DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2018 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Włoski egzorcysta: to nie zmiany klimatu powodują huragany i tornada ale ludzkie grzechy

Włoski egzorcysta: to nie zmiany klimatu powodują huragany i tornada ale ludzkie grzechy
fot. NASA/NOAA GOES Project/Handout via REUTERS/FORUM

Świat zmierza ku końcowi, dowodem tego są huragany i trzęsienia ziemi – mówi znany włoski egzorcysta, ks. Antonio Mattatelli. Tych kataklizmów nie powodują jednak zmiany klimatu, ale grzechy.


W rozmowie z dziennikarzami włoskiego radia Cusano Campus ks. Antonio Mattatelii wskazał, że ludzkość może wkrótce gorzko pożałować swoich grzechów. – Nie chodzi o zasadniczy koniec świata, ale o koniec tego świata już tak. Dowodzą tego nagłe i potężne katastrofy naturalne. Przyszłość jest niepewna. Dotarliśmy do ostatniej stacji współczesności – stwierdził dosłownie kapłan.

 

Egzorcysta mówił też o innych zagrożeniach, wskazując na problem diabelskich motywacji północnokoreańskiego reżimu komunistycznego. – Za Kim Dzong-unem stoi bez wątpienia szatan, bo w Korei Północnej wszystkie religie są zakazane. Dozwolony jest tylko kultu osoby przywódcy, który chce zastąpić Boga – ocenił.

 

Kapłan wykluczył też możliwość przeprowadzenia egzorcyzmu nad koreańskim dyktatorem, wskazując, że potrzebna byłaby tu fizyczna bliskość. Można jednak otoczyć go modlitwą i przeprowadzić swego rodzaju egzorcyzm modlitewny, tak, jak zrobił to papież Pius XII w przypadku Adolfa Hitlera.

 

Ks. Antonio Mattatelli jest uczniem kapucyńskiego egzorcysty, Cipriano De Meo. Znał również osobiście zmarłego we wrześniu ubiegłego roku paulistę ks. Gabriele Amortha SPP, głównego egzorcystę Watykanu. Ks. Mattatelli przyjął święcenia kapłańskie w 1997 roku i jeszcze niedawno był najmłodszym egzorcystą Rzymu.

 

Posługuje w Montemurro w prowincji Potenza, gdzie jest dyrektorem diecezjalnego Centrum Powołań. Od chwili ogłoszenia motu proprio „Summorum Pontificum 45-letni dziś kapłan celebruje Mszę Świętą w obu formach rytu rzymskiego.

 

 

 

Źródło: Katholisches.info

Pach
DATA: 2017-09-19 07:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co z sodoma i gomora obecna znajduje się na Hawajach oahu diamond head new hoop kościół o tym milczy
10 miesięcy temu / Pik
 
Co na to meteorolodzy? Czy były robione badania pomiędzy korelacją grzechy a huragany? Ciekawa praca magisterska by byłą? Ktoś przeprowadzał takie badania? A to kiedyś nie było huraganów? A ciekawe za jakie grzechy są np. burze czy śnieżyce? A za jaki grzech karze Pan Bóg gdy piorun walnie w kościół? A dlaczego nie ma huraganów w krajach północnych, w Anglii czy w krajach arabskich tylko huragany są zazwyczaj w krajach tropikalnych, a w USA w tzw sezonie huraganów? A co powiecie o tym ,że jest udowodniona korelacja między ociepleniem klimatu a huraganami? Czyżby ktoś negował meteorologię?
10 miesięcy temu / TROOPER
 
Jeszcze trzy dni temu miałem takie same zdanie że to wszystko przez grzech.
10 miesięcy temu / Paweł
 
Tak, to niestety dzieje się na naszych oczach i tylko dziw bierze, że człowiek jest wciąż taki uparty i nie skory do nawrócenia. Zło zbiera obfite żniwo, bo ludzie przestali używać rozumu, którego podstawowym celem jest dojście do Prawdy Bożej. Człowiek w swej głupocie odrzuca to, co Bóg mu podaje na tacy, a wybiera ze sterty śmieci, to, czego nigdy nie powinien tknąć. Czy to jednak dziwi? Nie, bo historia ludzkości pokazuje, że człowiek był taki zawsze, iż głupota była szybsza do przyswojenia, niż mądrość. Mnie jednak martwi to, że ?duch czasu? zyskał dziś niesamowite możliwości szerzenia swej duchowej zarazy, poprzez media wszelkiego rodzaju dzięki którym dociera w jednej chwili tam, gdzie jeszcze kilkadziesiąt lat temu, tak łatwo by nie dotarł. A wszystko dzieje się z powodu chorej pamięci, która jako bank dla rozumu powinna mieć ulokowane podstawowe Prawdy Boże, a nie jakieś półprawdy tworzone na potrzeby ?ducha czasu?, które z Boża Prawdą nie mają nic wspólnego. Bez uzd
10 miesięcy temu / Andrzej6289
 
tzw "niewierzący" to również wierzący w to ,że Pana Boga nie ma. I wówczas wierzą np w "ciepłą wodę oceaniczną" i różne cyferki. Takie osoby najwięcej kwiczą jak przyjdzie zawierucha(gdyż ne mają oparcia w Panu Bogu)
10 miesięcy temu / jac
 
@TZ. A kto mówi o "potopie"? Jest tyle innych opcji a Pan Bóg jest bardzo kreatywny.. Matka Boża z Akita, i wielu błogosławionych wśród wizjonerów Kościoła mówią o karze ognia z nieba, dosłownie mówi o niej też Sługa Boża, stygmatyczka Teresa Neuman. No i w Fatimie Anioł trzyma miecz z którego sypią się iskry na Ziemię. To ten Anioł który woła "Pokuty, Pokuty Pokuty !". Bóg żąda pokuty jako warunku odpuszczenia kary. Dziś nie ma ani pokuty, ani nawrócenia.
10 miesięcy temu / Nina
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.