DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Wojciech Cejrowski: lewica nie ma żadnych oporów, żeby kłamać. Nauczył ich tego Goebbels!

Wojciech Cejrowski: lewica nie ma żadnych oporów, żeby kłamać. Nauczył ich tego Goebbels!
Wojciech Cejrowski (zdjęcie ilustracyjne). Źródło: tvp.info

Goszczący w programie redaktora Michała Rachonia „Minęła dwudziesta” pisarz, publicysta, podróżnik i przedsiębiorca Wojciech Cejrowski odniósł się do amerykańskich oraz polskich kłamstw lewicy. Zdaniem gościa audycji środowiska postępowe zrobią wszystko, by odnieść polityczny tryumf.

 

Powodem refleksji było ujawnienie stosunku dziennikarzy amerykańskiej stacji CNN do rewelacji dotyczących rzekomych związków Donalda Trumpa z Rosją. Pracownicy medium uważają sprawę jako bzdurę, jednak dzielili się nią z opinią publiczną z powodu chęci zwiększenia oglądalności.

 

Lewa strona nie ma żadnych oporów moralnych, żeby kłamać, bo oni nie mają rytu chrześcijańskiego. To prawa strona ma opory, czuje się niezręcznie jak musi komuś skłamać. Nigdy nie musi, ale czuje się niezręcznie w takiej sytuacji gdyby oszukiwała. Natomiast lewej stronie nawet nie mrugnie oko. Kłamią doraźnie gdy jest to potrzebne, według tego czego ich Goebbels uczył, też członek partii socjalistycznej, niemieckiej, że „rzucaj kłamstwami, coś się przyklei” – stwierdził Wojciech Cejrowski dodając w dalszej części rozmowy, że jego zdaniem Demokraci w USA nie grają fair, gdyż chcą wygrać za wszelką cenę, a nie wygrać fair.

 

Lewica ma zawsze satysfakcję, jak komuś gardło przegryzie – zauważył porównując także spadki w oglądalności CNN do problemów „GW”.

 

„Gazeta Wyborcza” sprzedaje swój blok, bo nie jest w stanie go utrzymać i spłacić długów, pomimo tego, że Soros pompuje forsę w „Gazetę Wyborczą” oraz gość z Amber Goldu dawał bardzo drogie ogłoszenia w „Gazecie Wyborczej”, po to, żeby oni o nim dobrze pisali. I pomimo tej całej forsy, trzeba sprzedać budyneczek – skomentował sprawę podróżnik i pisarz.

 

Każde kłamstwo musi ostatecznie przegrać. Ja tak uważam, bo ja mam ryt chrześcijański. Uważam, że Pan Bóg z góry patrzy i nie dopuszcza do tego, żeby kłamstwo wygrywało po wsze czasy. Szatan jest już pokonany. Koniec, kropka. Tylko teraz piszczy mocno – dodał Wojciech Cejrowski odnosząc się również do książki dziennikarza „Gazety Wyborczej” Tomasza Piątka, który uderzył w ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza w sposób podobny, zdaniem gościa programu TVP Info, do działań CNN.

 

Wobec Macierewicza używa się czegoś takiego: sami jesteśmy w prawdzie w KGB, ale jak można kogoś obrazić oskarżeniem, że on jest w KGB, to ważne, żeby było skuteczne. Jak Goebbels uczył: obrzucają, obrzucają, coś się przyklei. Bo teraz uwaga: dla nich, gdyby Macierewicz był w KGB, to jest kolega z branży, nic się nie stało, to jest nasz agent. Natomiast oni wiedzą, że dla strony przeciwnej, dla Pana i dla mnie, to byłoby okropne przeżycie, gdybyśmy się dowiedzieli, że rzeczywiście Bolek był Bolkiem, jest, Macierewicz był KGBowcem. Używają tych argumentów, które do Pana i do mnie przemówią. Może się przyklei – skwitować twórczość Tomasza Piątka Wojciech Cejrowski.

