DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Włochy: Liga Północna chce krzyży we wszystkich miejscach publicznych

Włochy: Liga Północna chce krzyży we wszystkich miejscach publicznych
fot. pixabay.com

Projekt ustawy mającej na celu znaczne zwiększenie obecności krzyży w miejscach publicznych we Włoszech złożyła Liga Północna. Przewiduje on, że krucyfiks powinien wisieć „w podwyższonym i łatwo widocznym miejscu w pomieszczeniach wszystkich instytucji publicznych”, informują włoskie media. Każdy, kto usuwa lub gardzi chrześcijańskim symbolem „z nienawiści”, powinien zatem zostać ukarany grzywną w wysokości od 500 do 1000 euro.

 

Zgodnie z projektem krzyż powinien wisieć w klasach, salach wykładowych i innych placówkach oświatowych, urzędach administracyjnych, salach posiedzeń regionalnych, prowincjalnych i lokalnych rad i lokalach wyborczych. Powinien być również obowiązkowy w sądach i więzieniach, na dworcach kolejowych i autobusowych, portach, na lotniskach i w placówkach dyplomatycznych, a także w instytucjach włoskich za granicą.

 

Szef jezuickiego czasopisma „Civilta Cattolica”, ks. Antonio Spadaro, nazwał takie traktowanie krzyża „bluźnierczym”. „Symbol chrześcijański oznacza miłość wroga i bezwarunkową akceptację. Krzyż jest znakiem sprzeciwu przeciwko grzechowi, przemocy, niesprawiedliwości i śmierci; nie jest to znak tożsamości narodowej” – napisał ks. Spadaro na Twitterze.

 

Podczas wyborów parlamentarnych w 2018 r. Liga Północna uzyskała 17,4 proc. głosów i wchodzi w skład koalicji rządowej premiera Giuseppe Contego.

 

KAI

TK


DATA: 2018-07-25 18:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chociażby na takiej podstawie że Salvini ma dzieci z trzema kobietami a jego partia formalnie popiera małżeństwa dla homoseksualistów.
ponad 2 lata temu / Asdf
 
Gdzie tu widzisz "zmianę symboliki krzyża", a tym bardziej jego "profanację"??? Na jakiej podstawie twierdzisz że opisane działania wynikają TYLKO z brutalnej walki politycznej, a nie przede wszystkim z pobożności? Bo jeśli zamieszczasz jedynie wyssane z palca bezpodstawne mniemania, to popełniłeś grzech oszczerstwa.
ponad 2 lata temu / do asdf
 
Ks. Antonio Spadaro nazwał takie traktowanie krzyża ?bluźnierczym?. I ma słuszność. Królestwo Boże jest nie z tego świata. Gdy Jezus poznał, że chcieli Go obwołać królem, sam usunął się znów na górę (J 6,15).
ponad 2 lata temu / Gość
 
No to lewacy, masoneria i libertyni dostaną "wścieku"
ponad 2 lata temu / katecheta
 
Jeżeli ktoś zmienia symbolikę krzyża, to profanuje go, a tym samym popełnia bluźnierstwo. Byłoby naprawdę cudownie, gdyby krzyże wisiały we wszystkich wymienionych wyżej miejscach. Ale tutaj mówimy o brutalnej walce politycznej a nie o akcie pobożności.
ponad 2 lata temu / asdf
 
Ksiądz przeciwko wieszaniu krzyży? Wystarczy za wszelki komentarz.
ponad 2 lata temu / Ioannes
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.