DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2018 r.

Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Włochy: zorganizowany dżihad słabnie. Zagrożeniem „samotne wilki” i miejscowi imamowie

Włochy: zorganizowany dżihad słabnie. Zagrożeniem „samotne wilki” i miejscowi imamowie
© Merlin Meuris / Reporters Reporters / GYS / Forum
#TERRORYZM    #ISLAMIZM    #DŻIHAD    #TERRORYŚCI    #MUZUŁMANIE    #ISLAM    #ISIS    #WŁOCHY    #SŁUŻBY    #INTERNET    #RADYKALIZACJA

Choć włoskie służby odnotowują coraz mniejszą aktywność grup dżihadystów, zagrożenie terroryzmem islamskim w Italii nie słabnie. Wedle Włoskiego Instytutu Studiów Międzynarodowych, działania terrorystów – choć poza strukturami – są w kraju coraz trudniejsze do prześledzenia i przewidzenia.

 

Porażka ISIS w Syrii i Iraku zmieniła sytuację. Teraz zamiast zorganizowanych grup mogą pojawiać się tzw. „samotne wilki” – osoby mocno zdeterminowane, dla których terroryzm to jedyna słuszna droga do zwycięstwa.

 

We Włoszech, w odróżnieniu od Francji i Wielkiej Brytanii, służby szacują liczbę tych, którzy ulegli zradykalizowaniu tylko na 500-1000 osób.

 

To samo dotyczy propagandy islamistycznej we Włoszech – notuje się jej wyraźny spadek. Jeszcze w roku 2015 informowano o tysiącu „produktów” miesięcznie (filmów wideo, audio, reportaży fotograficznych) w różnych mediach. Teraz ich liczba spadła do około 250.

 

Wciąż miejscem najbardziej zagrożonym wydaje się Rzym, choć warto pamiętać, że większe skupiska muzułmanów z Bliskiego Wschodu i Afryki zamieszkują północ Włoch – bogatszy Mediolan czy Turyn.

 

Francesco Marone, specjalista ds. terroryzmu islamskiego z Włoskiego Instytutu Studiów Międzynarodowych wyklucza dziś we Włoszech zamachy na skalę 11 września.

 

Do tego potrzeba sprawnie działającej organizacji, wielkich środków. Musimy być jednak czujni i zrobić wszystko, by nie powtórzyła się tragedia z Nicei, kiedy życie straciło 87 osób – ostrzega Marone.

 

Nie maleje natomiast zagrożenie ze strony zadomowionych we Włoszech imamów. W ostatnich dniach dokonano dwóch spektakularnych aresztowań. W Foggii zatrzymano imama, który przy prężnie działającym meczecie stworzył medresę (muzułmańską szkołę) propagującą islam w ekstremistycznym wydaniu. W Turynie natomiast zatrzymano muzułmańskiego nauczyciela-autora pierwszej publikacji online wychwalającej Państwo Islamskie w języku włoskim.

 


Źródło: www.agensir.it
ChS

 

  

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 47. Imigranci - piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana 47. Imigranci piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana 18. Wojny demograficzne

 

Polobia Christiana 18


DATA: 2018-07-19 13:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszyscy muzułmanie klaniaja sie obrazowi bestii. Zawsze kiedy się modlą kierują się w kierunku kamienia w Kaabie, Mekka.
3 miesiące temu / Sec
 
Islamska szachada wyglada jaj greckie znaki XES. W tlumaczeniu 666
3 miesiące temu / Sec
 
A znakiem bestii jest szachada, która muzułmanie zakładają na czolo lub rękę. Obrazem bestii jest Kamień w Kaabie. Wg muzułmanów kamień ma przemówić. Wg Biblii obraz bestii przemowii. A Mohanet obawia sie tylko jednego czlowieka w czasach ostatecznych. Jest to Pan Panów i Król Królów. Skąd my to znamy?
3 miesiące temu / Sec
 
Muzułmanie mieli zapisane w koranie, że mają się przyłączyć do przywódcy i armii z czarnymi flagami. Wielu uwierzylo, że ISIS to wypełnienie tego proroctwa. Tak cz tak, oni przygotowują się do ostateczj walki z 'nuewiernymi'. Na YT są tysiące filmów po arabsku i angielsku odnośnie podbicia świata. Nasza Biblia mówi, że bestia będzie rządzić 1/4 świata. Już ta cyfra jest prawie osiągnięta. To ci, którzy nie zostali zapisani w Księdze Baranka.
3 miesiące temu / Sec
 
Muzułmanie się śmieją, kiedy 'niewierni' mówią o radykalnym islamie i nieradykalnym. Jest 5 filarów wiary islamskiej. Oprócz przestrzegania ramadanu jest też wiara w czasy ostateczne, kiedy to Mahdi przejmie rządy a oni będą zabijać Żydów i chrześcijan. Mahdi ma rządzić z Jerozolimy wg nich więc obecnie tworzą armię 5 mln aby odbić Jerozolime. Zło zna proroctwa biblijne i na porzytek muzułmanów podyktowalo Mahometowi koran. Dla nich to będzie kalif Mahdi, a dla nas antychryst. Z samej definicji islam jest przeciwstawny do chrzescijanstwa. Mahomet jest zupelnym przeciwienstwem Jezusa. Islam to religia diabla. Ustawili meczety na wzgórzu swiatynnym, bo zło zawsze naśladuje Boga. Obecnie powstaje druga bestia Apokalipsy. Są to muzułmańskie kraje pod wodzą Erdogana. Pierwsza bestia było imperium Osmanskie. Smok czyli diabeł przekaże władze drugiej bestii. Wielka Nierzadnica to miasto wielkie. Mekka, znaczy matka. Bestia pozre Mekke bo jej nienawidzi. Mekka handluje z zachodem winem
3 miesiące temu / Sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.