DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Włosi skontrolują organizacje przewożące nielegalnych imigrantów

Włosi skontrolują organizacje przewożące nielegalnych imigrantów
fot. By Irish Defence Forces [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Włoski wymiar sprawiedliwości wszczął postępowanie przeciwko kilkudziesięciu osobom działającym w organizacjach przewożących nielegalnych imigrantów. Statki koordynowane przez różne stowarzyszenia zabierały imigrantów z wybrzeży Afryki i transportowały do Europy. Część osób jest podejrzana o współpracę z przemytnikami ludzi.

 

„Deutsche Welle” informuje o działaniach podjętych przez włoski wymiar sprawiedliwości, które mają na celu sprawdzenie czy doszło do złamania prawa przez działaczy organizacji koordynujących przewozy nielegalnych imigrantów do Europy. Włosi wyrazili zainteresowanie ponad 20. osobami, które brały udział w transporcie imigrantów z Afryki do wybrzeży Europy. Dochodzeniem objęto m.in. działaczy organizacji „Lekarze bez granic” oraz „Save the children”.

 

Podczas postępowania dojdzie do sprawdzenia czy przestępstwo popełniła także załoga niemieckiego statku „Iuventa”, który został zarekwirowany przez służby bezpieczeństwa w zeszłym roku. „Der Spiegel” podaje, że prokuratura podejrzewa współpracę pomiędzy członkami załogi statku, a libijską organizacją zajmującą się przemytem ludzi.

 

Przypomnijmy, że Włochy zapowiedziały walkę z nielegalną imigracją i przemytem ludzi. Premier Giuseppe Conte oraz szef MSW Matteo Salvini podtrzymują, że ich kraj nie zdecyduje się na przyjmowanie kolejnych grup imigrantów z Afryki czy Bliskiego Wschodu. Potwierdzają to dotychczasowe działania rządu, który w ostatnim czasie odmówił cumowania co najmniej dwóm statkom, na których przewożono imigrantów do Europy. Jeden z nich został przyjęty przez Hiszpanię, natomiast drugi nadal dryfuje po Morzu Śródziemnym i oczekuje przyjęcia w jednym z europejskich portów.

 

 

Źródło: dw.com, PCh24.pl

WMa

 


DATA: 2018-07-28 21:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.