DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Włodzimierz Cimoszewicz o obronie przed ustawą 447: To kompromituje nasz kraj

Włodzimierz Cimoszewicz o obronie przed ustawą 447: To kompromituje nasz kraj
źródło: TVN24

To jest coś, co kompromituje nasz kraj po raz kolejny: za cnotę uważa się obronę tego, żeby nie zwrócić tego, co się komuś należy tylko dlatego, że był Żydem, do tego ofiarą holokaustu – powiedział we wtorek na antenie TVN24 były premier Włodzimierz Cimoszewicz, „jedynka” na warszawskiej liście Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego.

 

Cimoszewicz uważa, że premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński, którzy w ostatnim czasie kilkukrotnie ogłaszali, że Polska nigdy nie wypłaci ani złotówki odszkodowań za II Wojnę Światową, czynią z bezprawia „cnotę patriotyczną” i „grają antysemityzmem”.

 

Przedstawiciel postkomunistycznego środowiska politycznego podkreślił, że w całej sytuacji, jaką wywołała amerykańska ustawa 447 nie chodzi o odszkodowania. – Nikt nie mówi o żadnych odszkodowaniach. (…) Są nierozwiązane problemy reprywatyzacji generalnie i zwrotu indywidualnego prywatnego mienia osób narodowości żydowskiej będących mieszkańcami czy po prostu obywatelami naszego kraju, ofiar holokaustu. Nikt, ani Morawiecki, ani Kaczyński, nie odbierze spadkobiercom tych osób prawa do stawania przed sądem i dochodzenia swojej własności, bo prawo własności jest gwarantowane przez konstytucję – zauważył.

 

Innym problemem jest tak zwana kwestia mienia bezspadkowego, tam gdzie nie ma ludzi, którzy mogą udowodnić swój tytuł do spadkobrania. Otóż takie mienie na podstawie komunistycznego dekretu o nacjonalizacji mienia niemieckiego, stało się własnością państwa polskiego i pozostanie własnością państwa polskiego – podkreślił niedoszły kandydat na prezydenta RP. Brzmi to co najmniej dziwnie wziąwszy pod uwagę, że to właśnie postkomuniści zablokowali w 2001 roku przygotowaną przez rząd AWS ustawę reprywatyzacyjną i przez kolejne lata skutecznie krytykowali i zwalczali wszelkie inicjatywy podejmowane w tej sprawie.

 

Czynienie rejwachu wokół rzekomych roszczeń światowych organizacji żydowskich jest kompletnym nieporozumieniem, jest oszukiwaniem ludzi. Nikt nie ma możliwości ściągania tego mienia, włącznie z najpoważniejszymi światowymi organizacjami żydowskimi. Dlatego, że nie mają takiego prawa. Prawo wynika z reguł dziedziczenia i spadkobrania. Jeśli nie ma spadkobierców, to w tym przypadku ono pozostaje własnością państwa polskiego – mówił Włodzimierz Cimoszewicz.

 

Kandydat Koalicji Europejskiej do PE „kłamstwem” nazwał retorykę stosowaną przez Konfederację w sprawie amerykańskiej ustawy 447. – Czy ktoś dlatego, że był Żydem, był gorszym właścicielem domu w polskim mieście, niż ktoś, kto był Polakiem etnicznym? Był takim samym obywatelem z takimi samymi prawami naszego państwa. Jego synowie, wnukowie czy prawnukowie mają dokładnie taki sam tytuł, jak prawnukowie polskiego właściciela domu – konkludował.

 

Źródło: TVN24 / polskieradio24.pl / tvp.info

TK


DATA: 2019-05-22 10:54
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na jakiej podstawie Żydzi chcą spłaty roszczeń? Bo na pewno nie cywilizowanego prawa, które mówi o tym, że mienie każdego obywatela, który umiera/ginie, a nie ma spokrewnionych spadkobierców, przechodzi na państwo, którego obywatelem był ów człowiek. Niestety semickie plemienne prawo krwi już tego nie uwzględnia. Temu może się przeciwstawić tylko Konfederacja. Konfederacja to Korwin-Mikke świetna wizja gospodarki i ekonomii, to Braun erudyta, przepiękny, chrześcijański i patriotyczny światopogląd, w dyskusji wygra nawet ze batalionem potomkw Sema, to Liroy raper, nagrał numer nawet z samym Ice-T, to Narodowcy ludzie, którzy z pewnością pomogą nam obronić nasze żony, córki, matki i siostry przed muzułmanami. Czego chcieć więcej? Czy naprawdę chcecie rządów partii Pis, której członkowie to byli esbecy, oraz aktywni masoni pod płaszczykiem katolików? Dość wilków w owczej skórze. W niedzielę głosuję na Nr 1, Konfederację.
ponad 1 rok temu / NIE-dla-postkom
 
,,Włodzimierz Cimoszewicz o obronie przed ustawą 447: To kompromituje nasz kraj" Przecież Wołodia mówi prawdę. Jego ,,krajem" jest dzisiejsza Rosja, a były ZSRR, który w czasie II WŚ wespół z niemcami hitlerowskimi ograbił i do cna złupił zarówno Polaków jak i Żydów. I zarówno Polakom jak i Żydom należą się od Rosji i Niemiec reperacje.
ponad 1 rok temu / oczywista oczyw
 
Włodzimierz syn Mariana z Uljanowska nad Wołgą
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Cimoszewicz powiedział: "To jest coś, co kompromituje nasz kraj po raz kolejny: za cnotę uważa się obronę tego, żeby nie zwrócić tego, co się komuś należy tylko dlatego, że był Żydem, do tego ofiarą holokaustu" Do tego zdania się odniosłem i tego zdania nigdy bym nie wypowiedział.
ponad 1 rok temu / Katolik
 
?Według informacji miesięcznika Forbes w 1996 nie było sukcesora prawnego przedwojennych gmin żydowskich, tak jak miało to miejsce w wypadku np. parafii katolickich. Rządząca koalicja SLD-PSL zadecydowała wówczas więc, że ustawa będzie dotyczyć nie odzyskania, czyli restytucji mienia, tylko przekazania mienia z majątku państwa związkowi gmin. Co samo w sobie było dla wielu sprzecznym z prawem skandalem. Pod naciskiem globalnych środowisk żydowskich politycy SLD prezydent Aleksander Kwaśniewski, premier Włodzimierz Cimoszewicz, i szef MSW Leszek Miler, jako przywódcy rządzącej lewicy, zadecydowali o uchwaleniu w 1997 ustawy, z godnie z którą przekazano majątek Żydom. W 1999 Żydzi z Polski ustalili z Żydami z USA reprezentującymi Światowy Kongres Żydów i Światową Organizację Restytucji Mienia Żydowskiego, że amerykańscy Żydzi zyskają połowę majątku przekazanego przez władze polskie Żydom za 800.000 dolarów zainwestowanych w prawne uzyskiwanie mienia. Do przeprowadzenia odzyskiwania mien
ponad 1 rok temu / Czesław
 
Mowa Cimoszwicza to klasyczny przykład odwracania kota ogonem. Atakuje PiS za opinię, z którą faktycznie się zgadza. Robi to tylko po to, by zaatakować PiS, a nie żeby zaznaczyć swoje odmienne stanowisko w sprawie przedmiotu sporu. Tacy są komuniści.
ponad 1 rok temu / cimoszka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.