DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2018 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Włochy: uczniowie i rodzice modlą się przed szkołą, z której usunięto figurę Matki Bożej

Włochy: uczniowie i rodzice modlą się przed szkołą, z której usunięto figurę Matki Bożej
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Wlodzimierz Pietka/Foto Gosc/FORUM

Uczniowie szkoły podstawowej w Palermo na Sycylii, której kierownik zakazał modlitwy w klasie i usunął z korytarza figurę Matki Bożej, przyszli dziś do niej z różańcami w dłoniach. Rodzice dzieci zapowiadają, że również w najbliższy poniedziałek, przed wejściem do budynku, odbędzie się spotkanie, podczas którego uczniowie wespół z rodzicami będą się wspólnie modlić.


W Palermo na Sycylii doszło do kuriozalnej sytuacji, ponieważ kierownik jednej ze szkół podstawowych, zakazał uczniom modlitwy podczas lekcji religii oraz w przerwie na podwieczorek. Co więcej, mężczyzna usunął ze szkoły figurę Matki Bożej oraz zdjęcia papieża Franciszka. Decyzja nie była w żaden sposób uzasadniana. Zabrakło również jakichkolwiek konsultacji w tej sprawie. W akcie sprzeciwu, rodzice uczniów postanowili przyjść w piątek do szkoły z różańcami w rękach. Dodatkowo zapowiadają publiczną modlitwę przed wejściem do placówki. „Tego nikt nam nie może zabronić” - mówi jeden z ojców.


Oburzeni rodzice chcieli porozmawiać z kierownikiem szkoły, ale w piątek nie zjawił się w pracy. Rodzice dowiedzieli się jedynie, że decyzja o zabronieniu modlitwy w szkole, a także usunięciu figury Matki Bożej oraz zdjęć papieża, została podjęta z powołaniem się na świecki charakter państwa. Protestujący przeciwko tej decyzji nie chcą jednak przyjąć jej do wiadomości. Podkreślają, że ze strony kierownika zabrakło jakiejkolwiek konsultacji, zarówno z gronem nauczycielskim jak i samymi rodzicami.


Jak narazie nie wiadomo czy decyzja kierownika o zakazie modlitwy zostanie utrzymana. Zdecydowane protesty rodziców oraz uczniów wskazują, że w sprawę mogą się wkrótce zaangażować władze samorządowe oraz instytucje rządowe odpowiadające za edukację.

 

 

źródło: KAI, PCh24.pl
WMa

 

 

 


DATA: 2017-11-24 17:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.