DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Włochy: nie milkną protesty przeciwko prawu o „homotransfobii"

Włochy: nie milkną protesty przeciwko prawu o „homotransfobii"

We Włoszech trwa mobilizacja organizacji prorodzinnych przeciwko przyjęciu kontrowersyjnego prawa o tak zwanej homotransfobii. W nocy ze środy na czwartek parlamentarna komisja ds. sprawiedliwości dała tej ustawie zielone światło.

 

 

„Nowe prawo jest realnym zagrożeniem dla wolności edukacji i wolności słowa” – przestrzega Wspólnota Jana XXIII, od lat niosąca pomoc ludziom zmarginalizowanym i wykluczonym.

 

Kierujący wspólnotą Giovanni Paolo Ramonda podkreśla, że stawką forsowanego na siłę prawa jest nie tyle niedyskryminowanie osób o orientacji homoseksualnej, ile przymusowa indoktrynacja dzieci już od najmłodszych lat, gdy chodzi o założenia ideologii gender. „Rację ma papież Franciszek, gdy mówi, że dokonuje się obecnie ideologiczna kolonizacja. O tym, jak bardzo jest ona agresywna świadczy fakt, że nowe prawo chce totalnie zablokować wolność słowa i wyrażania opinii innych niż te promowane przez LGBT” – zaznacza Ramonda.

Konferencja Episkopatu Włoch stwierdziła natomiast, że nie ma potrzeby pilnego tworzenia nowych ustaw równościowych, ponieważ… prawa mniejszości seksualnych zagwarantowane są przez konstytucję.

 

Środowiska prorodzinne podkreślają, że władze Włoch powinny zająć się w obecnym okresie reformą gospodarczą i wyciąganiem kraju z dotkliwego kryzysu, a nie lansowaniem ustaw światopoglądowych.

Projekt prawa o tzw. homotransfobii zakłada m.in. półtora roku więzienia za dyskryminację LGBT, a także możliwość nałożenia kar dodatkowych, jak odebranie prawa jazdy i paszportu, zakaz wychodzenia z domu po pewnej godzinie, czy nakaz odbycia prac społecznych na rzecz organizacji homoseksualnych.

 

 

Źródło: vaticannews.va / KAI

RoM

 

 


DATA: 2020-07-30 17:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To dramat do czego to wszystko prowadzi dlaczego wiekrzasspoleczna nie może sobie z nimi poradzic
2 dni temu / . Am
 
Ludzie gdzie wy jesteście jak takie rzeczy się wyrabia???
3 dni temu / Anka
 
Kilka dni temu pch24 pisał o wymierających Włoszech. Jeżeli tak jest - prawo niedawno uchwalone - jest gwoździem do trumny. Brak wyraźnej krytyki lgbt - będzie prowadzić do dalszej zapaści demograficznej. Niestety - podobnie jest u nas.
3 dni temu / Izydor Oracz
 
LGBT, to dyktatura, to cenzura ,to zamordyzm.
3 dni temu / Artos
 
Tęczowa ideologia wymachuje flagą wolności, a ponieważ nie chcą przeżywać swoje seksualności zgodnie z naturą to narzuca myślenie jakoby homoseksualizm był normalną a nawet wyższą formą seksualnych relacji międzyludzkich; inaczej myślących chcą usuwać poza sferę obszaru wolności - ot.marksistowski bolszewizm!
3 dni temu / t
 
,,A ktoby zaś zgorszył jednego z tych to małych, którzy we mnie wierzą, lepiejby mu było, aby zawieszono kamień młyński u szyje jego, i zatopiono go w głębokości morskiej." ,,...na koniec moje niepokalane serce zwycięży"
3 dni temu / Tomb
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.