DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Włocławek: nieznani sprawcy zniszczyli cztery kapliczki. Rozbito figury Matki Bożej

Włocławek: nieznani sprawcy zniszczyli cztery kapliczki. Rozbito figury Matki Bożej
źródło: ddwloclawek.pl

W miniony weekend wandale zniszczyli cztery kapliczki znajdujące się na osiedlu Południe we Włocławku. Rozbito m.in. figurę Matki Bożej. O bulwersującym ekscesie informuje portal dziendobrywloclawek.pl.

 

O profanacji poinformowała kobieta, która jadąc autobusem zauważyła puste kapliczki przy ul. Kapitulnej i Długiej. – Nie ma w nich figur Maryi, to coś dziwnego, niepokojącego. Moja pierwsza myśl była, że zabrano je do konserwacji, ale obie naraz? A dziś przecież 26 sierpnia, święto maryjne (Matki Boskiej Częstochowskiej - red.) – powiedziała w rozmowie z portalem ddwloclawek.pl.

 

Okazało się, że figura Maryi znajdująca się w kapliczce przy ul. Długiej została rozbita. Z kolei figura Matki Bożej znajdująca się w kapliczce przy ul. Kapitulnej leżała kilka metrów od niej, na ziemi, wyrzucona w krzaki. Dziennikarz ddwloclawek.pl umieścił ją z powrotem w kapliczce.

 

Sprawę skomentował ks. prałat Sławomir Deręgowski, proboszcz parafii św. Stanisława na osiedlu Południe we Włocławku. Duchowny poinformował, że oprócz zniszczenia kapliczek przy ul. Długiej i Kapitulnej nieznani sprawcy rozbili również figurę z kapliczki przy ul. Chłodnej, a także sprofanowali kapliczkę przy ul. Kaliskiej.

 

Sprawę zgłosiliśmy na policję, dziś figurki naprawiamy i modlimy się ekspiacyjnie przez cały dzień za tych nieszczęśliwych ludzi, którzy to zrobili, którym brakło umysłu i serca. To są szatańskie sprawy, dlatego idziemy pod krzyż (wielkie wydarzenie modlitewne, które 14 września odbędzie się w Kruszynie - red.) – podkreślił ks. Deręgowski.

 

Źródło: ddwloclawek.pl

TK


DATA: 2019-08-27 13:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Second: A po co Second wrzuca te wszystkie głupoty. Przecież i tak nikt nie jest aż tak głupi i wszyscy go zignorują.
10 miesięcy temu / Niktoś
 
Witam wszystkich "Niemoc rodzi przemoc" stare powiedzenie które ukazuje wszystkie aspekty i problemy. Odsłania tragiczny stan wspólnot katolickich w Polsce czy, chodzi o to że hipokryzja sięgnęła kosmosu. Ale co można zrobić skoro jawni zdrajcy donosiciele i zboczeńcy są przetrzymywani w stanie duchowieństwa jak skarb bez cenny. A ekskomuniki się odwołuje po imprezie?. To tragiczny wkład nowo mowy "Czy raczej idei z piekła rodem". Jeśli tendencja ta będzie przedłużać się przedłużać niedługo kościoły w Polsce zmienimy na meczety....
10 miesięcy temu / Centurion
 
Znani znani ci sprawcy. Może nie z nazwiska, ale dobrze znani. To ciagle ci sami na przestrzeni wieków...
10 miesięcy temu / Antymodernista
 
@Second Kapliczki i Krzyże są konieczne, zwłaszcza na Krzyżówkach:D by Diabeł dróg nie mieszał:D
10 miesięcy temu / szpulas11
 
Po co wam kapliczki skoro Bóg żyje i nas widzi i słyszy wszędzie.
10 miesięcy temu / Second
 
to na zdjęciu to kapliczka? jakie czasy takie kapliczki. Pewno za oną ,,kapliczkę,,radni i ksiądz miejscowy musieli ,,wybulić,,pare milionów ,,do podziału,,
10 miesięcy temu / szpulas11
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.