DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2019 r.

Boże Ciało
Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Włoski watykanista: Polacy modlą się na granicach. Oni przynajmniej jeszcze je mają...

Włoski watykanista: Polacy modlą się na granicach. Oni przynajmniej jeszcze je mają...

Znany włoski watykanista Marco Tosatti poświęcił swój najnowszy artykuł w dzienniku „La Stampa” polskiej inicjatywie „Różańca do granic”. Wychwala Polaków za mocną katolicką wiarę oraz… za posiadanie granic właśnie, których społeczeństwa zachodnie, w tym Włochy, nader często już nie mają.

 

Jak zauważa Tosatti, takie państwa jak Francja, Włochy czy Austria, wbrew temu, co słyszy się w mass mediach, wciąż są w olbrzymim stopniu otwarte na migrację. „Liczba imigrantów bynajmniej nie zaczyna się zmniejszać (francuska telewizja kilka dni temu pokazała obrazy przedstawiające 5000 napływających [migrantów] w ciągu zaledwie dwóch dni), ale to zjawisko naturalnie nie jest podkreślane w rządowych mass mediach, by nie psuć szyków tym, którzy tym wszystkim sterują i którzy na tym zarabiają. Konsekwencje tymczasem są nieprzewidywalne” – pisze Tosatti. I powołuje się tu na przykład Wiednia.

Marco Tosatti: Polacy modlą się na granicach – tak, oni jeszcze je mają…

 

Jak wskazuje autor, zmiany struktury wyznaniowej społeczności austriackiej stolicy jak na dłoni pokazują, z czym w istocie mamy do czynienia. W roku 1971 muzułmanie stanowili 0,4 proc. Wiedeńczyków. W roku 1991 - już 4 procent. Dziesięć lat później - 7,6 proc. W roku 2011 - 12 proc. Ilu jest ich dziś, nie wiadomo - ale według oficjalnych statystyk 28 proc. uczniów publicznych szkół podstawowych to wyznawcy Allaha!

 

„Nie chodzi tu o to, by mieć przeciwko muzułmanom coś osobistego. Jednak jak nazwalibyście rozmiary tego zjawiska, jeżeli nie inwazją?” – pyta Tosatti.

 

Byłoby dobrze, przekonuje ceniony watykanista, gdyby także we Włoszech wierni katolicy włączyli się w polską akcję modlitwy różańcowej na granicach kraju.

 

 

Źródło: marcotosatti.com, katholisches. Info

Pach

 

 

 


DATA: 2017-10-07 12:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"W imieniu kościoła"
ponad 1 rok temu / Film dokumentalny
 
Czekamy na rozliczenie kosztów poniesionych przez Państwo polskie. Tanie bilety PKP, straty z powodu nieobecności w pracy itd. POLSKA TO PAŃSTWO ŚWIECKIE!
ponad 1 rok temu / PogromcaPis
 
Tess Poważnie miesięcznie sprowadzanych jest 3.000.000 do 4.000.000 hindusow do Polski? Po roku będzie ich tyle samo co mieszkańców Polski. Pogadaj z lekarzem nad dawkami tego co Ci przepisuje, bo obawiam się, że nie idzie to w dobrą stronę.
ponad 1 rok temu / Master of Puppets
 
@Tess 2/1 Mógłbyś podać źródło tych danych odnośnie sprowadzania "od 3000 do 4000 tyś hindusów" miesięcznie?
ponad 1 rok temu / kjg
 
Nikt z Polaków nie widzi zagrożenia ze stronk hindusów. Mówi się tylko o Arabach. Rząd ściąga do Polski hindósów. Arabowie w Polsce nie chcą być. Do Polski miesięcznie ściąganych jest od 3000 do 4000 tyś hindusów. To też są ekonomiczni emigranci, w Indiach nie ma wojny. Tego narodu jest półtora miliarda. To oni zaleją Polskę. Nielegalnie pracują nie odprowadxają podatków, oszustwa. Bogacą się na potęgę przekretami. Raszyn JANKI Wólka KOSOWSKA i wiele innych to nie Polskie wiesie i miastecxka to hinduskie, wietnamskie, tureckie, chińskie NAWET mają swoich prxedstawicieli w gminach. O TYM SIE NIE MÓWI "CICHO SZA"
ponad 1 rok temu / Tess 2/1
 
Marco Tosatti chwali Polakow za zywe swiadectwo wiary i ubolewa nad wlasnym krajem Italia. Naprawde ciekawych czasow dozylismy. Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "55186"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.