Współcześni ludzie odnoszą się do Kościoła na wiele rozmaitych sposobów – wielu Kościołem gardzi czy go wyśmiewa, inni go ignorują i są wobec niego obojętni, jeszcze inni go szanują, ale weń nie wierzą. Niewielu ludzi żywi dziś mocną wiarę, że Kościół jest instytucją Boską, a jeszcze mniej liczni wyciągają z tego stwierdzenia konsekwencje. A przecież słowa, które powtarzamy co niedzielę: Wierzę w jeden święty, powszechny i apostolski Kościół, nie powinny być dla nas obojętne, ale skłaniać nas do refleksji i mobilizować do działania.
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
Sąd Okręgowy w Warszawie podzielił wniosek prokuratury, która wnioskowała o całkowite ubezwłasnowolnienie Polaka w śpiączce przebywającego na terenie Wielkiej Brytanii. Celem tych działań jest zapewnienie mężczyźnie ochrony jego prawy, a nade wszystko życia.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza XVII Kongres Konserwatywny. Wydarzenie to pierwotnie planowane w podkrakowskich Niepołomicach na październik 2020 roku musiało zostać odwołane z powodu rządowych restrykcji związanych z koronawirusem. Z powodu utrzymywanych restrykcji, tym razem Kongres przeniesie się do internetu.
„Joe Biden spożywał i pił swoją własną śmierć duchową” – tak Austin Ruse na łamach „Crisis Magazine skomentował obecność nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych na Mszy św. w waszyngtońskiej katedrze”. I dalej dodał: „To, że otrzymał on Świętą Eucharystię z rąk kardynała tego Kościoła dodaje zgorszenie do zgorszenia. Pewien radiowy dowcipniś nazwał to mszą za Planned Parenthood. I tak to istotnie było”.
Jeszcze do niedawna krytyka demokracji stanowiła tabu. Dziś pojawia się już w mediach głównego nurtu. Zauważają one to, o czym konserwatyści mówili od dawna – demokracja wiąże się z krótkowzrocznością. Jako polityczne remedium postulują chroniące interesy przyszłych obywateli instytucje, a w sferze kulturowej – wzięcie przykładu z budowniczych średniowiecznych katedr.
Niewielka broszura „Rodzina a szkoła” jest pierwszą propozycją wydawniczą Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego, poprzez którą poznajemy niewielki fragment z bogatej spuścizny literackiej jednego z najwybitniejszych dostojników kościelnych okresu dwudziestolecia międzywojennego, abp. Józefa Teodorowicza.
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI