DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Włochy: z katedry w Spoleto skradziono relikwie św. papieża Jana Pawła II

Włochy: z katedry w Spoleto skradziono relikwie św. papieża Jana Pawła II
Św. Jan Paweł II. Portret autorstwa Zbigniewa Kotyłły( Kosciół Seminarium Lublin). By Zkoty1953 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons Read more: https://www.pch24.pl/xix-dzien-papieski--wsparcie-mlodych-i-

We środę wieczorem z katedry w Spoleto we włoskim regionie Umbria, skradziono relikwie św. Jana Pawła II. Ampułka z kroplą krwi papieża Polaka znajdowała się w kaplicy Krucyfiksu. Abp Renato Boccardo podkreślił, że kradzież relikwii jest świętokradztwem.

 

Kradzież odkrył zakrystianin, zamykający świątynię. Kuria arcybiskupia natychmiast powiadomiła karabinierów, którzy podjęli poszukiwania, m.in. przeglądając obraz z kamer wideomonitoringu.

 

Ordynariusz archidiecezji Spoleto abp Renato Boccardo, bliski współpracownik św. Jana Pawła II jako organizator Światowych Dni Młodzieży w latach 90., a następnie koordynator ostatnich podróży zagranicznych papieża, nazwał kradzież relikwii świętokradztwem. Podkreślił, że wierni „zachowują go w żywej pamięci i żywią wielką cześć dla świętego papieża”. Hierarcha zaapelował do sprawców tego „bezmyślnego i nieodpowiedzialnego czynu”, by jak najszybciej zwrócili zrabowaną relikwię.

 

Ampułkę z kroplą krwi Jana Pawła II, umieszczoną w pozłacanym relikwiarzu, podarował archidiecezji Spoleto-Norcia były sekretarz papieża – kard. Stanisław Dziwisz. Przechowywano ją w katedrze, ale docelowo miała być umieszczona w kościele pw. św. Jana Pawła II. Poświęcenie tego nowo wybudowanego kościoła zaplanowano na 22 października br.

 

Niestety to nie pierwsza kradzież relikwii św. Jana Pawła II we Włoszech. Pod koniec 2017 roku do podobnego zdarzenia doszło w sanktuarium Montecastello w Tignale nad jeziorem Garda (północne Włochy). Wówczas ktoś wyniósł z kościoła relikwie dwóch wyniesionych na ołtarze Polaków: św. Jana Pawła II oraz bł. Jerzego Popiełuszki.

Znajdujące się nieopodal Brescii sanktuarium przechowywało relikwie polskich duchownych – krew papieża Jana Pawła II oraz fragment kości kapelana „Solidarności” Jerzego Popiełuszki. Jak donosiły wówczas lokalne media, złodzieje, którzy wynieśli relikwie, udawali turystów zwiedzających klasztor. Właśnie wtedy zabrali przechowywane przy ołtarzu relikwie. 

 

 

Źródło: KAI, niezalezna.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2020-09-24 17:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy "relikwie" można pobierać za życia? Jaka jest pewność, że żyjąca osoba zostanie świętym? Czy to nie jest poważne nadużycie?
25 dni temu / Mela
 
Prawo kanoniczne zabrania kategorycznie używania krwi jako relikwii. Proszę nie podawać Św.Januarego za przykład, bo Jego krew była pobrana po jego męczeńskiej przecież śmierci! Nie mogę się nadziwić, że nikt tego nigdy publicznie nie poruszył, oto kolejny dowód na to, jakie spustoszenie w głowach czyni poprawność polityczna, lub jak kto woli AUTOCENZURA. Kto publicznie poda najmniejszy nawet fakt, świadczący o jakiejś plamie na życiorysie JPII, działa na swoja zgubę, mogą mu oczy wydrapać, więc milczmy i przytakujmy, bo przecież Prawda sama się broni . . . Dla zobrazowania konsekwencji łamania tego przepisu Prawa Kanonicznego, proszą sobie wyobrazić, oto podczas Konsekracji na stole eucharystycznym dokonuje się cud przemiany a obok stoi relikwiarz z normalną ludzką krwią! - czy to nie obraża Boga?! - czy to nie jest Bluźnierstwo?!
29 dni temu / AndrzejBR
 
Pozostaje do dalszych dociekań w jaki sposób kardynał Dziwisz pobierał od Jana Pawła II relikwie krwi. Wydaje się że najlepiej pobiera się od zmarłego krew zanim ciało zastygnie z tętnic.
29 dni temu / Wierzący
 
Satanistom były potrzebne na odprawianie satanistycznych orgii.
29 dni temu / Ewa
 
Skandal
29 dni temu / alo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.