poparli projektu ustawy zakazującej zabijanie dzieci poczętych zakazu eugeniki nie wypowiedzieli Konwencji stambulskiej, realizują ageede 2030 zrórwnowazonego rozwoje płacimy drożej z prąd podatek od emksjii CO2,
5 dni temu / Tomasz
 
Panie C. DO EKWADORU jak się w Polsce nie podoba!!!!!!!!!!!!!!!!!!
7 dni temu / Alfreda
 
A może Hołownia jest wybawieniem Kościoła...?? NIESTETY wielu tak uważa!
7 dni temu / olo
 
ucieczka z peletonu kolarskiego może się udać tylko wtedy jeśli peleton nie ma woli dogonienia uciekiniera; w wyborach prezydenckich taka wola goniących właśnie jest; dlatego jeśli w "sondażach" uciekinier na półmetku może mieć 40+ a nie 50+ to niestety w drugim okrążeniu może mu zabraknąć nawet pomocy potencjalnych sojuszników, a rozpędzony peleton będzie na tyle zdeterminowany, żeby go dogonić i na metę wyprowadzić innego swojego faworyta; do tego ledwie 40+ w pierwszej turze a nie 50+ WZMOCNI jeszcze bardziej determinację i MOBILIZACJĘ peletonu, który jak w pogoni na łowach poczuje krew i trudno będzie go zatrzymać. TYLKO PIERWSZA TURA ! Po drugiej turze i liczeniu pojedynczych głosów, rozkapryszony peleton w swoim stylu może zorganizować transmitowane na cały świat zamieszki uliczne i protesty na wzór pokładania się na asfalcie pana Diduszko... PIS sobie z tym nie poradzi tak jak poległ w zorganizowaniu wyborów 10 maja, dając KO powód do obłudnych narzekań.
8 dni temu / kolarz
 
Mądry przewiduje kilka ruchów do przodu. Głupi - nie. Każda partia ma wady i zalety. Nawet Judasz trafił się wśród Apostołów. Ja wiem jedno, PiS nie jest idealny, ale tylko skończony idiota by sądził, że wszystkie wartości chrześcijańskie byłyby wprowadzone w życie przez jakąkolwiek partię, która miałby zdolność rządzenia. Jeszcze w takich okolicznościach wewnętrznych, czy zewnętrznych. Głupi, nie widzi zagrożenia w Trzaskowskim, Hołowni, Biedroniu. Zobaczy dopiero, gdy któryś z nich zostanie prezydentem. Niech zobaczy sobie jako przykład: Irlandię, Hiszpanię, Maltę czy wreszcie Francję. Tylko PiS w jakimś stopniu gwarantuję swobodę chrześcijańską. Ciężkie czasy idą dla katolików, gdy któryś z lewaków dojdzie do władzy, teraz, czy w kolejnych wyborach. Obyście nie musieli udowadniać swojej wiary jak w filmie "Milczenie".
8 dni temu / ed
 
PIS NIGDY NIE BYŁ KATOLICKI, TYLKO UDAWAŁ OSZUKUJĄC POLAKÓW NAIWNYCH ABY PIS MIAŁ ZAWSZE DUŻE POPARCIE SPOŁECZNE,DLA ŚWIADOMYCH BYŁO TO OCZYWISTE I BARDZO ODRAŻAJĄCE ZACHOWANIE OSZUSTÓW! CZŁOWIEK NIE MUSI BYĆ KATOLIKIEM ŻEBY BYĆ PRAWYM, ŻYŻ Z GODNOŚCIĄ I WYSOKĄ KULTURĄ HUMANITARNĄ! I TAK BYŁOBY U SŁOWIAN KTÓRZY PRZYCHODZĄ NA ŚWIAT Z CECHAMI WYŻSZYMI, ZACHOWUJĄC I PRZEKAZUJĄC Z POKOLENIA NA POKOLENIE, SWE CECHY WYKREOWANE W ICH NATURZE, SERCU I SUMIENIU.
8 dni temu / Laforest
 
