DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Wojciech Cejrowski: PiS odszedł od katolicyzmu i nie jest po stronie Kościoła

Wojciech Cejrowski: PiS odszedł od katolicyzmu i nie jest po stronie Kościoła
Wojciech Cejrowski (zdjęcie ilustracyjne). FOT.Tomasz Krufczyk/Forum

Znany podróżnik i pisarz w mocnych słowach ocenił działania partii rządzącej. Zarzucił Prawu i Sprawiedliwości, że nie stoi po stronie Kościoła katolickiego.

 

Swoją refleksją Wojciech Cejrowski podzielił się za pośrednictwem mediów społecznościowych. „W mojej ocenie PiS odszedł od katolicyzmu. Wolno mu, ale nie wolno jednocześnie oszukiwać ludzi, że PiS nadal jest po stronie Kościoła”, stwierdził podróżnik. Jako przykłady na obronę swojej tezy podał stosunek partii rządzącej do aborcji i „obronę sędziego, który prowadzi niemoralne życie z mężczyzną”.

 

Cejrowski wymienił też „rozganianie pielgrzymki”.

 

Przypomnijmy, że 365. Łowicka Pielgrzymka na Jasną Górę została rozwiązana. Pielgrzymka skończyła się w okolicy Budziszewic w powiecie tomaszowskim, udało im się przejść zaledwie 30 km. Pątnicy chcieli modlić się o ustanie pandemii COVID-19.

 

Przed pielgrzymką Mszę świętą odprawił biskup-senior diecezji. Pielgrzymi ruszyli na szlak w maseczkach, zaopatrzeni w płyny dezynfekcyjne. Na Jasną Górę mieli dotrzeć 30 maja - w wigilię ceremonii Zesłania Ducha Świętego. Ostatecznie policja podjęła decyzję o rozwiązaniu pielgrzymki z uwagi na nieprzestrzeganie zasad obowiązujących w okresie pandemii.

 

Źródło: DoRzeczy.pl, Facebook / Wojciech Cejrowski

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-06-01 08:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
31
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli nie PIS, to kto? Nie ma innej realnej alternatywy !
11 godzin temu / Nadwarcie20
 
Poparcie dla Andrzeja Dudy!!! tak,ale nie dla PIS bezwarunkowo-,tylko jako dla mniejszego zła,poniewaz pozostałe partie są godne tylko potępienia.Skandal aborcyjny w Polsce rządzonej przez PIS wola o pomstę do nieba.
12 godzin temu / lk
 
Nie mogę znaleźć,chyba usunęli bo nowe rozdanie:Cejrowski mówił,że tylko Stary Testament się liczy,a Nowy Testament to ...bełkot.Może ktoś to skopiował?Nie wierzę temu facetowi.Jego religia to pieniądz.
1 dzień temu / Dan
 
Niestety Cejrowski odszedł od rozumu i myśli emocjami. Dla PAD alternatywy nie ma, brak rozumu politycznego prowadzi do zwycięstwa lewaków. Tak, walcząc o dodatki, można stracić całe danie.
3 dni temu / rychu
 
faryzeusze 4 lata rządzą i nie zaostrzyli prawa do mordowania poczętych bo matematyka mówi że morderczynie zagłosują przeciw i to będzie koniec definitywny ! Pozbycie się żony z usługą watykanu i wymazaniu jak gumką zwitkiem $$ jako ,,nie byłe małżeństwo,, Nie Jest takim samym rodzajem perfidi .
4 dni temu / ...
 
Dlaczego Duda wybrał Łowicz na wieczór wyborczy? Czyżby obawa przed skutkami zatrzymania pielgrzymki łowickiej i chęć ich załagodzenia? Kolejne mydlenie oczu? Niestety wielu katolików przeżywa swój katolicyzm bardzo powierzchownie. Brakuje świadomości religijnej i świadomości własnej tożsamości. Łatwo wtedy wiarę umieścić na poziomie pozorów i dobrych chęci, a życie kształtować w oparciu na zupełnie innych wartościach i różnych wpływach. Dotyczy to osób, Polaków - niezależnie czy są to zwykli obywatele, czy obywatele wybrani przez innych do pełnienia funkcji publicznych. Niestety dopiero w działaniu wychodzi na jaw kim osoba naprawdę jest. Smutne jest to, że nieraz społeczeństwo mając wiele dowodów na to kim osoba jest, dokąd zmierza, a w przypadku osób mających władzę również dokąd prowadzi kraj, nadal nie umie wyciągać właściwych wniosków.
8 dni temu / Benedykta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.