DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Włochy: mafia korzystając z gospodarczej blokady uzależnia biednych i przedsiębiorców

Włochy: mafia korzystając z gospodarczej blokady uzależnia biednych i przedsiębiorców
Fot. Pixabay

Włoska mafia podczas blokady gospodarczej potrafiła zarobić na towarach potrzebnych w okresie reżimu sanitarnego: maseczkach, żelach dezynfekujących, dostawach domowych. Jeszcze bardziej niebezpieczne jest jednak żerowanie na ludzkiej biedzie. Niejednokrotnie to właśnie przestępcy  zajęli się „opieką społeczną”. Ludziom, którzy stracili środki do życia, zapewnili produkty pierwszej potrzeby i pożyczki.

 

Drobnym i średnim przedsiębiorcom, którzy z trudem walczą o przetrwanie, mafiosi oferują pomoc finansową. W ten sposób uzależniają od siebie zwyczajnych ludzi i gospodarkę.

Zagrożenie wzmożoną aktywnością ze strony mafii potwierdza między innymi Maria Falcone, siostra heroicznego sędziego Giovanniego a zarazem prezes fundacji jego imienia.

Jedna z lekcji, które pozostawił nam mój brat to ta, że mafia potrafi wykorzystać każdą okazję, która może jej przynieść zysk i nowe możliwości do robienia interesów – powiedziała Radiu Watykańskiemu.

Na pewno dzisiejsza sytuacja gospodarcza, czekający nas kryzys, otwiera wiele nowych możliwości przed mafią, umożliwia jej wejście do naszego systemu gospodarczego i do naszego społeczeństwa, przenikając to, co jest w nim jeszcze zdrowe i legalne, zyskując kontrolę nad dochodami. W ten sposób nasza gospodarka zostanie zakażona wirusem mafii – dodała pani Falcone.

 

W sobotę upływa 28 lat od zamachu bombowego na Giovanniego Falcone, sędziego, który bezkompromisowo walczył z mafią. Wraz z nim śmierć poniosła jego żona oraz trzech członków ochrony.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-05-23 17:41
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak obserwując to wszystko, to czasem przychodzi mi taka myśl, że gdyby zdelegalizować Rząd to mafia rządziłaby wydajniej i bardziej dbała o ludzi niż rządy większości krajów. Niestety rządzący nie lubią konkurencji i zwalczają mafię, mowiąc że wszystko w "świetle prawa" :-
7 miesięcy temu / ot co
 
Piotr Fronczewski, grający w "Czarnym Czwartku" zbira Kociołka powiedział słynne zdanie o rozmowie z kontrrewolucją. Podobnie powinno być z mafią.
7 miesięcy temu / Izydor Oracz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.