Pan Cejrowski to którą ma żonę?
13 dni temu / ciekawy
 
Tylko BOSAK !
15 dni temu / Krakowianin
 
Kiedyś, dawno, około 15, lat temu, na własne uszy słyszałem jak w audycji telewizyjnej, w rozmowie z ojcem prowadzącym, Jarosław Kaczyński mówi że PiS nie jest partią konfesyjną. Wydaje mi się ze jednym z rozmówców był o. Rydzyk. Już wtedy Kaczyński rozwiał wątpliwości. PiS to nigdy nie była i nie jest partia katolicka. Chyba sami to sobie wmawiamy, mimo tego co mówi lider tej partii. ALE PIS TO JEST NA DZISIAJ TO, CO MAMY NAJLEPSZEGO. ZChN założyli nam Tajni Współpracownicy SB, np. W. Chrzanowski i takie osobowości jak S. Niesiołowski czy M. Kamiński. ZChN szło krętymi drogami, poparcie uzyskiwało niewielkie, było 3 razy wykreślane z rejestru partii politycznych. Nie istnieje. Ostatnio Gadowski powiedział że chyba czas założyć, w kraju gdzie ciągle prawie 90 proc. ludzi przyznaje że są ochrzczeni, jakąś PARTIĘ KATOLICKĄ. Czy już dojrzeliśmy do takiej partii, czy warto ją zakładać ? Czy ktoś widzi potencjalnego lidera, który ją poprowadzi i zyska znaczące poparcie?
17 dni temu / Jazzz
 
Przykre, ale prawdę pan W.C. mówi. Szkoda. Jeden z włoskich świętych kapucynów twierdził, że kto dopuścił się czynu aborcji jest zabójcą i samobójcą. My jako dorośli powinniśmy działać, bo poniekąd uczestniczymy w grzechu innych jak nie reagujemy, albo zbyt słabo to robimy. Tak uważam.
17 dni temu / gościuwa
 
Ku otrzeźwieniu dla katolickich wyborców i tych "rozczarowanych" . Cytat z przemówienia J.K. "Głosowanie nad legalnością zabijania nienarodzonych to sprawa sumienia i w PiS nie będzie rozstrzygnięć w ramach dyscypliny partyjnej. Nie ma też żadnych widoków na poszerzenie dostępu do broni. Mówił o tym dziś szef rządzącej partii, Jarosław Kaczyński. Read more: https://www.pch24.pl/jaroslaw-kaczynski--aborcja
18 dni temu / iskierka
 
Cejrowski chyba został ,,odpalony ,,tak jak Matka Kurka aby przeszkodzić reelekcji prezydenta Dudy.Wcześniej był Max Kolonko
18 dni temu / Pancernik
 
Odejście od katolicyzmu i Kościoła to będziecie mieli jak tego PiSu zabraknie
20 dni temu / Kolo
 
Cejrowski dobrze gada, jak zawsze. Dlatego to PIS z TV wywalił.
21 dni temu / Kargul
 
Do niedawna uważałem p. Cejrowskiego za jednego z ludzi racjonalnie myślących. No cóż, to już było, kolejne rozczarowanie. Dlaczego? A dlatego , że rozpędzenie grupy nieodpowiedzialnych katolików, mających za nic zagrożenie jakie stwarzają dla siebie nawzajem a po powrocie z wspaniałej pielgrzymki również swoim rodzinom i reszcie otoczeniu uważam za całkowicie słuszne. Wspieranie zwykłego egoizmu tych katolików paradygmatem wolności religijnej kościoła to w istocie czyni p. Cejrowskito po prostu nadużycie. Chrustus nie zwalnia swoich uczniów od myślenia, odpowiedzialności, rozwagi. Jeżeli tego nie rozumieją to jak w przypadku każdego człowieka dowolnego wyznania z ekologizmem włącznie a także bezwyznaniowców powinna się nim zająć policja.
22 dni temu / Rozczarowany
 
Zabierzcie go stąd pls...
23 dni temu / 555
 
Ku otrzeźwieniu warto wracać do historii jako tej, która przestrzega przed BŁĘDAMI w ocenie zdarzeń i ludzi. Najlepszym przykładem są współcześni nam przedstawiciele chrześcijan z ZCHN Michał Kamiński i Stefan Niesiołowski a także sam NOBLISTA Lech Wałęsa podkreślający swoją przynależność do Kościoła znaczkiem w "klapie" i SOLIDARNOŚCI GLOBALNEJ z Oświeconymi Mędrcami Europy. Podobnie wspierany przez R."M" w Toruniu R. Giertrych Prezes Ligi Polskich Rodzin EWOLUUJĄCY w swoim postępowym chrześcijaństwie tak dalece, że podjął sie OBRONY zasłużonych komunistów i lewaków a dziś jest po stronie PO i p. Tuska. To w jaki sposób te osoby się ZACHOWUJĄ powinno być przestrogą dla tych, którzy zamiast ROZUMEM i ROTROPNOŚCIĄ kierują się UCZUCIAMI i BOJĄ SIE KRYTYKI, którą Mądrzy ludzie przyjmują z szacunkiem gdyż pozwala UNIKAĆ BŁĘDÓW. Zaś starszym pokoleniom WYBORCÓW pozwala ZACHOWYWAĆ REZERWĘ w ocenie polityków i OGRANICZONE ZAUFANIE.
24 dni temu / iskierka > Pias
 
