DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Włochy skutecznie przeciw nielegalnej migracji. 82 proc. mniej przybyszów niż rok temu

Włochy skutecznie przeciw nielegalnej migracji. 82 proc. mniej przybyszów niż rok temu
fot. Jesus Merida / Zuma Press / FORUM

Włochy skutecznie zamknęły granice dla nielegalnej migracji. W tym roku na półwysep Apeniński przybyło 3 079 migrantów. To o 82 proc. mniej niż w zeszłym roku i zdecydowanie mniej niż w 2017, kiedy do Italii przybyło ich aż 85 tys.

 

Gwałtowny spadek migracji doskonale oddają statystyki za czerwiec 2019 r. W zeszłym miesiącu odnotowano przybycie 1 218 imigrantów, a dwa lata temu w samym czerwcu liczba ta wynosiła 23 tysiące. Na półwysep Apeniński łącznie w tym roku przybyło 3079 imigrantów, co w porównaniu ze statystykami za 2017 (85 tys.) wskazuje na wyraźną zmianę. Imigranci przybywają do Italii głównie z Tunezji, Pakistanu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Algierii, Iraku, Bangladeszu, Sudanu i Maroka.

 

Jednocześnie narasta napięcie między włoskim MSW a organizacjami pozarządowymi sprzyjającymi migracji. Od lata ubiegłego roku włoskie porty zamknięte są dla statków przewożących na swoich pokładach nielegalnych imigrantów. Ostatnio zwiększyła się aktywność statków organizacji pozarządowych ratujących migrantów na Morzu Śródziemnym.

 

Zatrzymanie migracji, to wypełnienie przedwyborczych zapowiedzi Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi Północnej. Rzym domaga się od Unii Europejskiej solidarności w ramach zintegrowanej polityki migracyjnej. Włoscy przedstawiciele podkreślają, że zamknięcie portów to uderzenie w organizacje trudniące się przemytem ludzi i wysyłaniem je w niebezpieczny rejs po Morzu Śródziemnym w łodziach i pontonach.

 

Źródło: niezależna.pl / własne PCh24.pl

PR   


DATA: 2019-07-09 08:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Statek taranuje kuter straży przybrzeżnej nic się nie dzieje, kapitan wychodzi na wolność. Normalni ludzie Arabowie, Afrykańczycy, Chińczycy, Rosjanie... na to patrzą i wyciągają wnioski. Nas Europejczyków już nie ma, nie jest kwestią czy, ale kiedy.
10 miesięcy temu / W.W.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.