DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Włochy: ksiądz odnalazł Hostie utracone w wyniku trzęsienia ziemi. Przetrwały 15 miesięcy!

Włochy: ksiądz odnalazł Hostie utracone w wyniku trzęsienia ziemi. Przetrwały 15 miesięcy!
Autor: Nheyob (Praca własna) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

Niezwykłego odkrycia dokonano w zniszczonym przez trzęsienie ziemi kościele w Arquata del Tronto we Włoszech. W odnalezionym tabernakulum znajdowały się nienaruszone konsekrowane Hostie, które znajdowały się tam od… 30 października 2016 roku.

 

Na odnalezionym Ciele Chrystusa nie stwierdzono oznak pleśni ani jakiegokolwiek innych przejawów zepsucia i to pomimo tego, że Hostie znajdowały się w tabernakulum przez 15 miesięcy! Jak podaje serwis avvenire.it w tym czasie były one narażone na działanie czynników zewnętrznych związanych z trzęsieniem ziemi, naprawianiem szkód wywołanych przez kataklizm, a także zmianami klimatycznymi: upalnym latem i mroźną zimą.

 

Hostie odnalazł ks. Angelo Ciancotti , proboszcz z katedry w Ascoli. – Policzyłem odzyskane po trzęsieniu ziemi przedmioty. Nie było wśród nich tabernakulum. Wysłałem formalne prośby w tej sprawie do odpowiednich instytucji. W końcu udało się i tabernakulum zostało dostarczone do depozytu w diecezji – relacjonował duchowny.

 

Po otwarciu tabernakulum ks. Ciancotti nie ukrywał zszokowania. – To był prawdziwy cud – podkreślił. – To dowód na prawdziwą obecność Chrystusa. To również wielki znak dla naszej diecezji, która przeżywa w ostatnim czasie ciężkie chwile – dodał.

 

Biskup Ascoli Piceno Giovanni D’Ercole również nazwał odnalezione hostie „zaskoczeniem”. Duszpasterz podkreślił, ze po tak długim czasie powinny one być nieświeże, a te jak najbardziej zachowały kolor, zapach i nadają się do udzielenia wiernym. Dodał, że teraz należy się zastanowić, co zrobić z odnalezionym Ciałem Chrystusa. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po konsultacji z przedstawicielami Zgromadzenia w Sprawie Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

 

Jezus nas nie porzucił . To tak, jakby chciał nam powiedział: przeżyłem razem z wami trzęsienie ziemi, ja też zostałem pochowany pod gruzami, ale żyję. Jestem i zawsze będę między wami – powiedział bp D’Ercole.

 

 

Źródło: avvenire.it

TK

 

 


DATA: 2018-02-26 23:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Wierna: Aby wiedzieć skąd się bierze Pan Jezus w hostii najpierw musisz zostać katoliczką ;-)
ponad 2 lata temu / Niktoś
 
Do Autora. Proszę użyć innego określenia niż "zmiany klimatyczne" ["(...) a także zmianami klimatycznymi: upalnym latem i mroźną zimą (..)"]. Od 2016 do 2018 roku minęło kilka pór roku. To naturalne, że pogoda się zmienia. Podkreślam, to naturalne. Natomiast określenie "zmiany klimatyczne" to taka nowomowa, powiązana z tzw. "globalnym ociepleniem", którą nam wtłaczają od lat.
ponad 2 lata temu / sisi
 
Piękne :) Dobra wiadomość :) Kocham Cię Panie Jezu!!!
ponad 2 lata temu / kwiatek77
 
15 mcy po trzęsieniu ziemi ksiądz przypomniał sobie o tabernakulum? Rzeczywiście potrzebują w tej diecezji cudu aby uwierzyć skoro ich księża już nie wierzą!
ponad 2 lata temu / MecLuk
 
Mądry ksiądz. Pan Jezus pięknie działa często przyjmuje Pana Boga i się zmieniłam nawet nie wiedziałam kiedy tylko jedno mnie zastanawia jak to się dzieje ze Pan Jezus jest w hosti.
ponad 2 lata temu / Wierna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.