DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2019 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Włoski zakonnik, który wspierał rodzinę Alfiego, musi opuścić Wielką Brytanię

Włoski zakonnik, który wspierał rodzinę Alfiego, musi opuścić Wielką Brytanię
Screen: You Tube / News TV2000

Angielscy biskupi zmusili ojca Gabriele Brusco do opuszczenia kraju i powrotu do Włoch. Duchowny, który w ostatnich dniach życia Alfiego Evansa towarzyszył chłopcu i jego rodzicom, nie będzie mógł uczestniczyć w piątkowym pogrzebie dziecka skazanego na śmierć w szpitalu Alder Hey.

 

 Ojciec Brusco przebywał w Anglii od dwóch i pół roku. Gdy dowiedział się, iż rodzice Alfiego Evansa mają problem ze znalezieniem duchownego, który będzie mógł towarzyszyć im w szpitalu, zgłosił się do nich. Także pod koniec życia chłopca przebywał przy jego łóżku przez trzy dni i trzy noce, modląc się i błogosławiąc małemu pacjentowi.

 

Reporter Riccardo Cascioli z portalu La Nuova Bussola Quotidiana relacjonował, że pracownicy szpitala Alder Hey skarżyli się na obecność zakonnika ze względu na poparcie, jakiego udzielał rodzicom Alfiego. Thomas Evans i Kate James od wielu miesięcy zabiegali o przeniesienie dziecka z Liverpoolu do innej placówki, aby zapobiec uśmierceniu go.

 

„W krótkiej przemowie wypowiedzianej tuż przed odłączeniem Alfiego od respiratora ojciec Gabriele odwołał się do sumień pracowników medycznych, do ich osobistej odpowiedzialności – aby uniknąć posunięcia tak poważnego, jak wystawienie dziecka na śmierć” – pisał Cascioli.

 

Protesty personelu Alder Hey okazały się skuteczne. Arcybiskup Liverpoolu, Malcolm Patrick McMahon doprowadził do usunięcia zakonnika ze szpitala. Ojciec Brusco został wezwany w środę 2 maja do Johna Sherringtona, biskupa pomocniczego diecezji Westminster. Hierarcha zażyczył sobie by treść rozmowy pozostała tajemnicą, jednak po tym spotkaniu zakonnik wycofał swoja prośbę o przypisanie do wspomnianej diecezji. W poniedziałek ma wrócić do Włoch, nie będzie mógł zatem wziąć udziału w piątkowym pogrzebie Alfiego.

 

W ostatnich dniach kardynał Vincent Nichols, przewodniczący Episkopatu Anglii i Walii wyraził pełne poparcie dla działań szpitala Alder Hey, zarzucając krytykom postępowania personelu placówki motywy polityczne.

 

 

Źródło: ChurchMilitant.com

RoM

 

 

 


DATA: 2018-05-05 17:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

kościół anglikański od czasów Henryka VIII zawsze w opozycji do Watykanu.To jest właśnie polityka.Z podobnych powodów zgładzili Tomasza Moore'a
8 miesięcy temu / barbarella
 
Na końcu czasow ma byc nasilone przesladowanie i kataklizmy- postępowanie rowniez przedstawicieli hierarhi nasuwa myśl o zblizaniu sie tego okresu dziejow ludzkości
8 miesięcy temu / lk
 
Kościół idzie na drodze samozagłady. tak jakby chcieli aby chrześcijaństwo przestało istnieć
8 miesięcy temu / a
 
I to są przedstawiciele naszego Boga ???
8 miesięcy temu / efka
 
Widać że poprawni politycznie biskupi angielscy stanęli obok tych co wołali : Krew Jego na nas i na dzieci nasze..
8 miesięcy temu / Tadeusz
 
Nie do pomyślenia, ze kościół angielski popiera to ....
8 miesięcy temu / Daniela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.