Dobrze mówi. Ktomuś tam z niżej podpisanych ulało się określenie "partia pro-chrześcijańska". A przecież mowa jest o katolickości, jako najwyższej formie chrześcijaństwa. Każdy katolik to chrześcijanin, ale nie każdy chrześcijanin to katolik. Gdyby portal nosił nazwę Polonia Catholica, dyskusja byłaby łatwiejsza. Z drugiej strony, kto powiedział, że katolikom będzie łatwo...
24 dni temu / Tomas
 
Wojtek chrzanisz, PiS jest najlepszą partią pro-chrześcijańską spośród tych co mamy i należy ją popierać. No może Bosak byłby lepszy ale jeszcze nie jest na niego czas.Panie Cejrowski odpuść Pan wspieranie przeciwników naszego prezydent Andrzeja Dudy. Nie wypowiadaj się w sposób który zmusiłby mnie do zmiany opinii o Tobie.
24 dni temu / Piast
 
>PiS odszedł od katolicyzmu i nie jest po stronie Kościoła. < Warto polecić TO jednoznaczne stanowisko pana Cejrowskiego panu red. Pośpieszalskiemu , który ma problem z KTRYTYKĄ PiS. Nic dziwnego jak pracuje sie w TVP u Prezesa Kurskiego to trzeba być NEUTRALNYM. A najlepiej schować się za plecami zaproszonych gości. Wtedy bezpiecznie "WARTO ROZMAWIAĆ" prowadzący jest jedynie MODERATOREM. W innym wypadku nie mógłby występować w TVP - może podzieliłby los p. Gadowskiego lub p. Sumlińskiego
25 dni temu / iskierka
 
Bzdury. Żeby od czegoś odejść trzeba najpierw przy tym być
26 dni temu / 98
 
Pan Cejrowski obudził się?
26 dni temu / N
 
Czyżby Cejrowski został ,,odpalony ,,?
26 dni temu / wyszogród
 
Cejrowski też nie jest katolikiem. W jednym z wywiadów stwierdził, że nie rozumie Nowego Testamentu za to Stary jak najbardziej.
27 dni temu / mf
 
Nadpapież Cejrowski będzie decydował o tym kto jest katolikiem a kto nie?
28 dni temu / ala wilk
 
Cejrowski mówi co mu ślina na język przyniesie.Teraz słyszałam juz inne zdanie od niego.
1 miesiąc temu / Jana
 
Przeciez Cejrowski sam jest rozwodnikiem to kogo i o czym poucza????
1 miesiąc temu / niewygodna praw
 
oni nigdzie nie odeszli, bo nigdy nie byli po stronie Kościoła,,,, to są cyniczni koniunkturaliści,,,, w sondażach im wyszło że to się sprzeda więc som "prawicowi" "konserwatywni" "patriotyczni" itd.
1 miesiąc temu / komuna+sio
 
A co z ustawą antypedofolską czego o tym się tak mało mówi
1 miesiąc temu / molestowany
 
@Kijwmrowie, właśnie przez takie podejście, ciągłego obrażania a niekiedy wręcz nawet fizycznego pałowania prawicowych wyborców PiSowi może zabraknąć głosów w II turze. A na pewno bardzo będzie ich potrzebować. Tu doskonale widać jak socjalistyczna natura PiSowskiej wierchuszki jest silniejsza od racjonalnych kalkulacji i zdrowego rozsądku. To chyba jedyna partia, która tak ostentacyjnie kopie swój elektorat.
1 miesiąc temu / abc
 
Co pan Wojciech powie o tej myszy na SpaceX w kosmosie? Cały internet aż huczy od tego zjawiska i youtube.
1 miesiąc temu / myszka
 
@Kijwmrowie, kto nie z nami ten ruski agent... Litości... To nie jest argument. Argumentami są np. realizacje katolickich postulatów. Jak to wygląda, co zostało przedsięwzięte ? Jest czym się pochwalić ? Przełamanie mitycznego tzw "imposibilizmu" itp. itd.
1 miesiąc temu / DamianK
 
