DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Włocławek: zdewastowano miejsca kultu Matki Bożej

Włocławek: zdewastowano miejsca kultu Matki Bożej
fot. Andrzej Sidor / FORUM

Pomiędzy 24 a 26 sierpnia we Włocławku doszło do dewastacji czterech miejsc kultu religijnego. Roztrzaskano figury Maryi i wybito szyby w trzech kapliczkach. Policja poszukuje podejrzanego mężczyzny – pisze „Gazeta Polska Codziennie”.

 

Jak wynika z ustaleń świadków, dewastacji dokonano pomiędzy 24 a 26 sierpnia. Podejrzany mężczyzna zniszczył trzy kapliczki i jedno miejsce związane z katolickimi nabożeństwami. Figury Matki Bożej zostały potłuczone i rozbite o ziemię, a szyby w oknach kapliczek wybito. Profanacji dokonano na terenie parafii św. Maksymiliana i św. Stanisława BM.

 

Policja prowadzi śledztwo, z którego wynika, że za wszystkie zniszczenia odpowiedzialny jest jeden mężczyzna. Na swojej stronie internetowej Komenda Miejska Policji we Włocławku opublikowała profil podejrzanego. Policja zwraca się o pomoc w identyfikacji mężczyzny.

 

To nie pierwsza dewastacja miejsc kultu w ostatnim czasie. Niedawno mieliśmy do czynienia z uszkodzeniem ściany kościoła św. Andrzeja Boboli w Szczecinie, w krzeszowickim sanktuarium zniszczono stacje Drogi Krzyżowej; dwie kapliczki zdewastowano także na kalwarii w Wejherowie. To tylko ostatnie przykłady. W związku z ostatnimi atakami, 14 września na lotnisku w kruszynie pod Włocławkiem odbędzie ogólnopolska inicjatywa modlitewna o charakterze przebłagalnym „Polska pod Krzyżem”.

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

PR


DATA: 2019-09-06 10:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Od połowy XIX w. Kościół żyje pod znakiem intensywnych objawień maryjnych - co posiada wymiar eschatologiczny;grożnie memento wiszące nad światem jest warunkowe,Maryja apeluje:"Jeśli się nie nawrócicie" czeka tragiczny koniec, ostrzega by spieszyc się z nawróceniem,póki Bóg daję łaskę,gdyż może nadejśc chwila,że na nawrócenie będzie już za pózno!
10 miesięcy temu / t
 
Łapy uschną za te zbrodnie.
10 miesięcy temu / MCS56
 
jakieś bzdury ,policjanci wiedzą, iż to jakiś jeden a szukają pomocy w internecie? komendanta won! i zatrudnić informatyka abo jakie medium:D
10 miesięcy temu / szpulas11
 
do Margo. Z pewnością masz rację, ale nazywajmy sprawcę po imieniu. Nie ,,zło" się wścieka, a SZATAN - książę ciemności i zła. Wszystko, co w tej chwili ma miejsce na świecie, w Europie czy Polsce dzieje się między innymi dlatego, że z przestrzeni publicznej znikają takie słowa jak Bóg, Jezus, Duch Święty, Matka Boża oraz Piekło czy Szatan.... Kiedy ostatni raz słyszałeś na kazaniu słowo - Piekło, bo ja nie pamiętam. Uśpiono czujność katolików. Zatracenie wizji Piekła spowodowało, że ludzie przestali się bać grzeszyć. W latach 60. papież Paweł VI napisał, że największym zwycięstwem Szatana jest to, że ludzie przestali o nim mówić, myśleć i wierzyć w jego istnienie. I to jest prawda. I dziś mamy tego owoce: bluźnierstwa, apostazje, laicyzacja, upadek moralny, aborcja, eutanazja, homoparady itp.
10 miesięcy temu / Maria
 
czy to przypadek, że w miejscu gdzie "Polska pod Krzyżem"?
10 miesięcy temu / lolo
 
Cóż, widać, że szambo bluźnierstwa i deprawacji rozlewa się z waw-y po Polsce jak śmierdzące nieczystości warszawskie płynące od kilku dni Wisłą za rządów Czaskoskiego. Cóż widać, że szambo bluźnierstwa i deprawacji za rządów czaskoskiego rozlewa się po Polsce jak śmierdzące ścieki warszawskie po Wiśle.
10 miesięcy temu / Airam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.