DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Włochy: pierwsi imigranci ze wschodniej Afryki w ramach korytarzy humanitarnych

Włochy: pierwsi imigranci ze wschodniej Afryki w ramach korytarzy humanitarnych
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. MAXPPP/Forum

Na rzymskie lotnisko Fiumicino przyleciała we wtorek 113-osobowa grupa imigrantów z Erytrei, Sudanu Południowego i Somalii. Są to pierwsze osoby z tego regionu, które przybyły do Włoch w ramach tzw. korytarzy humanitarnych. 33 rodziny przyleciały z Addis Abeby i zostały przyjęte przez przedstawicieli katolickiej Wspólnoty św. Idziego (Sant'Egidio), wspólnot ewangelickich oraz waldensów.

 

Teraz przybysze będą rozlokowani w różnych miejscach, a opiekę nad nimi obejmą wolontariusze z poszczególnych Kościołów i organizacji. W porozumieniu władz włoskich z etiopskimi organizatorzy wytypowali kandydatów do przyjęcia w jednym z obozów dla uchodźców.

Obok innych organizacji największą rolę w porozumieniu z rządem włoskim w sprawie „korytarzy humanitarnych” dla tzw. uchodźców odegrała Wspólnota św. Idziego. Inicjatywa polega na zapewnieniu bezpiecznego i legalnego wjazdu do Włoch imigrantom, a także rozmieszczenie ich w różnych miejscach i opiekę oraz pomoc w integracji ze strony wolontariuszy z organizacji pozarządowych oraz kościelnych. Pomoc ma być finansowana ze środków i ofiar kościelnych.

Z okazji jubileuszu 50-lecia Wspólnoty św. Idziego w ubiegłym tygodniu odwiedził jej siedzibę na rzymskim Zatybrzu prezydent Włoch Sergio Mattarella. Nawiązując do trwającej obecnie kampanii wyborczej prezydent powiedział, że Włochy potrzebują teraz „więcej solidarności, a mniej wrogości”. W połowie stycznia premier Paolo Gentiloni zapewnił Kościoły kraju, że jego rząd będzie obstawał przy korytarzach humanitarnych dla uchodźców przed wojną.

 

Źródło: KAI

RoM

 


DATA: 2018-02-27 21:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żerują na kompleksie winy wobec byłych kolonii - to widać jasno, kiedy się czyta z jakich krajów afrykańskich ci ludzie przybywają.
ponad 1 rok temu / stasiu
 
Tragedia. Pod pozorami współczucia, kontynuuje się działania wrogie cywilizacji łacińskiej. I wspólnoty religijne się do tego przyłączają...
ponad 1 rok temu / Smutne
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "58570"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.