Widze, że nawet tu na tym forum mamy pełno ruskich czy innych trolli. Widać w jakiej desperacji są przeciwnicy Polski skoro dotarli nawet tu a może właśnie tu na ten katolicki portal.
1 miesiąc temu / Kijwmrowie
 
Skrajna lewica jeszcze nigdy nie miała się w Polsce tak dobrze jak za PiSu. Podobnie w "wolnej" Polsce nie prześladowano też np. profesorów uczelni za katolickie poglądy, a właściwie po prostu zdroworozsądkowe. Nie zamknięto też kościołów, nie rozganiano pielgrzymek... Tak można wymieniać i wymieniać, a dziwnym trafem dzieje się to wszystko pod rządami partii, która usiłuje się przedstawiać jako "prawicowa" i doszła do władzy dzięki omamieniu prawicowego elektoratu. To niesamowite, że dużo ludzi dalej święcie wierzy w zapewnienia Prezesa o obronie cywilizacji łacińskiej gdy większość realnych działań władzy idzie w dokładnie odwrotnym kierunku.
1 miesiąc temu / abc
 
Da Kaczynskiego idolem jest Pilsudski . A Pilsudski wyrazil sie swego czasu jasno o wierzacych , ze sa glupkami . A poza tym idee narodowo - katolickie dla Kaczynskich sa bardziej niebezpieczne , niz idee masonskie . Zatem czy mozna sie dziwic , ze L.Kaczynski bez skrupolow przywrocil istnienie masonerii w 2007 r. po 70 latach nieobecnosc .
1 miesiąc temu / ada
 
to nie tak Kościół się uczy jak nie powielać błędów zachodu Biskupi i wierni wychowani w innej rzeczywistości szukają Chrystusa w natłoku sprzecznych informacji a Ojciec Św niewiele pomaga z tą dziwną eko ideologią i synodem amazońskim Ja bym powiedział Jesteśmy sprawdzani jaką odpowiedz damy wartościom nieprzemijającym i tradycji Polskiego Katolicyzmu .Chadecja chrześcijańska zachodu poległa Musimy jako rządzący wypracować własne rozwiązania PiS jest w dużej mierze za tradycją i Kościołem
1 miesiąc temu / taki tam
 
Cejrowski to nie katolik jak sam mówi KATOL.
1 miesiąc temu / racjonalista
 
OD POCZATKU POLACY GANIANI SA PRZEZ NOWYCH PRZEBIERANCOW JJESTESMY NAJBARDZIEJ INFILTROWANYM KRAJEM I CO RUSZ CZYSTKA KATYN SMOLENSK TAK BY U STERU ZAWSZE BYLI PRZEBIERANCY A TERAZ FAKTYCZNIE MAMY NAJWIEKSZE ZNISZCZENIE I JEDNOCZESNIE PROPAGANDE SUKCESU ALE W OSRODKACH MEDIALNYCH POPATRZMY JAK OBECNI BEZPRECEDENSOWO ZNISZCZYLI POCZUCIE GODNOSCI NARODU JAK WYMIETLI WIARE WMAWIA SIE SUKCES GOSPODARCZY GDY WSZYSTKO CICHACZEM IDZIE W RUINE
1 miesiąc temu / zbigniew
 
Kościół potrzebny im był żeby dostać się do koryta i teraz widzimy jego prawdziwe oblicze !!!!
1 miesiąc temu / Marek
 
A wiecie, ze polowa swiata chrzescijanskiego czyli ponad miliard ludzi uwaza katolikow za balwochwalcow. Zgadnijcie dlaczego.
1 miesiąc temu / Second
 
Pis nigdy nie był katolicki.
1 miesiąc temu / Abc
 
Cejrowski bardzo wyrazista i katolicka postać, wiele dobrego robi w przestrzeni medialnej dla Tradycji i Kościoła. Takie wybory, które nas wrzucono, czyli ciągły wybór między mniejszym złem, jest fałszywy i generalnie ma swoje umocowanie w masonerii, czyli takie kontrolowanie społeczeństwa. Polacy zawsze byli za wolnością i Prawdą i takie dualistyczne wybory jak między demokratami a republikanami to czysty masonizm.
1 miesiąc temu / katolik
 
PiS idzie w kierunku nowoczesnej europejskiej chadecji, takiej jak we Włoszech czy w Niemczech i w końcu tam dojdzie. Już jest bliziutko.
1 miesiąc temu / TZ.
 