 

Ukaranie przez Unię Europejską giganta Google to zdaniem Cejrowskiego element wojny między UE a internetem, którego nie da się cenzurować. Tymczasem eurokraci chcą mieć władzę nad siecią, gdzie ludzie swobodnie wymieniają się opiniami.

 

Gość programu „Minęła dwudziesta” odniósł się także do słów polityka PO Tomasza Siemoniaka, który skrytykował Antoniego Macierewicza oraz powstające Wojska Obrony Terytorialnej. Siemoniak nazwał WOT „armią kapusiów”. – Ja bym chciał, żeby jakieś zorganizowane służby mundurowe, wojskowe, czyli listonosze, leśnicy wszyscy, którzy już mają broń w domu, każdy chłopak, który przeszedł szkolenie wojskowe, niechby sobie dostał karabin do domu i miał taki obowiązek uczestniczenia w obronie cywilnej. Innych ludzi można wciągnąć, jeszcze im coś drobnego płacić, armia ma na to forsę. Ja bym chciał, żeby ci ludzie tak ogólnie przyglądali się czy ktoś nie przełazi przez naszą wschodnią granicę – zwolennik dostępu do broni ocenił Wojciech Cejrowski. 


Trzeba mieć broń popularną. W każdym domu Kałasz. Macierewicz powinien natychmiast rozdać magazyny wojskowe. (…). Niedobrze jest, jak w pięciu magazynach leżą te wszystkie spakowane w skrzynki aparaty do strzelania. To trzeba natychmiast, jak w Szwajcarii, rozśrodkować. I tym służbom cywilnym różnym, wojskom obrony, amatorom, którzy chcą się zaangażować w obronę granic, trzeba dać sprzęt do domu – powiedział na antenie TVP Info podróżnik i pisarz.

 


Źródło: TVP Info

MWł


 


DATA: 2017-06-30 10:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cejrowski w swoich wypowiedziach odmawia Palestyńczykom prawa do własnego państwa. Nie słucham go, nie czytam.
11 miesięcy temu / ben
 
Już dość tego autorytetu. Perfidnie zachował się w sprawie Szczecina. Idiota i zwykły lewak.
11 miesięcy temu / katopol
 
@Stormer - oczywiście, że pojęcie "prawica" w języku polskim również ukształtowało się od pojęcia prawości. Powstało ono w czasie rewolucji francuskiej, kiedy to za ancieme regime, czyli właśnie za ówczesnym prawem, opowiedziały się pewne grupy, nazwane prawicowymi (konserwatyści), a przeciw prawu opowiedzieli się rewolucjoniści, czyli lewicowcy. Podobnie rzecz ma się w języku angielskim (righteous/righteousness) czy niemieckim (Gerechtigkeit/gerecht). Poza Francją podówczas mało kto zwracał uwagę, na to, że akurat tak się złożyło, że w tamtejszym parlamencie właśnie po prawej stronie zasiadali przeciwnicy rewolucji. Obecnie to wiemy, ale to jest raczej wikipedyjna ciekawostka niż faktyczna semantyka a o to tutaj chodzi.
11 miesięcy temu / Akwin
 
Abstrahując od tematu: a cóż to za autorytet ten cejrowski że się na niego powołujecie ? Cóż to za wyrocznia ? Chętnie bierze kasę z TVP za swoje głupawe występy a jednocześnie nawołuje aby nie płacić abonamentu. W programie o którym mowa zachował się cejrowski jak typowy burak.Nawiazując do zastępowania nazwisk osób podejrzanych inicjałami posłużył się przykładem Przemysława W. co było po prostu niesmaczne.Lepiej by ten ultra-katolik zmówił zdrowaśkę za tragicznie zmarłego człowieka.
11 miesięcy temu / mf
 
2 ooo lat temu Jezus mówił do nich : "wy diabła macie za ojca". Goebels to przy nich wyjątkowy nieudacznik
11 miesięcy temu / Pejot
 
@Anu: nazwa nie pochodzi od "prawy" w sensie, który przytaczasz.
11 miesięcy temu / Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.