DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Włochy: w tym roku władze w Rzymie wydaliły już blisko 100 islamskich radykałów

Włochy: w tym roku władze w Rzymie wydaliły już blisko 100 islamskich radykałów
Zdjęcie ilustracyjne. FORUM
#IMIGRACJA    #WŁOCHY    #ISLAM    #DEPORTACJA    #RADYKAŁOWIE    #RZYM

Jak podaje włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w tym roku Rzym wydalił z terytorium Italii 91 osób – islamskich radykałów.

 

Na początku grudnia br. wydalono dwie osoby. Pierwsza to 24-letni, mieszkający w Turynie Marokańczyk, Mohamad Bendafi, który w internecie prowadził działalność radykalizującą. Bendafi musiał opuścić Włochy ze względu na to, że miał zachęcać do dołączania do działających na terenie Syrii grup dżihadystytcznych. W kwietniu 2017 roku, w ramach operacji „First JBook”, ten sam Marokańczyk był już skazany za udział i podżeganie do działalności terrorystycznej.

 

Wydalono także radykalnego imama z Bangladeszu pracującego w centrum kultury islamskiej w Padwie. Imam, 19-letni zaledwie Dżunajed Ahmed oskarżony był ponadto o niewłaściwe traktowanie (notoryczne bicie i upokarzanie) swoich nieletnich podopiecznych. Wcześniej takie same zarzuty usłyszał rodak Ahmeda, który także – na podstawie przyspieszonych procedur – musiał opuścić Włochy.

W związku z podobnymi zarzutami o wspieranie międzynarodowego terroryzmu oraz nawoływania do przemocy, od początku 2015 roku z Włoch wydalono już 455 osób.


Coraz większa liczba osób wydalanych z Włoch to efekt polityki Rzymu w latach 2015-16. W tym czasie Włosi nie sprawdzali ani nie rejestrowali dziesiątek tysięcy uchodźców, którzy przypływali do brzegów Italii. W praktyce wśród imigrantów mogli i wciąż mogą ukrywać się bojownicy Państwa Islamskiego, przemytnicy, handlarze ludźmi i narkotykami.


ChS
Źródło: glonabot.it


DATA: 2019-12-06 14:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co z rozbiciem przez włoską policję grupy Forza Nuova szykujaca zamachy we Włoszech?
8 miesięcy temu / Grzegorz
 
Ja jestem heretykiem. Charyzmatycy w Kościele też. Zielonoswiatkowcy to najwieksze zło. Natomiast muzułmanie są braćmi według episkopatu, wielu biskupow i ksiezy. Zaproszono juz wszystkich przywodcow świata do podpisania paktu w Watykanie 14 maja przyszłego roku. 20 stycznia będą też Dni Islamu w Kościele Katolickim. Trzeba zaprosić imamow z Daesz. Oni mają mocną wiarę, popartą czynami.
8 miesięcy temu / Second
 
Tu u nas na zachodzie bez zmian. Nie wszyscy muzułmanie są terorystami, musimy pomagać, są biedni przez kolonializm, większość to dzieci bla bla bla słuchać się nie da jak ślepi są ludzie....
8 miesięcy temu / hgrfecdwxsaz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.