DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Kulisy interwencji papieskiego jałmużnika. Czy kardynał wiedział komu naprawdę przywraca prąd?

Kulisy interwencji papieskiego jałmużnika. Czy kardynał wiedział komu naprawdę przywraca prąd?
Fot. Pixabay
#KOŚCIÓŁ    #RZYM    #LEWICA    #SQUATTERSI    #SQUAT    #ROBIN HOOD

Rzymski korespondent Polskiego Radia opisał kulisy interwencji papieskiego jałmużnika, kardynała Konrada Krajewskiego, w sprawie przywrócenia dostaw energii elektrycznej do ogromnie zadłużonej kamienicy położonej w centrum stolicy Włoch.

 

 „Papieski jałmużnik, kardynał przywrócił dostawy energii elektrycznej do zadłużonej kamienicy w centrum Rzymu. Zdjął pieczęcie z licznika prądu i przywrócił dostawy energii dla 420 osób mieszkających w okupowanym od 6 lat budynku. Dzięki temu po raz kolejny stał się bohaterem nie tylko włoskich mediów” – napisał na Facebooku mieszkający w stolicy Italii polski jezuita, naukowiec z Uniwersytetu Gregorianum, ojciec Dariusz Kowalczyk.

 

Według relacji Piotra Kowalczuka, rzymskiego korespondenta Polskiego Radia, spółka energetyczna 6 maja odcięła prąd w kamienicy ze względu na gigantyczne zaległości w opłatach – sięgnęły one 300 tysięcy euro. Na wieść o tym, że wśród mieszkańców budynku jest niemal setka dzieci, papieski jałmużnik, kardynał Konrad Krajewski zerwał pieczęcie z licznika i uruchomił włącznik prądu. Gdy na miejsce przybyli pracownicy dostawcy energii wraz z policją, napotkali protest mieszkańców i odstąpili od przywrócenia blokady.

 

Na drugi dzień włoskie gazety okrzyknęły hierarchę mianem „Robin Hooda”. Być może bohater tych artykułów nie wiedział jednak, jak doszło do problemów mieszkańców.

 

Chodzi o wielki ośmiopiętrowiec opuszczony przez zakład ubezpieczeń kilka lat temu. Publiczny budynek miało wykupić prywatne przedsiębiorstwo i urządzić tam hotel. Gdy trwały pertraktacje w sprawie transakcji, grupa lewackich aktywistów sterroryzowała ochroniarzy i natychmiast sprowadziła do nieruchomości około 200 rodzin. Kamienicę zamieszkały m.in. matki z dziećmi. Z tego powodu, zgodnie z prawem nie można było eksmitować dzikich lokatorów. Mieszkańcy płacili haracz organizatorom zajęcia budynku, którzy utworzyli organizację sprawnie zarządzającą posiadłością. Lewicowcy organizują tam płatne imprezy, prowadzą restaurację i zakłady rzemieślnicze, m.in. browar. „Słowem biznes kwitnie. Tyle, że nikt nie płacił za prąd i stąd cały kłopot. Ale papieski jałmużnik chwilowo problem rozwiązał. Wszystko razem jest jednak jednym wielkim bezprawiem, żerującym na problemach mieszkaniowych biednych Włochów i obcokrajowców, a od soboty na papieżu i dobrym sercu jego jałmużnika” – skomentował Piotr Kowalczuk.

 

 

Źródło: Facebook

RoM

 

 

 


DATA: 2019-05-21 16:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

On to robi na złość Salviniemu który jest antyklerykałem.
5 miesięcy temu / ala wilk
 
"Dzięki temu po raz kolejny stał się bohaterem nie tylko włoskich mediów". I o to chodzi. Być BOHATEREM.
6 miesięcy temu / Ryś
 
Czyli Kardynał stał się współsprawcą kradzieży prądu lub jak piszą włosi "proletariackiego wywłaszczenia"? Kardynał popełnił przestępstwo kryminalne zrywając pieczęcie nałożone przez dostawcę prądu tak to przynajmniej jest we Włoszech, artykuł 349 kodeksu karnego przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 3 lat za ten czyn? Ciekawe byłoby się przyjrzeć bliżej księdzu Kardynałowi. Zapewne więcej takich kwiatków by wypłynęło...
6 miesięcy temu / Zbygniew
 
Szkoda, że nie jest tak odważny w zatrzymaniu skandalicznej beatyfikacji Szeptyckiego!
6 miesięcy temu / Anna
 
Artur Czytając o twoim szacunku do cudzej własności przypomina mi się PRLowski żart. Przychodzi Baca do biura partii i mówi że chce się zapisać. A dlaczego towarzyszu chcecie, co was skłoniło. Ano z partią dobrze. Aparatczyk chcąc sprawdzić szczerość pyta Baco a gdyby partia chciała waszych krów dlaibyście? Baca pomyślał, podrapał pod czapką i mówi A dałbych, co miałbym nie dać. Aparatczyk dalej, a gdyby partia od was chciała jeszcze waszego konia z zaprzęgiem dalibyście? Baca znowu się podrapał i mówi A dałbym, czemu nie. Aparatczyk znowu Baco a jakby do tego partia chciała waszych owiec, dalibyście? Baca myśli, drapie się, znowu myśli, drapie w kocu mówi Niii, owiec bym nie doł. A dlaczego to Baco. Krowy dalibyście, konia dalibyście a głupich owiec nie?? Na to Baca bo owce to jo akurat mam.
6 miesięcy temu / banita
 
@ Artur właścicielem jest lewacka nieuczciwa organizacja. Właścicielem żywych tarcz ludzkich. Bronisz właśnie tych właścicieli, nie innych. I słusznie napisałeś że "czy nie są oni dla niego tylko towarem, środkiem do wzbogacenia się bez względu na to jakim kosztem" tylko dlaczego tych właścicieli bronisz, gdyż to oni ściągają haracz i przymusili tych ludzi do mieszkania w cudzej własności. Żal mi ciebie. Twoje współczucie jest takie charakterystyczne.
6 miesięcy temu / banita
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.