DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Włochy: ohydna profanacja pod osłoną nocy

Włochy: ohydna profanacja pod osłoną nocy
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Anatol Chomicz / FORUM

Kilka dni temu, w środku nocy wandale splądrowali i sprofanowali kościół San Girolamo w miasteczku Narni w Umbrii. Wczesnym rankiem miejscowy ksiądz zobaczył, że figura Jezusa została powalona na posadzkę.

 

Ławki i klęczniki przewrócono i uszkodzono. Z systemu nagłośniającego zostały wyrwane i kompletnie zniszczone niedawno zainstalowane kable. Wandale dostali się też do zakrystii. Tam zniszczyli zabytkowe meble, a egzemplarze Pisma Świętego zostały zrzucone na kamienną posadzkę. Nie oszczędzili nawet znajdujących się przy zakrystii… kuchni, łazienki i toalety.

 

Z powodu tej ohydnej profanacji, wszystkie niedzielne Msze Święte zostały odwołane. – Musiałem zawracać naszych parafian tłumacząc im, co stało się w nocy. Początkowo zszokowani i zdziwieni, po chwili nie kryli już oburzenia – wyznał ks. Diego Ceglie, proboszcz z parafii Santa Rita e Lucia.

 

Po tym, gdy proboszcz umieścił na Facebooku kilka zdjęć ilustrujących skalę strat i profanacji, natychmiast pojawili się chętni do tego, by najszybciej przywrócić godny wygląd świątyni.

 

Policja prowadzi śledztwo. Na razie nie natrafiła na ślad, kto mógłby odpowiadać za tę ohydną, nocną profanacją w San Girolamo.

 

 

Źródło: Corriere dell’Umbria

ChS


DATA: 2019-05-11 19:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@banita. Rozumiem Twoje rozgoryczenie. Może Twoj komenatrz jest jaki jest dlatego, że przez przypadek pojawiły się w moim poście znaki zapytania, a przecież miały to być wykrzykniki!!!!! A co do rzewnego płakania to Tak, płaczę dość często nad sobą, swymi grzechami i nad tym jak mało jeszcze kocham Jezusa!!! Z Bogiem!
ponad 1 rok temu / Ann
 
@ Ann biedne stworzenie i zapłaczesz może nie krwawymi ale gorzkimi łzami oj zapłaczesz.
ponad 1 rok temu / banita
 
Ci bojownicy przeciw Bogu i Jego Matce lubią działać w nocy. Mam nadzieję, że ich znajdą, choć oczywiście zaraz potem znów znajoma organizacja pewnie wyrazi zaniepokojenie. Bóg jest cierpliwy, ale kara ich nie minie. A my musimy się starać zadośćuczynić Jezusowi.
ponad 1 rok temu / LR
 
Dlatego wszystkie świątynie katolickie za wszelka cenę powinny mieć zamontowany dobrej jakości monitoring.
ponad 1 rok temu / Egon
 
Oh Jezu, chce mi się płakać ???? Tyś tyle wycierpiał, ah serce boli kiedy patrzę jak świat gardzi Twymi miłością skrawionymi objęciami ????????
ponad 1 rok temu / Ann
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.