Drogi współwierni katolicy, proszę ogarnijcie się. Przypominam, że Polska to nie kraj wyznaniowy! Można i powinno się opierać ustawodastwo na założeniach katolickich, bo jest to dominujące wyznanie w naszym kraju i jest to dobry fundament ale żyjemy w świeckim kraju i póki się to nie zmieni to rząd nie może narzucać skrajnych rozwiązań. Może powinniśmy zacząć od dążenia do ustanowienia państwa wyznaniowego a potem wdrażać konkretne i dość rygorystyczne ustawy? Lubię Cejrowskiego i ciężko będzie to zmienić nawet jemu ale trzeba być realistą natomiast to co wypisują na forum urzytkownicy to już czysty odpływ. Jednocześnie do czego prowadzą skrajności widzimy na Zachodzie, Północy czy Bliskim Wschodzie. Niech czarne nie będzie białe, nie popierajmy szarości czy nijakości ale pamiętajmy, że praktykujący katolicy w Polsce to już raptem jedynie ~ 30% reszta to tradycja, fajny klimat świąt i chęć przypodobania się rodzicom. Państwo wyznaniowe jest więc mało realne.
1 miesiąc temu / Pabllos
 
Żeby skądś odejść, trzeba tam najpierw być. Pis tylko udawał że jest katolicki ale nigdy taki nie był.Nabrali mnie w 2015r.ale to już było ostatni raz.
1 miesiąc temu / halina
 
@Republikanin Pułapka mniejszego zła? Czy uważa pan, że w ciągu 30 lat "demokracji" w Polsce istniały opcje idealne? Ja nie sądzę, cokolwiek i kogokolwiek w tym czasie wybrał, wybrałbym cechy ideowe, ludzie, które by mi odpowiadały i odwrotnie. Oczywiście w różnych proporcjach, zależnie od opcji politycznej, osobowości kandydata. Nie przesadzałbym z zachwalaniem obecnej tzw. "jedynej prawicowej" opcji, bo to ugrupowanie też ma ogromne problemy tożsamościowe. A poza tym na wojnie demokracja jest wojną taktyka jest standardem i koniecznością. Proszę nie wmawiać głupstw, że należy zignorować realną przyszłość wspólnoty i państwa i oddawać głos na niszowe opcje. Przerabialiśmy to wielokrotnie i doświadczenie już nie tylko rozum mówi, że to się po prostu nie sprawdza!
1 miesiąc temu / adam
 
Pragnę zauważyć, że Polacy gremialnie wpadli w propagandową pułapkę mniejszego zła i zmarnowanego głosu. To powoduje, że zamiast głosować zgodnie z sumieniem, głosują kunktatorsko na owo mniejsze zło, tak, aby nie zmarnować głosu. Tym samym działają zgodnie z planem okrągłostołowych ugrupowań lewicowych, nie dając żadnych szans reprezentacji prawicowej. Tylko dlatego, że ktoś powiedział, iż partia, nazwijmy ją XYZ, nie ma szans i szkoda marnować głos. Ludzie więc nie myśląc co robią, głosują na tych, którzy i tak się dostaną do sejmu dzięki oszukańczej ordynacji. Gdyby zaś głosowali zgodnie z własnym sumieniem, mogłoby się okazać, że w sejmie pojawiłaby się reprezentacja katolicka lub naprawdę prawicowa.
1 miesiąc temu / Republikanin
 
PiS nigdy nie był katolicki
1 miesiąc temu / PP
 
Jeżeli wszyscy będą ciągle powtarzać, że lepsze jest mniejsze zło w postaci Pis, to nic się nie zmieni i ciągle będzie źle. Tak jak @parafianka uważam, że zło to zło i nie można wybierać, bo któreś wydaje się tym mniejszym. Dlaczego tak wielu uważa, że jak nie Pis to PO, jakby nie było innej możliwości? A przecież i jedni i drudzy są tacy sami tylko każdy uderza w inną grupę ludzi i dzielą społeczeństwo, a i tak dążą do jednego celu i na pewno nie jest to nasze dobro.
1 miesiąc temu / Agat
 
Osoby które mają zamiar głosować na PiS zdradzają objawy typowe dla Syndromu Sztokholmskiego.
1 miesiąc temu / TN
 
Jeśli uznajemy że PiS odszedł od katolicyzmu i Kościoła bo nie zaostrzył prawa aborcyjnego, to ten sam argument można postawić hierarchii Kościoła Katolickiego w Polsce. PiS rządzi od 5 lat a obecnie obowiązujące prawo aborcyjne istnieje od 20 nie wiem, ale pewnie coś koło tego. Co zrobił w tym czasie Kościół by to prawo zmienić? Innymi słowy Kościół Katolicki w Polsce odszedł od katolicyzmu... wg logiki pana Cejrowskiego.
1 miesiąc temu / as
 
