DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Włoska minister: „Będziemy musieli zrezygnować ze wspólnego spędzania świąt”

Włoska minister: „Będziemy musieli zrezygnować ze wspólnego spędzania świąt”
Fot. Pixabay

Siedemdziesiąt tysięcy policjantów pilnować będzie, by Włosi dostosowali się do wymogów reżimu sanitarnego i nie spędzili świąt Bożego Narodzenia tak jak zazwyczaj.

 

 

- To będzie Boże Narodzenie pod znakiem wyrzeczeń – oznajmiła Włochom minister spraw wewnętrznych Luciana Lamorgese. W takich sprawach lewica dotrzymuje słowa, więc można wierzyć, że, zgodnie z sobotnimi zapowiedziami, państwo wzmocni kontrole na granicach kraju i lotniskach, a turyści wyjeżdżający za granicę w okresie świąteczno-noworocznym po powrocie będą musieli podać się kwarantannie. Podobny obowiązek dotyczy cudzoziemców przybywających na Półwysep Apeniński.

 

To oczywiście nie wszystko. Surowy reżim objął również, a właściwie przede wszystkim mieszkańców Italii, którzy chcieliby odwiedzić bliskich nie opuszczając kraju.

 

„Na mocy najnowszego dekretu rządu Giuseppe Contego od 21 grudnia do 6 stycznia obowiązywać będzie we Włoszech zakaz podróży między regionami z wyjątkiem przypadków uzasadnionych pracą, zdrowiem i innymi pilnymi potrzebami. 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia nie wolno będzie opuszczać swojej gminy zamieszkania. Pozostaje godzina policyjna od 22:00 do 5:00” – czytamy na portalu RMF.

 

- Musimy być ostrożni, bo doświadczenia z minionego lata nie były pozytywne – uzasadniała restrykcje Lamorgese.

 

- Musimy utrzymać ograniczenia w poruszaniu się także między miastami, nie tylko między regionami. Właśnie w okresie Bożego Narodzenia będziemy musieli zrezygnować z naszych tradycji, zwyczaju spędzania Świąt razem – dodała.

 

Dostosowanie się do reżimu to według rządu „konieczne wyrzeczenia, które pozwolą potem wejść w nowy rok z większym bezpieczeństwem”.

 

 

Źródło: rmf24.pl

RoM

 

 


DATA: 2020-12-05 18:03
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Faktycznie najbardziej niebezpieczne dni to katolickie święta trzeba zamknąć stłumic..... ach ta masoneria .... jak łatwo ludzie dają sobą manipulować
1 miesiąc temu / Kinga
 
To jest nic nowego. Zły nie robi nic co by nie było mu poddane, on tylko dostał wolną rękę od Pana Boga by "zwyciężać" i przesiewać ludzi na dobrych i złych. Pozornie będzie to jego satysfakcja, ale to jest w Boskim Planie Zbawienia i ma swoje granice. Krótki czas został dany demonicznym siłom duchowym. Ludzie duchowo zakleszczeni pomiędzy praktyka wiary a dobroludzizmem, troską o najwyższe dobro zbawienie, wybierają to drugie i wybierali wcześniej. Teraz mają łatwiej bo mogą zrzucić odpowiedzialność na sytuację zewnętrzna. Gdy przyjdzie Pan Jezus to się im otworzą oczy szeroko. Dobrze, gdyby w porę z żalem a nie z strachem paraliżującym.
1 miesiąc temu / Barbarossa
 
Ciekawe czy ktokolwiek zastanawia się nad nonsensem takich obostrzeń? Dziś mogę się przemieszczać, a akurat w święto katolickie nie kogę. Dziś się nie zarażę ale w Boże Narodzenie już tak? Coraz wyraźniej widać, że cała ta pseudo ?pandemia? dziwnie uderza w katolików i ich największe święta. Smutne, że wielu ludzi przyjmuje to jak jest ale to przecież wygodne dla nich.
1 miesiąc temu / Jurgen
 
Ciekaw jestem jak by ichniejsze media i opozycja zareagowały na masowe protesty młodzieży i feministek,podobne do tych z naszego tzw."strajku kobiet" w tym okresie? Czy też z takim zrozumieniem i akceptacją czy może inaczej...
1 miesiąc temu / RobertzŁodz
 
Niech ktos jej powie ze z takich swirusow mozna sie wyleczyc amantadyna i nie trzeba nic zamykac ,zastanawiajace jest natomiast ze w polsce wlasnie chyba zabroniono tego leku ktory dziala,jak sie nazywa ktos kto zabrania leku ktory dziala choremu?
1 miesiąc temu / Nick
 
A durnie uwierzą w to kłamstwo.
1 miesiąc temu / Andrzej.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.