DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Włochy: nie zaszczepisz dziecka, nie możesz posłać go do żłobka - rodzice protestują

Włochy: nie zaszczepisz dziecka, nie możesz posłać go do żłobka - rodzice protestują
fot. y0s1a / sxc.hu

Awantury, protesty i interwencje karabinierów – tak wygląda obecnie codzienność we włoskich żłobkach i przedszkolach. Wszystko przez wejście w życie ustawy nakazującej przeprowadzenie na każdym dziecku 10 obowiązkowych szczepień. W przypadku niepodporządkowania się nowemu prawu placówki mogą odmówić rodzicom przyjęcia ich dzieci.

 

Zgodnie z przyjętą w lipcu ustawą, aby zapisać dziecko do przedszkola rodzice muszę złożyć specjalne oświadczenie na temat realizacji obowiązkowych szczepień. Jak podaje portal rp.pl „w sierpniu Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło interpretując przyjętą ustawę, że zgodnie z jej przepisami niezaszczepione dzieci nie będą mogły chodzić ani do prywatnych, ani państwowych żłobków i przedszkoli, nawet jeśli ich rodzice zapłacą przewidzianą karę w wysokości 500 euro”. Wielu z nich sprzeciwia się tego typu rozwiązaniom, ponieważ uważają oni, że jest to naruszenie ich prywatności.

 

W Mediolanie, Rzymie i Udine doszło we wtorek do awantur na linii rodzice – pracownicy żłobków i przedszkoli,  wyniku których musiały interweniować służby porządkowe. „Niepokornych” matek i ojców nie udało się jednak „spacyfikować” i zapowiedzieli oni, że podobne protesty będą miały miejsce codziennie aż do momentu, kiedy ich dzieci zostaną przyjęte.

 

Zgodnie z zapisami ustawy dzieci w wieku do 6 lat muszą przejść 10 obowiązkowych szczepień: przeciwko polio, dyfterytowi, tężcowi, zapaleniu wątroby typu B, krztuścowi, pałeczce hemofilnej typu B, odrze, różyczce, ospie wietrznej i śwince.

 

 

Źródło: rp.pl

TK

 

 

 


DATA: 2017-09-13 07:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przy obecnym stanie higieny nie są nam groźne choroby jak kiedyś. A nie mówi się o bardzo groźnych konserwantach zawartych w szczepiomkach i w następstwie uderzenia w niewinny niepotrafiący się obronić przed nimi maleńki organizm. Rozwija się hiperreakcja. Ale nie mówi się dobitnie o rozwoju zaburzeń układu immunologicznego prowadzącym do chorób alergicznych i przewlekłych zapaleń ukł. pokarmowego, oddechowego, chorób laryngologicznych ciągnących się latami... Na to jest przyzwolenie, prawda? Nie mówiąc już o poważniejszych NOP, które notorycznie nie są zgłaszane do Sanepidu. ztak zwany zakamuflowany terroryzm. Włosi, nie poddawajcie się! Wybór należy do rodzica nie do państwa.
9 miesięcy temu / aga
 
Logiczne. Szczepienia są po to, by ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób. Skupianie dzieci nieszczepionych w jednym miejscu zwiększa ryzyko infekcji.
9 miesięcy temu / Piotr
 
Obecna klasa polityczna MUSI być odsunięta od wszelkiej władzy choćby tylko za wprowadzony terroryzm szczepionkowy. W Polsce dotyczy to również PiS i Dudy, ponieważ ludzkie zachowania są im obce. O PO -SLD nie wspominam, nie warto.
9 miesięcy temu / mat
 
Każą szczepić, nabijają za to miliony, a w razie powikłań rodzice i dzieci zostają zdani sami na siebie. A dziecko cierpi aż do końca życia. NOP-y są często o wiele poważniejsze w skutkach aniżeli same choroby na które się szczepi. W Polsce też chcemy wolności wyboru w kwestii szczepień! W Polsce w jednym z dokumentów specjalna komisja zleciła wprowadzenie 4-tej dawki pewnej szczepionki i uargumentowala to tym, że trzeba dać możliwość wszystkim PRODUCENTOM SZCZEPIONEK RÓWNEGO DOSTĘPU do kalendarza szczepień - właśnie tak zależy im na zdrowiu i zyciu polskich dzieci. Chodzi tylko o kasę uzyskiwaną od koncernów farmaceutycznych!
9 miesięcy temu / Ola
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.