Przykre, bo im zaufaliśmy, a oni nas zawiedli. W polityce nie ma co liczyć na uczciwość. Ale trzeba głosować mniejsze zło, bo inaczej rzeczywiście Trzaskowski wygra i będzie jeszcze gorzej.
1 miesiąc temu / Anonim
 
@parafianka: Załóżmy że wygrywa Trzaskowski. Jako prezydent może zawetować każdą ustawę rządu Zjednoczonej Prawicy. Z kolei rząd nie ma wystarczającej ilości głosów by odrzucić weto prezydenta. Ergo: Mamy paraliż prawny Polski i w perspektywie przedterminowe wybory.
1 miesiąc temu / as
 
pis nie mógł odejść, bo nawet przez moment nie był przy katolicyzmie, wszystkie działania były tylko pod publiczkę, jak dochodziło do czegoś ważnego, pis stał tam gdzie zomo...wróć, tam gdzie platfusy i lewica. Ale najgorsze jest to, że Kościół dał się wmanewrować w te wszystkie ustawki.
1 miesiąc temu / PL
 
Tylko Bosak Krzysztof to poważny kandydat. Przeczytajcie jego program "Nowy porządek" a wszystko zrozumiecie
1 miesiąc temu / Jfk
 
Normalnie człowiek na stare lata staje się mądrzejszy, a temu Panu jak widać robi się odwrotnie. Tylko czekać aż zacznie biegać i krzyczeć: konstytucja! konsytuacja!
1 miesiąc temu / Miś
 
@Kolo, a to samo co się by działo bez PO :
1 miesiąc temu / Dawid
 
Kiedyś już to napisałam. Mniejsze zło to też zło i nie ma co nad tym dłużej deliberować. Poza tym to tylko wybory prezydenckie, więc nie rozumiem tej wrzawy. Przecież prezydent niewiele może. Co innego premier...
1 miesiąc temu / parafianka
 
A co to za policja była ?
1 miesiąc temu / Gość
 
Zobaczycie co będzie gdy PiSu zabraknie
1 miesiąc temu / Kolo
 
No, dobrze, ale co zamiast? Co można zrobić TERAZ? Na kogo głosować? Pytanie, oczywiście - retoryczne. Bo mamy taką sytuację, że jak zagłosujemy na partię, która w tej chwili z aborcji słusznie robi podstawowy argument i priorytet, to ryzykujemy, że stracimy głos, który może nas uratować przed jeszcze większym złem, niż jest teraz, a aborcja będzie jeszcze bardziej poluzowana. Takie są realia wyborów i demokracji. To jest złudzenie, że uda się aborcję wyplenić, jeśli jakaś partia antyaborcyjna wygra 50% + jednym głosem przy frekwencji wyborczej rzędu 30%. Bo jak wprowadzą ścisły zakaz aborcji metodą "za pysk", to okaże się, że frekwencja na protestach i rozruchach Antify będzie sięgała 90% - w tym zdecydowana większość będzie tych, co nie byli głosować. Gdyby było prawo, że do udziału w protestach mieli wyłącznie ci, co głosowali w ostatnich wyborach a łatwo to sprawdzić - wszak podpisujemy odbiór kart, to co innego...
1 miesiąc temu / Pokręć
 
A kto jest, Korwin?
1 miesiąc temu / Asddg
 
Plujecie plujecie aż wygra czaskowski. Wtedy będzie fajnie bo tęczowo. A tak na marginesie - człowiek który zrzeka się obywatelstwa Najjaśniejszej RP żeby zaoszczędzić na podatkach jest zdrajcą ojczyzny choćby nawet Boga na czole sobie wytatuował i Nim Gombrowiczowską "gębę" wycierał
1 miesiąc temu / Sg
 
A jeśli KK jest przy PIS?!
1 miesiąc temu / PI Grembowicz
 
@bobek Widzisz w życiu nie chodzi o to, aby się najeść, popić i pochylać..., ale zbawić duszę. Jeżeli oceniasz, to pamiętaj o tym. Można Cejrowskiego wyśmiewać i krytykować, lecz mówi prawdę... Na temat sensu życia bardziej autentycznie niż niejeden kapłan czy biskup, którym brakuje odwagi...
1 miesiąc temu / Krakusik
 
Cejrowski jak zwykle ma rację, problemem nadrzędnym jest fakt, że nie mamy na kogo głosować. Żaden z kandydatów nie jest "Katolicki", a poza Bosakiem wszyscy lawirują w sprawie ochrony życia poczętego. Duduś zdradził na samym początku, zresztą ostatnie zamknięcie Kościołów przez masońsko-lewacko-tęczową koalicję rządzącą jest bezpośrednim na opisane przez autora fakty. Moim zdaniem należy bezwzględnie doprowadzić do wyborów i skreślić WSZYSTKICH kandydatów. Wtedy wybory będą ważne a żaden nie zostanie wybrany. Co prawda pewnie nie zrozumieją ale... byłby to wspaniały gest. Nie wolno dopuścić do wyborów korespondencyjnych bo wtedy dojdzie do masowych oszustw i pis wygra w 1 turze.
1 miesiąc temu / Kpt. Żbik
 
nie będzie bo musiałoby być 100% katolików a są również obywatele niekatolicy
1 miesiąc temu / do Sławek
 
@@Anglia 1 szkoda ze nie potrafisz podpisac sie normalnym nikiem zeby bylo do kogo skierowac odpowiedz 2 czy ewentualne pozytywy uzasdaniaja przymusowosc szczepien wszystkich 12-letnich dziewczynek? 3 Czy wiesz jak powazne sa skutki uboczne w przypadku tej szczepionki? 4 Czy wiesz ze nawet na liberalnym zachodzie nie jest ona obowiazkowa? 5 przenoszenie szczepu wirusa odpowiedzialnego za raka szyjki macicy sa inne ale szczepienie bylo na tego odbywa sie prawie zawsze droga plciowa i choc jest male prawdopodobienstwo zakazenia przez uzywany recznik czy brudna bielizne - naprawde dzielisz te rzeczy z innymi ludzmi??
1 miesiąc temu / Anglia
 
PiS już dawno zszedł z drogi Kościoła Katolickiego. To co dzieje się z aborcją to istny skandal. Pamięta jeszcze ktoś posła Mariana Piłkę i jego projekt karania za samo posiadanie pornografii? Zniknął "w zamrażarce". Art 140 Kodeksku Wykroczeń zabezpiecza przez "wybrykami nieobyczajnymi", dlaczego Minister Sprawiedliwości nie zdefiniuje propagandy i praktyk homoseksualnych, właśnie jako takich wybryków? Dlaczego rozwody nadal są w Polsce legalne, mimo iż Katehizm nie zna wogóle takiego pojęcia. Dlaczego religia w szkole nie jest obowiązkowa? Może lekcje języka polskiego też zrobimy jako dobrowolne, bo język i wiara to podstawa naszej kultury.
1 miesiąc temu / Izydor Oracz
 
@Peptyd rozumiem ze rozwodnicy w PiSie Ci nie przeszkadzaja... Ani LGBT PiSu - mam na mysli nie to co mowia o LGBT ale to co rzeczywiscie robia w tej dziedzinie a robia jakos tak ze dziwnym trafem LGBT sie w Polsce wzmocnilo za ich rzadow.... Po owocach ... itp.
1 miesiąc temu / Anglia
 
Przepraszam, ale te szczepionki ratują przed nowotworem, który prawie w 100% zabija i to dość szybko i boleśnie. Można się tym zarazić nie tylko dlatego, że kobiety są rozwiązłe, ale też przez no ręczniki czy przez nieodpowiednią higienę.
1 miesiąc temu / @Anglia
 
Cejrowski teraz będzie popierał Biedronia, w ramach protestu przeciwko rządowi PIS.
1 miesiąc temu / bobek
 
PiS juz dano odowodnil ze z katolicyzm interesuje ich na poziomie PR-u. Zadna katolica wladza nie ratyfikowalaby konwencji stambulskiej tylko natychmiast ja wypowiedziala, nie pozwolilaby na przemarsz hord zboczencow i bluzniercow przez polskie miasta, wstrzymalaby aborcje, nie palilaby swiec hanuka w Belwederze. NIe zbojkotowalaby najwiekszych chrzescijanskich swiat z powodu wirusa korona-grypy. Co jeszcze musza zrobic aby przekonac katolikow ze nimi nie sa ? Co jeszcze ?
1 miesiąc temu / patrzycie a nie
 
To proszę wskazać która partia w 100% realizuje postulaty katolickie. Takiej nie ma i nie będzie
1 miesiąc temu / Sławek
 
Do Piter .... Ok co w zamian ... czy może na Trzaskowskiego ? przyjaciela LGBT......kjjdhhds+ rozwiedzionego Kosiniaka, dośc folkujacego Tanajno ,którego katolicyzm tez za mocna nie rajcuje , Bosak ? w jednej komitywie z Mikke, który jest rozwodnikiem i dosc kontrowersyjnymi zachowaniami. Poza PIS jest trudny wybor .... powodzenia.
1 miesiąc temu / Peptyd
 
tak to jest jak masoneria zakotwiczy na stałe. Postulaty masońskie w rządzie są wykonywane dzięki takim posłom, nie będących w PiSie jak Morawiecki, Szumowski, Czaputowicz i wiele innych, co zresztą widać gołym okiem. Misja Smoleńska została podeptana, bo jak ktoś odwraca się od Prawdy i przyjmuje narracje światowej masonerii, światowego oszustwa, to nic dobrego z tego nie może wyjść.
1 miesiąc temu / axe
 
Tak, lepiej głosujcie na Czaskowskiego i PO. Wtedy dopiero zobaczycie jak jest fajnie.
1 miesiąc temu / PODAJ NICK2
 
PIS odchodzi też o prawa i sprawiedliwości czyli nie jest już tym czym kiedyś był i być powinien.
1 miesiąc temu / Anonim
 
Cejrowski taki sam jak Gadowski, w ostateczności i tak będzie namawiał do głosowania na PiS: Długo się zastanawiałem dlaczego tak jest?? A to proste, obydwaj pracują dla mediów powiązanych z PiSem. Cejrowski dla Radia Wnet, a Gadowski dla Gazety Polskiej.
1 miesiąc temu / maciek
 
pis po jedno zło
1 miesiąc temu / dfgh
 
No Cejrowski tym razem wykazal sie prawdziwym refleksem szachisty, przeciez to jest oczywiste od lat ze to zadna katolicka partia nie jest. To za PiSu mamy kontynuacje lamania siodmego przykazania na kazdym szczeblu wladzy i kompletne lekcewazenie prawa wlasnosci, mamy wylew homoparad i teczowych piatkow w szkolach, lamanie obietnic np sprawa aborcji, obnizka VATu czy likwidacja podatku Belki, to nie SLD czy PO zamknelo nam koscioly tylko PiS. Konwencja stambulska tez za PiSu ma sie wyjatkowo dobrze a wlasnie dolozono do tego kolejna ustawe zwalczajacac "nierownosci". A kto jeszcze pamieta pierwsza ustawe podpisana przez szanownego prezydenta Dude? Przypomne ze bylo to wprowadzenie szczepienia nastolatek na papilowirusa "szczepionka rozwiazlosci", ostatecznie nie weszla chyba z powodu skutkow ubocznych ale moralnych oporow niw bylo. Wiecej mi sie nie chce pisac.
1 miesiąc temu / Anglia
 
to jest jasne dla wielu ludzi nie rozumiem dlaczego akurat cytujecie gościa który nie jest ani wzorem katolika ani nawet obywatela czy patrioty
1 miesiąc temu / ewa
 
Czy kiedykolwiek PiS deklarowal, ze jest partią chrześcijańską? Owszem, idzie po części w tym kierunku a polu politycznym niestety nie widzę jakiejś innej poważnej i w miarę zorganizowanej formacji zdolnej do rządzenia. I to chyba nie jest polska przypadłość. Brak porządnej partii chrześcijańskiej.
1 miesiąc temu / Legwan
 
Skoro PiS nie zabronił aborcji to kazdy katolik głosujący na tą partię podlega ekskomunice. Katolikom nie wolbo głosować na PiS. Tak mówił ksiądz w moim kościele.
1 miesiąc temu / Aha
 
co za czasy, jak ktoś normalnie powie prawdę, to wszyscy w szoku są.....
1 miesiąc temu / Samanta
 
Też mi nowość.
1 miesiąc temu / Pmp
 
Jak na to wpadłeś sherolcku?
1 miesiąc temu / ronodrejanldo
 
Mojego głosu partia ta już nie dostanie. Strzelili sobie w kolano.
1 miesiąc temu / Piter
 
Tam jest za dużo biernych. Zero inicjatywy tylko dyscyplina partyjna. To żałosne jest. Nie bedziemy ich szanować bo za co? No i Morawiecki to kandydat jakichś niepolskich sił. To cyrk dla tubylczych gojów i nic więcej. Zostaje premierem PiSu a byl doradcą PO. Czy to w ogóle dociera do tych miernot PiSowskich?
1 miesiąc temu / Jot
 
Katolicyzm pis to tzw.mgła smoleńska.
1 miesiąc temu / andrzej
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.